Anadolu Meclisi'nde Güneydoğu Rüzgarı!

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 18 Nisan 2013
Yazdır

Esenler Belediyesi tarafından, ilçedeki mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Anadolu Meclisi bu hafta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Adıyaman, Bingöl, Van, Muş, Bitlis, Siirt, Batman ve Tunceli yörelerini ağırladı.

Programda ilk konuşmayı  yaptı. Çiçek, “Türkiye’de arzu ettiğimiz şey konuşulabilir bir ortam yaratılması” diyerek, çözüm süreciyle ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu.

Çiçek’in ardından konuşan , “El ele hareket ettiğimiz sürece 5 yıl öncesi ile 5 yıl sonrası gece ve gündüz gibi fark edecek” diye konuştu.

BU ŞEHİR BİZİ KARDEŞ YAPTI

Programda kısa birer konuşma yapan gazeteci Nevzat Çiçek ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan'ın ardından konuşann Göksu, sözlerine Kutlu Doğum Haftası’nı kutlayarak başladı.

Anadolu Meclisi’nde, Esenler adına hikmeti bulmayı ve Esenler’deki dernekler ile yol arkadaşlığı yapmayı amaçladıklarını belirten Göksu, “Esenler’i her şeyiyle nasıl örnek bir şehir yapabiliriz bunun için Anadolu Meclisi’ni hayata geçirdik” dedi. Anadolu Meclisi ile Esenler’e Anadolu’nun bereketini getirdiklerini ifade eden Göksu, “Bu şehir bizi bağrına bastı. Bu şehir bizi kardeş yaptı” şeklinde konuştu. “Esenler parmakla gösterilen bir şehir olsun istiyoruz” diyen Göksu, Esenlerlilerin bunu hak ettiğini söyledi.


SİZE YOL ARKADAŞLIĞI EDECEĞİZ

Göksu, konuşmasında mahalli derneklerin önemine de dikkat çekti. Derneklerin, Anadolu’dan gelen vatandaşlara kucak açtığını belirten Göksu, Belediye olarak derneklere verdikleri desteğin devam edeceğini söyledi. Yeni Belediye Binası’na geçildikten sonra mevcut Hizmet Binası’nın yerine Sivil Toplum Sarayı kuracaklarını ifade eden Göksu, buranın il derneklerinin hizmetinde olacağını açıkladı. Göksu, “Biz size hizmet edeceğiz. Çünkü siz bu topluma gönüllü olarak hizmet ediyorsunuz. Biz de size yol arkadaşlığı edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.
Program, plaket ve hediye takdimlerinin ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno