Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kategori: Ön Sayfa
Yayınlanma: 09 Nisan 2015
Yazdır

Pırlanta satın alırken öncelikle mağaza olarak güvenilir bir marka adı altında satış yapmakta olan firmaları seçmelisiniz. Mağazasında yalnızca 20-30 parça pırlanta ürün bulunduran markalardan uzak durmalısınız. Bu tür mağazalar pırlanta üretimi yapmadan yalnızca alım ve satım işleri yapan mağazalardır. Mücevher mağazası olmak için yalnızca alım ve satım yapmak asla yeterli değildir. Pırlanta konusunda uzman kişiler olması gereklidir.

Ürünlerin sertifikaya sahip olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Kuyumcu ile mücevher mağazası ayrımı yaptıktan sonra arayacağınız 2. özellik bu olmalıdır. Aynı zamanda sertifikanın el basımı bir sertifika olmadığını da kontrol etmelisiniz. Birtakım mağazalar pırlanta sertifikalarını sahte olarak kendileri üreterek insanlara sunmaktadır.

Pırlanta Rengi ve Berraklık

Pırlantaların renklerini de iyice araştırmanız gerekiyor. Pırlanta rengi, bir pırlantanın kalitesini belirleyen en önemli unsurlar arasındadır. Pırlanta satın alırken rengini iyice görebilmek için ışıklandırma altında rengine bakmanız gereklidir. Taşın büyüklüğü 0.10 Ct’tan büyük ise bu rengi rahat bir şekilde gözünüz ile görebilirsiniz.

Fiyatı ve kaliteyi belirleyen unsurlardan birisi de pırlantanın berraklığıdır. Berraklık pırlanta içinde yer alan karbon parçalarıdır. Parçalar az olduğu takdirde pırlantanın değeri de artış gösterir. Yine çıplak gözünüz ile pırlanta içerisinde yer alan bu karbon oranlarını görebilirsiniz.

Kaliteli ve uygun fiyatlı pırlantalara sahip olmak, sevdiklerinize hediye ederek gönüllerini kazanmak istiyorsanız bu konuda kaliteli hizmet vermekte olan Roberto Pırlanta markasının http://www.robertopirlanta.com/ adlı internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento