Esenler İşitme Engelliler'den Tekstil Kursu!

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 15 May 2013
Yazdır

Esenler İşitme Engelliler Derneği, Esenler Kaymakamlığı ve Bayrampaşa İşkur Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Engelimi Aşarak Üretiyorum” projesi kapsamında tekstil kursu açtı.

Açılışta birer konuşma yapan Kaymakamımız Sayın Nazım MADENOĞLU, Esenler Kızılay Başkanı Sayın Lütfü KAHVECİ, Rumeli Balkan Federasyon Başkanı Ayhan BÖLÜKBAŞI, ESDEF Başkanı Süleyman KAHVECİ,  Esenler İşitme Engelliler Dernek Başkanı Remziye CEYLAN; İşitme engelli vatandaşlarımızın mesleki eğitimine katkı sağlayacak olan tekstil kursunun ne denli önemli olduğuna vurgu yaparak kendilerine başarılar dilemişlerdir.

Her öğrenciye sigorta, aylık 400 TL ve iş garantisi imkanı sunan 6 ay sürecek olan “Engelimi Aşarak Üretiyorum” projesinin konusu; İşitme ve konuşma engelli bireyleri mesleki açıdan ele alarak yaşam içinde kazanması güçleşecek mesleki becerilerini kazanmalarını ve bu becerilerini üretimde kullanan bireyler olmalarını, işitme engellerini kendilerine has olan istihdam sorununu bu şekilde çözüm yoluna sokmaktır. Kendi zeka ve beden güçleriyle edinecekleri mesleki becerileri, yaşamlarını başkalarına muhtaç olmadan kazanabilecekleri seviyeye gelmeleri için gerekli çalışma zemininin yaratılmasına vesile olmaktır. Kadın giyimi branşı ile işitme engellilerin kurs çalışmalarında el sanatları ve görsel alanda başarılı olmalarını sağlamaktır.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno