Esenler Mısır İçin Toplandı

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 13 Temmuz 2013
Yazdır


Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi Ve Esenler’deki Sivil Toplum Kuruluşların katılımıyla kurulan Esenler Sivil Dayanışma Platformu öncülüğünde Esenler Meydanında binlerce kişi  halk tarafından seçilen ve antidemokratik bir şekilde darbe yapılan Mursi’ye destek için toplandı.

Ajans Esenler/Emre Dürüst

Tüm dünyanın gözü önünde Mısır’da yaşanan darbeyi protesto etmek için Esenler Dörtyol Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, Mısır tarihinde seçilen ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yapılan darbeyi kınarken  Rabia`tül-Adeviyye Meydanı'nda Mursi destekçilerine dua ettiler. Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi fotoğrafları, Mısır bayrakları ve darbeyi lanetleyen yazıların bulunduğu dövizler eşliğinde binlerce kişi, gece saat 23.30’da Mısır İçin destek yürüyüşü gerçekleştirdi. Esenler Meydanı’nda  toplanan Esenlerliler basın açıklaması yaptı.Yapılan basın açıklamasından konu başlıkları ise şöyle oluştu

Müslüman Olmak Sadece Oruç Tutmak Değil

Müslüman olmak sadece oruç tutmak değil;Müslüman namaz kılmanın,oruç tutmanın yanında Filistin’de Suriye’de Arakanda,Doğu Türkistan’da ve Mısır’da akan kanı zulmü,hukuksuzluğu ve katliamları gören ve bunların son bulması için çaba gösteren yürekli ve duyarlı insan demektir.

28 Şubat Ve Mısır Darbesi Aynı Şer Odakları

Bildiğiniz üzere yerli ve yabancı darbeciler Türkiye’de 1997 yılında iktidar olan Refah Partisi’ni 28 Şubat darbesiyle iktidardan indirmek suretiyle kendilerince yeni bir düzen oluşturmak istediler.Geçmişi unutmayanlar bilir ki binlerce insanımız mağdur oldu.Günümüzde de Mursi’ye yapılan aynı şer ortakların girişimidir.Mısır’da bir yılını yeni doldurmuş,halkın %50nin üzerinde oyuna sahip Muhammed Mursi’yi devirerek dış güçler dünya üzerinde yönetimlerini devam ettirmek istiyorlar

Demokratik Değerlerle Dünyayı Kandıran Amerika Ortada Yok

Mısır tarihinde yapılan özgür seçimlerde ve halkın iradesiyle seçilen Mısır Hürriyet ve Adalet Partisi adayı Muhammed Mursi Mısır ordusunun yaptığı darbeyle devrildi.Sosyal ekonomik şartlar bakımından kısgaç altına alınan Muhammed Mursi eski diktatör taraftarı ulusal ve ve uluslarası iktidar ortaklarının işbirliği ile cumhurbaşkanlığı görevinden uzaklaştırıldı.Halk tarafından %52 oyla seçilmiş Muhammed Mursi yalnızca 1 yıllık görevi süresince ekonomisi ve siyasal sistemi çökmüş bir Mısır’ı hemen düzlüğe çıkarmak istedi. Demokratik değerlerle bizleri kandıran Amerika ve batı dünyası Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Suriye’de ve dünyanın birçok bölgesinde zulme destek olurken katliama dönüşen bir darbeye darbe denmekten uzak duruyor.

İslam dünyası gizli bir haçlı savaşı ile karşı karşıyadır

Ey Aziz Milletimiz,  Bizler Mısır’lı kardeşlerimizin yanındayız. Mısır’daki kardeşlerimizi savunmak bir ülkenin içişlerine karışmak değildir. Çünkü Mısır’ı savunmak Gazze’yi savunmaktır, Mısır’ı Şam’ı, savunmak Antep’i savunmaktır.  Antep’i savunmak İstanbul’u savunmaktır. Çünkü İstanbul da Mısır da Ümmetindir.İslam dünyası gizli bir haçlı savaşı ile karşı karşıyadır. O halde bize düşen böyle bir ortamda kendi iç sorunlarımızı uğraşmak yerine kardeşlik bağlarımızı pekiştirmeli ve bizim adımıza kefen giydiğini söyleyenleri yalnız bırakmamalı.Birileri çalışıyor diyerek yan yatanlar bilmeli ki bir süre sonra yatacak yerleri olmayacaktır.Unutmayalım ve şayet uyanık olmaz ise dün Menderes’i, Turgut Özal’ı ve Necmettin Erbakan’ı harcayanlar bugün de başka siyasi liderlerimizi harcamaktan çekinmeyecekler.

Amaç Büyük İsrail’i Kurmak

Bedeli ne olursa olsun zalimlere karşı dik durmaya ve mazlumların yanında olmaya devam etmeliyiz.Tekrar söylüyoruz ki bugün Mısır’da gerçekleşen askeri darbenin en önemli tarafı işgalci İsrail’dir. Bu darbe Kapalı olan kapıları Filistinli kardeşlerimizin kullanımına açan Mursi’ye karşı yapılmıştır. Amaç büyük İsrail’i kurmaktır. Çocukları kadınları ve müslümanları katleden darbecilerin amacı Dünya Müslümanlarını birbirinden koparmaktır. Darbeciler Mısır üzerinden İsrail’in güvenliğini ve yıllardır Filistin halkına karşı sürdürdüğü savaş politikalarını sürdürmek amacıyla yapılmıştır.

Basın açıklamasının sonunda tüm Esenler’lilerin darbelere karşı dik durma mesajı verildi.Yapılan basın açıklamasından sonra Mısır için dua edildi.

14 Temmuz’da Kazlıçeşme’deyiz

Yapılan duadan sonra konuşan Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya Esenler için tarihi günlerin yaşandığını belirtirken İslam aleminin eski İslam alemi olmadığını söyledi."Erbakan Hoca’ya da bu darbeciler 365 gün dayanamamışlardı. Sindirilmiş olan İslam alemine Erbakan Hoca cesaret vermişti. İslam Birliği'nin temellerini kurdu ve ekonomiyi sömüren faiz lobilerinin ellerini vatandaşların cebinden kesmişti ama arık tüm Türkiye ve İslam ülkeleri artık ayağa kalktı. 14 Temmuz’da Kazlıçeşme'de milyonlarca kişi ile İhvan-ı Muslim’e destek verecek herkesi bekliyoruz" şeklinde konuştu.

- - -

Dikkat! Ajans Esenler'in Özel Haberidir

Yönlendirmeli Kaynak Gösterilmeden Kopyalanması Halinde Yasal İşlem Başlatılacaktır!

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno