Evlilik Yüzüğü Seçimi

Kategori: Kültür Sanat Haberleri
Yayınlanma: 29 Ocak 2016
Yazdır

Düğün hazırlıkları yapanların kafasını karıştıran konulardan biri de yüzük seçimi. Alyans, tektaş, söz yüzüğü, hangisi ne zaman alınır, hangi parmağa takılır bunlar merak ediliyor.

Çeşitli ülkelerde tektaş takılması resmi olarak nişanlılık kabul edilirken ülkemizde bu durum yeni yeni başlıyor. Geleneklerimize göre uygun merasimler yapılırken tektaş yüzükler söz yüzüğü ya da nişan yüzüğü olarak alınabiliyor. Dikkat edilmesi gereken nokta; tektaş yüzüklerin evlilik yüzüğü olmadığıdır. Bu yüzük evlenmeden önce sağ elin yüzük parmağına takılır.

 

Alyans; evlilik yüzüğü demektir. Eskiden sadece bir modeli varken günümüzde yüzlerce farklı modelde alyans bulunuyor. Bu yüzük ise ülkemizde nişan sırasında alındığı gibi düğünde de alınabiliyor. Önemli olan tektaş yüzüklerde olduğu gibi evlenmeden önce sağ ele evlendikten sonra sol ele takılmasıdır. Genellikle tektaşla yan yana kullanılabildiği gibi genel geçer bir kural olarak pek de uygulanmıyor. Herkes gelin takısını dilediği şekilde kullanabiliyor.

 

Alyans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyans önemi bakımından bir ömür saklanabilir yahut zaman zaman değiştirilebilir. Her ne şekilde olursa olsun uzun yıllar kullanılacak bu yüzüklerin sevilerek seçilmesi önemlidir. Bu sebeple seçim yaparken ellerin yapısı dikkate alınmalıdır. Parmak boyu uzun olanlar daha geniş yüzükleri kolaylıkla taşıyabilirken parmakları kısa olanların daha ince modelleri tercih etmeleri şık bir yüzük seçiminde onlara yardımcı olacaktır. Alyans modelleriyle ilgili pek çok şeye http://dugunmevsimi.com/alyans-ve-taki adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno