TRT'nin Yeni Dizisi Osmanlı Tokadı Başladı!

Kategori: Kültür Sanat Haberleri
Yayınlanma: 14 Nisan 2013
Yazdır

İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmed dönemi üzerine kurulu Osmanlı Tokadı adlı dizi TRT1 ekranlarında izleyici ile buluştu.

Başrollerini İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul ve Mazhar Alanson'un paylaştığı yeni dizinin ilk bölümünde, Bizans surlarına bayrağı ilk dikecek kişi olmayı hayal ederken günümüze ışınlanan iki yeniçerinin maceraları anlatıldı.

GELECEĞE IŞINLANAN İKİ YENİÇERİ

Dizinin karakterleri Doğan Bey ve Şahin Bey, İstanbul surlarına dayanan Osmanlı ordusunun birbirine tamamen zıt karakterde iki yeniçerisidir. Tek ortak yönleri ise surlara sancağı diken nefer olmak istemeleridir. Fakat olaylar hiç de bekledikleri gibi gelişmez. Sürekli birbiriyle didişip duran Doğan ve Şahin görev yerlerini terk ederler. Bu hatalarının bedeli pahalıya patlayacaktır; çünkü kötüler kötüsü Alexandros, Bizans'ın karanlıklarından çıkıp gelmiştir ve ne pahasına olursa olsun Fatih Sultan Mehmet'i öldürmek istemektedir. Bu uğurda güzeller güzeli kızı Konstantina'yı dahi feda etmekten çekinmeyen Alexandros amacına ulaşamadan kaçar ama Doğan ve Şahin, Akşemsettin Hazretleri'nin nazarından bir yere kaçamazlar. Görev yerlerini terk ettikleri için af ve aman dileyen yeniçeriler her şeye rağmen son bir fırsat isterler. Akşemsettin Hazretleri "o halde beyaz tavşanı takip edin" diyerek onlara hayatlarının fırsatını verir vee onları fırsatlar yüzyılına, 21. yüzyıla gönderir.

OSMANLI TOKADI - TOKAT SAHNESİ

SOSYAL MEDYAYI SALLADI

TRT'de ekrana gelen dizi, gerek taşıdığı tarihi dokusu gerekse güncel esprileriyle izleyiciden tam not alırken Twitter'da da gecenin en çok konuşulan konularından oldu.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento