Esenler Gençlik Merkezi'nde Kutlu Doğum Coşkusu

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 27 Nisan 2013
Yazdır

Rıdvan Salman'ın Haberi:

Esenler Yavuz Selim Mahallesi ‘Peygamber Dostları tarafından Esenler Sabri Ülker Gençlik Merkezi’nde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Eğitimci Yazar Mahmut Balcı liderliğinde etkinliklerini gerçekleştiren Yavuz Selim Mahallesi gençleri, izleyenleri duygulandırırken yaşları minik başarıları büyük dedirtti.

Program, Muhammed Sülü’nün Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an’ı Kerim tilavetinin ardından 21-27 Nisan tarihleri arasında tüm yurtta coşkuyla kutlanan Kutlu Doğum haftasının anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Rıdvan Karakaş, “Günümüz Müslüman’larının malum sebepi, O’nun bizlere gösterdiği yolu terk etmemizdir. Bizlerin özümüze yani efendimizin istediği bir ümmet olabilmemizin yolu, O’nun yoluna, O’nun buyruklarına uymaktan geçer.

Rasulullah efendimizin lakabı El-emin idi. Bugün ise O’nun ashabı sayılan bizlerin yani gençlerin en büyük problemi yalan olmuştur. Lakabı emin yani her eksiksiz her konuda şüphe edilmeden güvenilecek kişi olan efendimizin ashabı olan gençlerin bu hale düşmesinde şüphesiz ki, önümüze medya, sanat, edebiyat adı altında sunulan nice israiliyat bilgilerinin rolü büyüktür.

Efendimiz “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” buyurmuştu. Bugün bizler 21.yy’da o hadisi daha iyi özümsemeliyiz bilakis efendimizin kastettiği ashab hem manen hem madden batıla karşı kapalı Hakk’a karşı açık bir ashabtır” diyerek sözlerini noktalandırdı.

Rıdvan Karakaş’ın Kutlu Doğum hakkında yaptığı konuşmanın ardından, günlerce hazırlık yaparak coşkulu bir ilahi keyfi sürdüren Ahsen ilahi grubu da, çeşitli ilahileri seslendirdi.

İlahi grubunun dinletisinin ardından sahneye gelen İrem Sena Ateş ise, Medine’de Bir Gün adlı şiiri okudu. İrem Sena’nın performansı izleyenleri hayran bıraktı.

Etkinlik kapsamında yine gençlerden oluşan Mekke ve Medine adlı iki grup düzenlenen bilgi yarışmasında kıyasıya yarıştı. Yarışmanın konusunu; ensar, muhacir, kardeşlik gibi kavramlar oluştururken, bilgi yarışmasını on sorudan sekiz soruyu doğru bilen Medine grubuna karşı on sorudan dokuz soruyu doğru cevaplayan Mekke grubu birinci oldu.

Programın sonunda Mahmut Balcı kısa bir kapanış konuşması yaptı. Konuşmasında Peygamber efendimizin ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ hadisine değinen Balcı, “Bizler bu hadis-i şeriften hep maddi açlığı anlardık. Lakin Peygamber efendimiz bu hadisinde maddi açlığın yanında ebedi olan duygudan yani manevi açlıktan bahsediyor. Komşusu aç iken yani komşusu manevi açıdan yoksun bir kimse iken bizler bu durumu kendimize dert edinmiyorsak vay halimize.

Siz, bu mahallenin güzel gençleri, yirmi yıl sonra bu mahallenin büyükleri olacaksınız. Sizler yirmi yıl sonra bu mahallenin abileri, ablaları olacaksınız. Daha güzel bir mahalle için sizlere ihtiyacımız var. Sizleri her türlü çalışmamıza bekleriz” dedi.

Program yapıldan dua ile sona erdi.

- - -

Dikkat! Ajans Esenler'in Özel Haberidir

Yönlendirmeli Kaynak Gösterilmeden Kopyalanması Halinde Yasal İşlem Başlatılacaktır!

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno