WhatsApp'ta Kaç Mesaj Atıyoruz?

Kategori: Ön Sayfa
Yayınlanma: 14 Nisan 2016
Yazdır

Facebook F8 Geliştirici Konferansı'nda konuşan Mark Zuckerberg, WhatsApp ve Messenger üzerinden günlük gönderimi sağlanan mesaj sayısına açıklık getirdi.

Facebook sahip olduğu WhatsApp ve Messenger uygulamalarıyla anlık mesajlaşma platformunun önemli bir kesimini elinde tutuyor diyebiliriz.

Son dönemlerde gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarla Messenger’ı bağımsız bir platform haline getiren Facebook, bu gelişmelerin meyvelerini toplamaya başladı. Messenger geçen yıldan bu yana kullanıcı sayısını 200 milyon artırdı.

Geçen yıl düzenlenen Facebook F8 Geliştirici Konferansı’nda 700 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu bildirilen Messenger’ın halihazırda 900 milyon aktifi kullanıcı bulunuyor.

Platformun yıl sonuna kadar 1 milyar rakamına ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Günde 60 milyar mesaj!

WhatsApp cephesinde de benzer durumdan söz edebiliriz. Artık tamamen ücretsiz bir yapıya bürünen WhatsApp mevcut durumda aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmış durumda.

Geçtiğimiz gün düzenlenen Facebook F8 2016 Geliştirici Konferansı’nda konuşan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp ve Messenger aracılığıyla gönderilen günlük mesajların 60 milyar adete ulaştığı bilgisini verdi.

WhatsApp ve Messenger, kısa mesaj gönderim sayısını üçe katlarken; global çapta kısa mesaj gönderimi günlük 20 milyar seviyesinde.

Kısa mesaj gönderiminin kullanıcılar arasında popülerliğini her geçen gün yitirdiğini görüyoruz.

Mevcut durumda günlük 20 milyar mesaj çok büyük bir rakam olarak  görülebilir, ancak gönderimi sağlanan mesajların büyük bölümünün kuruluş ya da konya escort bayan servisler tarafından atılan kısa mesajlar olduğunu söyleyebiliriz.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento