Hata
  • JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/ajansese/public_html/images/diger-fotograflar/
  • JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/ajansese/public_html/images/sizden-gelenler/
  • JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/ajansese/public_html/images/haber-galerileri/
  • JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: /home/ajansese/public_html/images/programlardan-goruntuler/
Bilgilendirme
  • JW_SIG_PRG
  • JW_SIG_PRG
  • JW_SIG_PRG
  • JW_SIG_PRG

'Doğunun Büyük Şairi' Anılıyor!

Kategori: Menü
Yayınlanma: 10 Kasım 2012
Yazdır

Muhammed İkbal, 135. doğum yıldönümünde anılıyor.

Pakistan'ın bağımsızlığa kavuşmasında büyük rol oynayan şair, filozof ve siyaset adamı Muhammed İkbal, 135. doğum yıldönümünde, ülke genelinde düzenlenen törenlerle anılıyor.

'Doğunun büyük şairi' olarak bilinen İkbal için ilk tören Lahor kentindeki mezarında yapıldı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren öğrenci, öğretmen, siyasetçi ve askerlerin akınına uğrayan mezarda, Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.

Pakistan'ın çeşitli kentlerinde de programlar düzenleniyor. Federal hükümet ve eyalet hükümetleri resmi programlarla İkbal'i anacak. Devlet televizyonu ve özel televizyonların, İkbal'in hayatını, düşüncelerini ve eserlerini anlatan programlarıyla "Pakistan'ın fikir mimarı" anılacak.

Hükümet, 'İkbal günü' nedeniyle, ülke genelinde resmi tatil ilan etti.

Muhammed İkbal kimdir?

İngiliz sömürgesi Hindistan'ın Siyalkot kentinde dünyaya gelen İkbal, ilk eğitimini İslami ilimler üzerine aldı.

Hocalarının teşvikiyle edebiyata yönelen İkbal, Lahor'daki Doğu Dilleri Fakültesi'nde yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra, 1905 yılında felsefe ve hukuk eğitimi almak üzere İngiltere'ye gitti. Felsefe üzerine Almanya'da doktora yapan Pakistan'ın milli şairi, 1908'de ülkesine döndü ve Hindistanlı Müslümanların bağımsızlık mücadelesi fikrini ortaya atarak, siyasetle uğraşmaya başladı.

İkbal'in, çağdaş Urdu ve Fars edebiyatının önemli eserleri olarak kabul edilen coşkulu şiirlerinin, Müslüman halkın İngiliz sömürgeciliğine başkaldırmasında ve Pakistan'ın kuruluşunda büyük etkisi oldu.

Benliğin Sırları, Aşk ve Tutku, Doğudan Esintiler, Cibril'in Kanadı, Esrar-ı Rumuz ve Şarktan Haberler gibi birçok esere imza atan İkbal, Pakistan'ın bağımsızlığını göremeden, 21 Nisan 1938 tarihinde Lahor'da vefat etti.

 

Diğer Fotoğraflar

Kategori: Menü
Yayınlanma: 16 Eylül 2011
Yazdır

{gallery}diger-fotograflar{/gallery}

 

Yayın İlkeleri

Kategori: Menü
Yayınlanma: 26 Ağustos 2011
Yazdır

Sitemizi ziyaret etmeden önce aşağıda yazılı kullanım ilkelerini mutlaka okumanızı öneririz. Bu şartları kabul etmeniz halinde sitemizden faydalanırken kurallarımıza uymanız yararınıza olacaktır.

Ajans Esenler, herkese açık bir web sitesidir.

Ajans Esenler kullanıcılarının kimliklerine, adreslerine, hizmet sağlayıcılarına ve benzeri bilgilerine erişemez.

Bu bilgileri kullanıcılar isterse formlar yoluyla siteye gönderebilirler. Ancak, Ajans Esenler  donanım ve yazılım bilgilerinizi toplayabilir. Bu bilgiler arasında şunlar yer alır:

IP adresiniz, tarayıcı türü, işletim sistemi, etki alan adı, erişim süreleri ve ilgili web adresleri.

Ajans Esenler; kullanıcılardan aldığı kişisel bilgileri (isminiz, elektronik posta adresiniz, ev ve iş adresiniz, telefon numaranız, vb.) üçüncü bir kuruma satamaz, kamuoyuna yayınlayamaz, site içinde tutamaz. Alınan bilgiler sitenin ziyaretçi profili, raporlama ve hizmetlerin tanıtımına kaynak olması için yönlendirici özellik taşır.

Ajans Esenler sizden aldığı bilgileri şu amaçlar için kullanır:

Web sitesini iyileştirmek,geliştirmek, kaliteyi korumak

Ziyaretçi profili ve genel istatistik veriler oluşturmak

Ziyaretçilerin sitemizi nasıl kullandığı ile ilgili eğilimlerini belirlemek

Basılı yayınlar/yazışmalar göndermek

Elektronik posta yoluyla basın bültenleri veya bildirimler göndermek

Etkinlik ya da yarışma için liste oluşturmak

Ajans Esenler kullanmakla;

Herhangi bir kullanıcının yasal ve ahlaki olmayan davranışlarından Ajans Esenler’in sorumlu tutulamayacağını,

Kullanım ilkelerinin zaman zaman değiştirebileceğini,

Diğer bağlantı sağladığı ama denetleyemediği sitelerin içeriklerinden veya bilgisayarınıza verecek zararlardan sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılırsınız.

Aşağıda belirtilen durumlarda AjansEsenler kullanıcılara kapatabilir:

Yanlış, eksik, yanıltıcı ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda.

İstenilen bilgilerin içine ilan, reklam, duyuru, özel veya tüzel kişiliklere hakaret içeren ifadeler kullanıldığında

Çeşitli yollarla siteye yapılan saldırılar sırasında

Virüs nedeniyle sitenin yapısının bozulmasıyla

Kod ve yazılım da dahil, sitede yer alan yazılı, görüntülü ve sesli fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca güvence altındadır.

Ajans Esenler ‘in yazılı izni olmadığı sürece sitede yer alan bilgiler; başka bir bilgisayara yüklenemez, değiştirilemez, çoğaltılamaz, kopyalanamaz, yeniden yayınlanamaz, postalanamaz, dağıtılamaz. Sitede bulunan yazılım ve tasarımların her hakkı Ajans Esenler ‘a aittir.

Ajans Esenler , kullanım ilkelerimizle ilgili yorumlarınızı almaktan memnuniyet duyacaktır. Sitemizi zenginleştirebileceğini düşündüğünüz konuları ya da sitemizle ilgili yaşadığınız bir problem olursa lütfen bizimle paylaşın.

Yapılan İlanlar ve Köşe yazıları ile ilgili hatalar ve benzeri sorunlar da Ajans Esenler sorumlu değildir...

Ajans Esenler haber kaidesi olan her haberi yayınlamayı tahüttüt eder ve hiçbir kurum ve kuruluş için bir ayrım yapmaz.

 

Güneşi Hiç Böyle Görmediniz!

Kategori: Menü
Yayınlanma: 19 Ekim 2012
Yazdır

NASA'nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi (SDO) uzay aracı, özel bir filtre kullanarak yıldızın fırtınalı yüzeyinin eşsiz güzellikte görüntülerini elde etti.

ABD'nin Maryland eyaletindeki NASA Goddard Uzay Uçuş Merkezi'nden yapılan açıklamada, Güneş'in yüzeyinin ve devasa patlamaların 'gradyan filtresi' adı verilen yöntemle kaydedildiği belirtildi. Gradyan (düşüm, eğim, değişim ölçüsü) filtresi, yıldızın atmosferindeki koronal döngülerin net ve etkileyici bir şekilde ortaya çıkmasına yardım ediyor. Filtre, yüzeyin adeta bir "yosun" gibi görünmesini sağlıyor ve renklerin büyüleyici dansını ortaya çıkarıyor. Görüntülerde zaman zaman meydana gelen şiddetli patlamalar da dikkat çekiyor.Bilim insanları, gradyan tekniği sayesinde uzay aracının çektiği fotoğraflara çok daha farklı açılardan bakabilme şansını yakalayabiliyor. Sıradan fotoğraflarda görülemeyen detaylara bu yöntemle ulaşılabiliyor.

SDO'nun elde ettiği veriler ışığında bilim insanları Güneş'in hareketlerini ve Dünya'ya olan etkilerini daha iyi anlamaya çalışıyor. 2010 Şubat'ında uzaya fırlatılan SDO uzay aracının 5 yıl boyunca NASA'nın Güneş araştırmalarında kullanılması planlanıyor.

CİHAN

 

Sizden Gelenler

Kategori: Menü
Yayınlanma: 16 Eylül 2011
Yazdır

{gallery}sizden-gelenler{/gallery}

 

Künye

Kategori: Menü
Yayınlanma: 25 Ağustos 2011
Yazdır

6 yıl önce bir kaç liseli genç....

 

İşte içinde GDO tespit edilen ürünler

Kategori: Menü
Yayınlanma: 03 Ekim 2012
Yazdır

AHaber Tv kanalında yayınlanan program, sofralardaki GDO tehlikesini raporlarla ortaya koydu. Raflardaki 30 ürünü test ettiren program ekibi, birçok markada GDO'ya rastladı.

Bir televizyon programı, damacana su skandalının ardından dün gece büyük yankı uyandıran GDO dosyasını açtı. Fransız bilim adamları geçtiğimiz günlerde GDO'lu mısırla beslenen farelerin yüzde 80'inde kansere rastlandığını ileri süren bir araştırma yayımlayınca gözler bir kez daha GDO'lu gıdalara çevrildi. Birçok Avrupa ülkesi GDO'lu ürünlere yasaklama getirdi.

30 ÜRÜN TESTE GİTTİ

Türkiye'de ise hayvan yemi dışında GDO'lu ürünlerin, ithalat ve tarımı yasak. Hayvan yemi olarak yurda giren GDO'lu ürünlerin gıdalarda katkı maddesi olarak kullanılıp kullanılmadığını araştıran Deşifre ekibi, sofralarımızdaki zehirin izini sürdü. İstanbul genelinde faaliyet gösteren ünlü marketlerden 30 farklı numune toplandı. Bu numuneleri TÜRKLAB üyesi yetkili laboratuvarlarda analiz ettiren program ekibi çikolatadan et ürünlerine kadar çeşitli kalemlerde üründe GDO taraması yaptırdı. Analizler sonucunda numunelerin çoğunda kansere yol açtığı bilimsel raporlarla kanıtlanan GDO'lu katkı maddelerinin kullanıldığı ortaya çıktı. Aralarında ünlü markaların da olduğu (ancak isimler şimdilik gizli tutuluyor) GDO'lu gıdaların listesi tüyler ürpertici.

HAYVAN YEMİ DIŞINDA KULLANILMASI YASAKKEN...

Türkiye'de ise hayvan yemi dışında GDO'lu ürünlerin, ithalat ve tarımı yasak. Hayvan yemi olarak yurda giren GDO'lu ürünlerin gıdalarda katkı maddesi olarak kullanılıp kullanılmadığını araştırdı.

Yapılan araştırma kapsamında İstanbul genelinde faaliyet gösteren ünlü marketlerden 30 farklı numune toplandı.

İŞTE ÜRÜN LİSTESİ

3 dondurma markası
1 salam markası
3 sosis markası
5 çikolata markası
4 hazır köfte markası
6 un markası
1 kıyma markası
1 mısır gevreği markası
1 mısır çerezi markası
1 mısır cipsi markası
1 hazır domates çorbası markası
1 nişasta markası
1 konserve mısır markası
1 domates salçası markası
GDO'lu Çıkan Ürünler

İnegöl Köfte
Galete unu
Çavdar unu
Hazır Ekmek karışımı un
Hazır kıyma
Adana Köfte
Mısır Çipsi
Kakaolu Kremalar

- - -

Yurdum insanından cinsiyet değiştirme yorumları

 

Haber Galerileri

Kategori: Menü
Yayınlanma: 16 Eylül 2011
Yazdır

{gallery}haber-galerileri{/gallery}

 

Hakkımızda

Kategori: Menü
Yayınlanma: 25 Ağustos 2011
Yazdır

Kurulmasının üzerinden tam 6 yıl geçti.Bırakın yerel haber sitesini bir çok işletmecinin hayalidir bu süre.Siteyi kuran ekip site kurulurken lise öğrencisiydi şimdi ise çok farklı yerlerde.Belki de bundan yavaşladı haber girilmesi.

Bir kaç tıklamaya sevinilen bir yerden günde binlerce tıklama alan yerelden farklı bir site haline geldi.Kimi zaman kendi ödevlerimiz şimdi yüzbinler tıklandı.Küçük bir ihtiyaçtı ilçemiz için ama bizim için büyük bir adımdı.Müthiş yerlere gelmedik,çok da tanınmadım ama bir çok siyasi parti,stk tarafından davet edildik.Afilli plaketlere sahip olduk.Küçüktü belki hala küçük fakat kalan koca bir samimiyet oldu.Bundan sonra devam eder mi bilmem.Belki başka projelere belki devam eder ne diyelim hayırlısı...

Bu arada afilli bir hakkımızda yazısı istiyorsanız o da var.Tam 6 yıl önceki gibi....

www.ajansesenler .com haberin yeni adresi sloganıyla kurulmuş olup temel amacı esenlerde bağımsız haber ve kaliteyi birleştirerek gerçek anlamda esenlere değer bir haber sitesi oluşturmaktır.

Güçlü kadrosu ile bunu yapacağını şimdiden belli eden ajans esenler.com ekibi yeni yayın dönemine en iyi şekilde girmeye hazırdır.

Ajans Esenler haber kaidesi olan her haberi yayınlamayı tahüttüt eder ve hiçbir kurum ve kuruluş için bir ayrım yapmaz.

Ajans Esenler.com'a  maille ulaşmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

Facebook: http://www.facebook.com/ajansesenler

 

"Özgürleştirdiğimiz Ülkede Nasıl Olur?"

Kategori: Menü
Yayınlanma: 12 Eylül 2012
Yazdır

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Libya büyükelçisinin öldürülmesine böyle şaşırdı.

ABD'nin Libya Büyükelçisi Christopher Stevens'ın, Bingazi'de öldürülmesi sonrası açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, "Bu gözü dönmüş şiddeti kınıyoruz. Özgürleştirdiğimiz bir ülkede bu nasıl olabilir?" dedi.

"Ortadoğu'YA AŞIKTI, DAHA İYİ BİR LİBYA İÇİN CANINI VERDİ"

"Stevens, Ortadoğu'ya aşıktı" diyen Clinton, Libya'daki devrim sırasında Stevens'ı, Bingazi'ye devrime yardımcı olması için kendisinin gönderdiğini söyledi.

Saldırıdan küçük bir cani grubun sorumlu olduğunu belirten Clinton, ABD büyükelçisinin daha iyi bir Libya'nın kurulması için canını verdiğini belirtti.

"İŞİMİZİN HÂLÂ BİTMEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ"

Bu saldırının, 11 Eylül'ün yıldönümünde olmasını da çok üzücü bulduğunu söyleyen Clinton, "Her yıl bu tarihte biz, işimizin hâlâ bitmediğini görüyoruz. Böyle bir şiddet dini korumanın yolu olamaz. Bu olayın hiçbir gerekçesi olamaz" şeklinde konuştu.

"ÖZGÜR VE İSTİKRARLI BİR LİBYA, ABD'NİN ÇIKARINA"

ABD-Libya dostluğunun bu saldırıdan etkilenmeyeceğini dile getiren Clinton, özgür ve istikrarlı bir Libya'nın ABD'nin çıkarına olduğunu belirtti.

"FAİLLER ADALETE TESLİM EDİLECEK"

Cliton'ın ardından bir açıklama da ABD Başkanı Barack Obama'dan geldi. "Saldırıyı mümkün olan en sert şekilde kınıyoruz" diyen Obama, "Saldırının failleri adalete teslim edilecek ve yargılanacak ancak asla affedilmeyeceklerdir" dedi.

"STEVENS'I LİBYA HALKI HASTANEYE KALDIRDI"

Libya halkının, Stevens'ı yaralı olarak hastaneye kaldırdığını hatırlatan Obama, "Stevens devrim sırasında Bingazi de görev yaptı. Libya'nın yeniden inşası konusunda onlara yardımcı oldu. Bu genç demokrasiye destek sağladı. Kendisinin bilgi ve deneyimine çok ihtiyacımız vardı. Pek çok diplomat onun ayak izlerini takip etmeye devam edecek" şeklinde konuştu.

LİBYA: MASUM İNSANLAR HEDEF ALINMAMALI

Libya Milli Genel Kongre (MGK) Başkanı Muhammed el-Mugaryef, Bingazi'de dün gerçekleştirilen saldırının, İslam dini ve Libya'nın toplumsal değerleriyle uyuşmadığını belirtti. Mugaryef, ''Hz. Muhammed'in şahsına ve inancımıza yönelik hakaret içeren her türlü hareketi kınıyoruz. Ancak her ne şart altında olursa şiddetin bir yöntem olarak benimsenmesini ve masum insanların hedef alınmasını doğru bulmuyoruz'' diye konuştu.

Libya Başbakanı El Kib ise saldırının kimler tarafından gerçekleştirildiği yönündeki soruları cevapsız bıraktı. Soruşturmanın devam ettiğini belirten El Kib, nihai sonucu yakında kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.

LİBYALI GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DE ÖLDÜ

Libya'nın Bm Temsilci Yardımcısı İbrahim Dabbaşi ise saldırıda Libyalı güvenlik görevlilerinin de yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Saldırının Libya'nın çıkarlarına hiçbir şekilde hizmet etmediğini ve İslamiyet'in imajına büyük zarar verdiğini söyleyen Dabbaşi, saldırıda 10 Libyalı güvenlik görevlisinin öldüğünü, bazılarının da yaralandığını kaydetti.

"HAVASIZLIKTAN BOĞULDU"

ABD Büyükelçisi Christopher Stevens'ı tedavi eden Libyalı doktor, Stevens'ın, yangın sonrası dumandan boğularak hayatını kaybettiğini açıkladı. Libyalı doktor Ziyad Ebu Zeyid, Libyalılar tarafından Bingazi Tıp Merkezi'ne getirilen Stevens'ı hayata döndürmek için 1.5 saat uğraştığını ama başaramadığını söyledi.

 

Programlardan Görüntüler

Kategori: Menü
Yayınlanma: 16 Eylül 2011
Yazdır

{gallery}programlardan-goruntuler{/gallery}

 

Ramazan Ayı-2012

Kategori: Menü
Yayınlanma: 13 Temmuz 2012
Yazdır

ramazan

 

Esenlerden Görüntüler

Kategori: Menü
Yayınlanma: 16 Eylül 2011
Yazdır
 
Kategori: Menü
Yayınlanma: 24 Ağustos 2011
Yazdır

.

Devamını oku: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
 
hd porno