Kılkuyu Köyü Dere Mahallesi Derneği Çanakkale Şehitlerini Unutmadı

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 26 Mart 2013
Yazdır

Kastamonu İli Tosya İlçesi Kilkuyu Köyü Dere Mahalle Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çanakkale Şehitlerini anma programı Tuna Mahallesinde bulunan dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen programa Çanakkale Şehitlerimizin anısına Kuran-ı Kerim tilaveti okunarak başlandı. Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından Tarih öğretmeni Şeref Yumurtacı Çanakkale’nin manevi ruhu hakkında bir konuşma yaptı. Yumurtacı konuşmasında Çanakkale’deki manevi iklimden bahsederken Çanakkale Savaşları sırasında Türk askerlerinin herkese bir insanlık dersi verdiğini ve bu manevi ruhla Çanakkale Zaferinin elde edildiğini vurguladı. Yumurtacı konuşmasında 57. Alayın o muhteşem başarısını, Seyit Onbaşının göğsündeki iman gücünü, 107 yaşında İngiltere de Çanakkale ruhunu yeniden canlandıran son Çanakkale Gazimiz Hüseyin Kaçmazı ve Kınalı Alileri yetiştiren o elleri öpülesi anları anlatırken salonda duygusal anlar yaşandı. Özellikle ahlak ve maneviyatın unutulduğu gençlerimizin yozlaştırıldığı bir dönemde Çanakkale Ruhuyla salonları hınca hınç dolduran tüm misafirlere teşekkür eden yumurtacı Dere Mahalle Dernek Başkanı ve üyelerine böyle güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Şeref Yumurtacıdan sonra söz alan Dere Mahalle Dernek başkanı Sayın Erdal Atar Kuranı Kerim Tilaveti yapan hocalara ve duygusal bir konuşmayla Çanakkale Ruhunu bize yaşatan Şeref kardeşimize şahsım ve dernek üyelerim adına teşekkür ederim diyerek konuşmasına başladı. Dere Mahalle Derneğinin diğer derneklerden çok farklı bir yapıya sahip olduğunu belirten Atar Derneğimiz Allah rızasını ön planda tutan çalışmaların altına imza atarak köyümüzün sorunlarını çözmek için tüm gücüyle çabalıyor dedi. Gençlere de çağrıda bulunan Atar dernek çalışmalarında gençleri de görmek istediğini dile getirdi.

Program yemek ikramı ile sona erdi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno