Yarenler Anadolu Meclisinde Buluştu!

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 01 Mart 2013
Yazdır

Esenler Belediyesi’nce düzenlenen “Anadolu Meclisi”nin bu haftaki konuğu yarenler diyarı Çankırı oldu.

Esenler Belediyesi’nin ilçedeki mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirdiği Anadolu Meclisi’nin bu haftaki konuğu yarenler diyarı Çankırı dernekleri oldu. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Anadolu Meclisi’ne; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Başkanı Vahap Yartaş, Esenler’de bulunan Çankırı derneklerinin başkanları, yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları temsilcileri katıldı. Program, Esenler Belediyesi Sivil Toplum Örgütleri’nden Sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Kaya’nın sunumuyla ve dernek başkanlarının dernekleri hakkında kısaca bilgi vermesiyle başladı. 


ANADOLU MECLİSİ BULUNMAZ BİR FIRSAT

Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Başkanı Vahap Yartaş, Anadolu Meclisi adı altında dernekleri bir araya toplayarak, Çankırılıları da bir araya getiren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teşekkür ederek konuşmasına başladı. Başkan Göksu’yu önceden beri tanıdığını ve hayranlık duyduğunu belirten Yartaş, “Ben Başkanımızdan siyasi parti geçmişimde çok şeyler öğrendim” diyerek “Sayın Başkanımız bugün biz Çankırılıları burada çok güzel bir şekilde ağırlıyor. Bizim belki sayı olarak bir Malatyalılar kadar nüfusumuz yok ama İstanbul’un muhtelif yerlerinde yaşıyoruz. Feshane’de, Çankırı günleri adı altında yarenler diyarını iyi bir şekilde tanıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Yartaş’ın ardından konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Çankırılıların Anadolu Meclisi’ne gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra özetle şunları söyledi: "Anadolu Meclisi bir muhabbet ve istişare ortamı oluşturmak için yapılıyor. Ben de bir Kastamonulu olarak bu toplantı sayesinde, Çankırı’ya gitmiş kadar oldum. Bizim amacımız, Esenler’de yaşayan insanların yaşam standartlarını yükseltmek. Bu yüzden bu tür toplantılarda verilecek fikirler de çok önemli.”

DOST OLAN YERDE BEREKET OLUR

Programda son konuşmayı Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu yaptı. Rumeli ile başladıkları Anadolu Meclisi’ne Çankırı ile devam ettiklerini belirten Göksu, “Rumeli ile çıktık yola. Çünkü çok anlamlıydı. Bugün biz bu topraklarda özgürce yaşabiliyorsak ve bugün bu topraklarda adaletin yeryüzüne hâkim olabilmesi ve insanlığın insanca yaşayabilmesi için yeryüzüne ışık olabilmişsek, bunun en büyük mimarlarından bir tanesi Fatih’in evlatları; O Rumeli’den gelen kardeşlerimizdir. Anadolu Meclisi’ne Rumeli’den sonra İç Anadolu ve Karadeniz ile devam ettik. Bugün de Çankırılı kardeşlerimiz ile birlikteyiz. Biz bu gecenin adına ‘Çankırılılar Gecesi’ diyebilirdik. Ama biz bu geceye Anadolu Meclisi dedik ve Anadolu Meclisi’nde Çankırılılar buluşuyor dedik” şeklinde konuştu.


HER İNSAN ŞEFFAFTIR

“Meclis, bir şey üretmek ve bir şeylere kafa yormak anlamına gelir” diyen Göksu, sözlerini şöyle sürdürdü: “En azından Esenler için düşünebilmek, tefekkür etmek, tahayyül etmek için, adına Anadolu Meclisi dediğimiz toplantıların iki tane temel amacı var. Bir tanesi, dostları bir araya getirmek. Dostlar bahanesiz görülmüyor çünkü. Dostların olduğu yerde bereket olur, muhabbet olur. Hele hele bir de geldiğiniz meclis, yaren diyarı meclisi ise bu çok önemlidir.

İkincisi ise bugüne kadar tüm Çankırılı arkadaşlarımız çok saygı duyduğum ve gönülden sevdiğim arkadaşlarım olmuştur. Bugün ölümünün sene-i devriyesi olan rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın çok önemli bir sözü var; ‘Her insan şeffaftır, baktığınız zaman arkasını görürsünüz.’ Rabbim insan suretini kalbin izdüşümü olarak vermiş. Yaren diyarının insanını yürekten konuşan insanlar olarak tanıdım.”

Belediye hizmet binasının yeni yerine taşınmasından sonra mevcut binayı Sivil Toplum Kuruluşları Sarayı olacağını da hatırlatan Göksu, böylece ilçedeki derneklerin programlarını yapmak için kapı kapı salon aramayacaklarını ifade ettikten sonra konuşmasını tamamladı ve program sonunda Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Başkanı Vahap Yartaş'a çiçek takdim etti.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno