Anakartlar ile İlgili Arızalar

Kategori: Kültür Sanat Haberleri
Yayınlanma: 21 Nisan 2016
Yazdır

Aktif bir PC, Laptop kullanıcısı iseniz, bu hassas ve kompleks cihazlarla baş edebilmek için pek çok şeyi, en azından yüzeysel de olsa bilmeniz gerekecektir. Bilgisayarların temel donanımı içerisinde en önemli parçalar RAM, CPU, Hard Disk gibi bileşenlerin üzerine bağlandığı anakartlar Mainboard diye bilinen parçalardır. O'na bilgisayarın kalbi de diyebiliriz. Bazen kalp durabilir. Neyse ki bilgisayarlarda, kolaylıkla kalp (anakart) nakli yapılabiliyor!


Anakart Neden Bozulur?

Bilgisayarlardaki en karmaşık bileşenler olan anakartlar kolay kolay bozulan nesneler değildir, fakat nadiren de olsa bu başınıza gelebilecek bir durumdur. Çeşitli güç dalgalanmaları ve virüslerden kaynaklanabildiği gibi toz, nem gibi çevre şartlarına bağlı olarak da arızalanabilirler. Olası bir durumda cihazınız açılmıyor, hiç bir şeye tepki vermiyorsa muhtemelen arıza anakart bordundadır. Bazı durumlarda mainboard tamiri yapılabiliyorsa da profesyonel bir destek gereklidir.

Anakartlar fiziksel olarak marka ve modellerine göre farklı özellikler gösterir. Bilgisayarın künyesini belirleyen anakart, uygun ekipmanlar dışındaki (farklı ekran kartı, işlemci gibi) elemanlarla da kullanılamaz. Anakartınıza veda etme vakti gelmiş ise makinenize en uygun mainbordları bulabileceğiniz http://www.bilio.com/anakart-c3128/ linkine başvuruda bulunmanız kafidir.

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno