Anadolu Meclisinde Karadeniz Rüzgarı

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 02 Nisan 2013
Yazdır

Esenler Belediyesi tarafından, ilçedeki mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Anadolu Meclisi bu hafta Zonguldak, Karabük, Amasya, Samsun, Çorum ve Gümüşhane derneklerini ağırladı.

ANADOLU MECLİSİ’NDE HİKMETİ ARIYORUZ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Yaklaşık 3 aydır, her hafta bir yöremizi burada ağırlıyoruz. Anadolu Meclisi’ni burada topluyoruz. Anadolu Meclisi’ni toplamamızdaki sebep, hikmeti aramaktır. ‘Esenler’in geleceğini nasıl inşa edebiliriz?’ düşüncesinin hikmetini aramaktır” dedi. “Biz, yaratılışımız gereği bir imtihanın muhatabıyız” diyen Göksu, insanın ahireti için bıraktığı tek şeyin bu dünyada yaptığı iyilikler olduğunu söyledi. Göksu, “Her söz, düşünce bizim için kıymetlidir. Her düşünceden alacağımız bir pay vardır” diyerek, Anadolu Meclisleri’nde bugüne kadar toplam 10 bine yakın vatandaşla fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti.

ESENLER PARMAKLA GÖSTERİLECEK

Dernek faaliyetlerinin önemine dikkat çeken Göksu, dernekleri ‘küçük belediyeler’e benzetti. Derneklerin yürüttüğü iyi çalışmalarla anılacağını belirten Göksu, “Herkes ne derse desin, tarih iyiyi yazıyor” dedi. Bu şehre ve insanlarına vefa borçlu olduklarını ifade eden Göksu, “Esenler’i değiştireceğiz. Şunu iddia ediyorum: Allah’ın izniyle Esenler parmakla gösterilen, herkesin yaşamak istediği bir şehir olacak” dedi. Esenler Belediyesi’nin mevcut hizmet binasının yerine Sivil Toplum Sarayı kuracaklarını da söyleyen Göksu, “Bütün dernekler her türlü kültürel ve sosyal faaliyetlerini orada yapabilecekler. İstiyoruz ki, dernekler maddi sıkıntıya düşmesin ve gelsin programlarını gönüllerince düzenlesinler” diye konuştu.

Göksu, Çanakkale şehitlerinin 98 yıl sonra da kahramanlıklarıyla anıldıklarını hatırlatarak, “98 yıl sonra gelin, sizin de kahramanlığınızı nesiller anlatsın” dedi. “Bunun için hepimize büyük görevler düşüyor” diye konuşan Göksu, salondakilere Esenler’i birlikte inşa etmeyi teklif etti.

Esenler’in altın değerinde toprağı olduğunu ve Esenler’in kendi dönüşümünü yapacağını söyleyen Göksu, “Allah izin verirse, Esenler marka şehir olacak” dedi. Göksu, sözlerini “Bizim görevimiz, Esenler’de yaşayan herkesi mutlu etmektir” diyerek noktaladı.

Konuşmaların ardından dernek başkan ve yöneticileri ile birlikte çekilen hatıra fotoğrafıyla bir Anadolu Meclisi daha sona erdi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno