EN UCUZ EKRAN KARTI MODELLERİ

Kategori: Kültür Sanat Haberleri
Yayınlanma: 18 Şubat 2016
Yazdır

Bilgisayar parçalarının en önemlileri arasında yer alan ekran kartı seçenekleri, bilgisayarlarda görüntülerin ekranlara yansıtılmasını sağlayan parçalar olmaktadır. Genel olarak bakıldığında görüntü kalitesinin ana etkeni olan bu kartların kaliteli olması çok daha mükemmel ekran deneyimleri ortaya çıkaracaktır. Monitörler görüntüleri yansıtabilmek için analog sinyaller kullanmakta ve ekran kartları ise bu sinyalleri dijital bilgiye çevirerek, kendi belleğine kaydeder ve en sonunda ekrana yansıtır.

Farklı özelliklerde ekran kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar arasında MDA sadece harf, sayı ve özel karakterleri yansıtmakta, ASCII grafiksel simgelerden mesul olmaktadır. CGA ise iki renkli olmakta ve VGA tüm görüntü modları ile uyumlu çalışan bir çeşit olmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan seçenekte VGA olmaktadır. Bu alanda en popüler ekran kartı markaları Asus, Sapphire, MSI, Gigabyte, Quadro, Galax, Powercolor, Evga olarak sayılabilir. Çhipset özelliklerine bakıldığında ise AMD, ATI, NVIDIA olarak sayılabilir. Bellek tipleri arasında ise en çok GDDR5 ve DDR3 kullanılmaktadır. Bit değeri olarak ise 128 ve 256 bit özelliklerin en fazla kullanılan seçenekler olduğu görülmektedir. Bu kartların özellikleri arasında ise DVI, HDMI, VGA başlıkları yer alıyor.

Bilgisayarınız için en ucuz ekran kartları araştırmalarınızda http://www.bilio.com/ekran-karti-c3142/ adresi üzerinden değerlendirmeler yapabilirsiniz. Filtreleme özelliklerini kullanarak ihtiyaçlarınızı en doğru şekillerde karşılayabilecek seçimler yapabilir ve farklı firmaların sunduğu fiyatlar arasından en ucuz seçenekleri kıyaslamalar yaparak bulabilirsiniz.

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno