EN KALİTELİ PORTATİF JENERATÖR MODELLERİ

Kategori: Kültür Sanat Haberleri
Yayınlanma: 30 Mart 2016
Yazdır

Farklı enerji türlerini elektrik enerjisine çeviren cihazlara jeneratör denilmektedir. Bu alanda yaşanan elektrik kesintilerinde mağduriyetlerin yaşanmaması adına bu tür cihazların endüstriyel alanda çok fazla kullanıldığı görülmektedir. Bunlar arasında kısa süreli ihtiyaçlarda kamp gibi özel kullanım durumlarında ise portatif jeneratör kullanılabiliyor. Genel olarak bakıldığında bu cihazlar ışık, mekanik, kimyasal ve ısı enerjisini elektrik enerjisine çevirerek fayda sağlamaktadır.


Normal cihazlara göre portatif cihazların daha kısa süre aralıklarında enerji sağladığı görülmektedir. 5 saat boyunca çalıştırılan bu cihazların bir saat boyunca dinlendirilmesi çok önemli olacaktır. Bu alanda motorun zarar görmemesi adına bu noktaya dikkat edilmelidir. Çalışma alanında 4 zamanlı motor yağı kullanılabiliyor. Bunun yanında farklı yakıtların kullanılmaması gereklidir. Kullanılan bu yakıt düzenli olarak değiştirilmelidir. Bu sayede portatif jeneratör cihazlarınızın çok daha uzun süre sağlıklı kullanımları mümkün olabilir. Motor sıcakken yakıt dolumu yapılmaz ve mutlaka açık havada kullanılması gerekli olmaktadır. Ya da tamamen kapalı olmayan ortamlarda çalıştırılmalıdır. Çünkü cihazın çalıştığı ortam içerisinde karbon monoksit gazının birikmesi ve olumsuz sonuçların oluşturmaması için tedbir alınmalıdır.

Genel olarak benzinli jeneratör kategorisinde bulabileceğiniz bu cihazlar için http://www.ankamakina.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu alanda 1 kVA, 2 kVA gücünde seçenekler barındıran Anka makine Aksa marka cihazları ile kaliteli seçimlerinizi çok ekonomik fiyat başlıkları altında sunacaktır. Farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özel cihazlar olan bu jeneratörleri satın alabileceğiniz gibi kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno