Nevin'e numune verdirtmediler!

Kategori: Spor Haberleri
Yayınlanma: 05 Haziran 2012
Yazdır

Nevin'e numune verdirtmediler!

Atletizm'de, Ankara'da yapılan Süper Lig ve 1. Lig Final Yarışmaları'nın ilk gününde doping nedeniyle tartışma yaşandı.

19 Mayıs Spor Kompleksi içindeki Naili Moran Atletizm Sahası'nda, Avrupa şampiyonu milli atlet Nevin Yanıt'ın da mücadele ettiği 100 metre bayanlar engelli yarışının ardından, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Dopingle Mücadele Komisyonu'ndan gelen yetkililer, sporculardan numune almak isteyince organizasyon yetkilileri ve Milli Takımlar Başantrenörü Muharrem Or'un engellemesiyle karşılaştı.

Or ve yarışların organizasyon sorumlusu Cahit Yüksek, yetkililere izin vermeyince iki taraf arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Bu sırada soyunma odasına giden sporculardan numune alınmadı.

Milli Takımlar Başantrenörü Muharrem Or muhabirine, TMOK yetkililerinin elinde resmi bir belge olmadığını belirterek, ''Yıllardır hem yurt içi hem de yurt dışında organizasyonlara katılıyorum. Prosedürü kimse benden iyi bilemez. Elinde resmi belge olmayan hiç kimseye numune aldırtamayız'' dedi.

reklam

Numune almak isteyen kurumun Atletizm Federasyonu'ndan izin belgesine sahip olması gerektiğini savunan Or, ''Sokaktan geçen herkes gelip buradan sporculardan numune alamaz. Belgesi olmayan insanın niyetinden şüphe ederim. Bu numuneler, nerede ve nasıl saklanıyor bilemeyiz. Belki değiştirip, üzerinde oynarlar. Doping alacak kurum buraya bir gün önceden gelip bir bayan, bir erkek tuvaleti olmak üzere iki ayrı yer hazırlar ve odaların izolasyonunu yapar. Bunların hiç birisi yapılmadan gelip sporculardan ellerini kollarını sallayarak numune alamazlar. Nasıl emin olacağız tuzak kurmadıklarından?'' dedi.

TMOK Dopingle Mücadele Komisyonu yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemediklerini söyledi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno