Ferrit Nüve Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kategori: Kültür Sanat Haberleri
Yayınlanma: 12 Mart 2016
Yazdır

Nüve genel tanımıyla kablolar üzerindeki elektrik akımının iletimi ile ilgili geliştirilmiş yardımcı araçlardır. Ferrit ise demir ve oksit malzemelerle karışım olarak ortaya çıkmış malzemelerin genel adıdır. Elbette bu malzemelerin manyetik özelliğinin bu konuda daha ön planda olduğunu söylemek kaçınılmazdır. Ferrit Nüve bu noktada manyetik alanların kullanımı için geliştirilen ve birim hesaplamalarına göre belirli standartlara tabi tutulan araçları ifade eder.

Güç kaynaklarının dönüştürülmesi için kullanılan ferrit malzemelerin yüksek frekans kullanan güç çekirdekleri için oldukça cazip bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle trafolarda ferrit kullanımı artık vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir.

Bobinler İçin Nüve

Bobin sarımlarında belirli bir akım alanını ve standardını yakalamak adına kullanılan Ferrit Nüve kullanılacak yerlerin özelliklerine göre seçilmelidir. Sarım sayısı ile kullanılacak nüvenin bu noktada uyumlu seviyede olması ve nüve tipleri arasında en uygun seçimi yapabileceğiniz şekilde olmalıdır. Bu noktada Gauss adı verilen değerlerin frekans ile ilişkisini bozmamak adına üretici kılavuzlarından yararlanmak faydalı olacaktır. Frekansın artım gösterdikçe Gauss değerinin düşürülmesi gerekirken buna imkan sağlayan bir Ferrit Nüve kullanımı çok önemlidir.

Bu noktada internet üzerinden bilgi alabileceğiniz gibi malzemelerdeki çeşitliliği ve kaliteyi sağlayan bir üreticiyi tedarik adına değerlendirmeniz gerekir. http://www.signal.com.tr/urunler-ferrit-nuveler.html web adresinde hava aralıklı Ferrit Nüve, Toroid, EE ve El tipleri gibi birçok ihtiyaca cevap veren ürünü bulabilirs

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno