Agd Esenler'den Peygamberimize Sevgi Gecesi

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 03 May 2012
Yazdır


Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi tarafından düzenlenen "Peygamberimiz Hz.Muhammed (sav)’e Sevgi Gecesi" Esenler Cumhuriyet Meydanı'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Ajans Esenler-Özel HABER Said Özgat/Enes Faruk Türköz

Cumhuriyet Meydanı'nda ilk defa düzenlenen "Sevgi Gecesi" halk tarafından büyük beğeni topladı. Nisanayının serin geçen akşamına aldırmayan binlerce kişi saatler öncesinden gelerekalanı doldurdu. Alanda bulunan sandalyelere oturan seyircilerin büyük kısmı programı ayakta izledi.


"SevgiGecesi"ne, AGD Genel Başkanı Salih TURHAN, GenelBaşkanlık Divanı Üyeleri, AGD İl Başkan Yardımcıları, Esenler Belediye Başkan
Yardımcıları, AGD İlçe Başkanı Mustafa TOPBAŞ, Saadet Partisi İlçe BaşkanıTuğrul YALÇINKAYA
, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları katıldı.


Yerel basınında ilgi gösterdiği "Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’e Sevgi Gecesi", "Sevgi Yürüyüşü" ilebaşladı. Davutpaşa Caddesi’nde mehteran eşliğinde yapılan yürüyüşte,  AGDEsenler Şube Başkanı Mustafa TOPBAŞ ile SaadetPartisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul YALÇINKAYA halkı ve esnafı selamlayarak, Efendimizi (sav) simgeleyen  gül dağıttı. Buradan programın yapılacağıalana geçen coşkulu kalabalık "EstergonMehteran Takımı"nın  konseriyle program öncesi unutulmaz anlar yaşadı.

Tv5ekranlarında naklen yayınlanan programın açılışı; İstiklal Marşı'nın okunmasınınardından, 2010 Türkiye Kuran-ı KerimGüzel Okuma 1.si Yunus Emre DEMİR’İN Kuran’ı Kerim tilaveti ile yapıldı.Sunuculuğunu Abdulkadir TAŞKIN’INyaptığı programda, "Yaşayan Kur'an Efendimizin (sav)" en büyükmucizesinin Kuran-ı Kerim olduğu ve O’nu anlamanın en güzel yolunun da Kuran-ıKerimi anlamaktan geçtiği vurgulandı.

Programın açılış konuşmasını yapan AGD Esenler Şube Başkanı Mustafa TOPBAŞ;

''Ahlakiyozlaşmanın had safhaya ulaştığı bu günlerde, gayri İslami kültür veanlayışların  etkisinde kalan, gözümüzünönünde kaybolup giden bir gençlik olduğunu belirterek,  bütün bu olumsuzlukların tek sebebininsevgili Peygamberimizi (sav) gençlere yeteri kadar tanıtmadığımızdan kaynaklandığını" söyledi. "Neyazık ki; eğitim sistemimiz, örnek alınması gereken tek insan olan Efendimizi(sav) yeterince tanıtan ve anlatan bir yapıya kavuşturulamamıştır" diyenTOPBAŞ, Anadolu Gençlik Derneği olarak, sevgili Peygamberimizi (sav) en güzelşekilde anlamak ve anlatmak gayesiyle ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite seviyesindeki
tüm gençler hedef kitlemizi oluşturmaktadır"
dedi.

Efendimizin (sav) hayatının anlatıldığı "Gül Sultan 2"adlı sinevizyon gösterisinin ardından konuşan AGD Genel Başkanı Salih TURHAN;


“Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan sevgili peygamberimizin (sav) gönderilişi, Yüce Allah’ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. O, İnsanlığın bulanıklaşmış zihinlerine ve kurumuş vicdanına bir ab-ı hayattır. İçinde bulunduğumuz maddi ve manevi bunalımlarda kurtulmanın tek yolu Hz. Peygamberin (sav) telkin, teşvik, tebliğ ve temsil ettiği dini yaşamaktan geçmekte olduğunu söyleyen TURHAN, temel gayemiz ülkemizin geleceği olan
gençlerimizi Efendimizi (sav), sadece seven ve tanıyan değil; bunlarla birlikteO’nu anlayan ve hayatının merkezine koyarak yaşayan, şuurlu bireyler olarak
yetiştirmektir. Bu yüce hizmette bizleri yalnız bırakmayacağınızdan eminim. Efendimizin(sav) şefaatini kazanmanın en etkin yolu, O’nu, kendisinin de çok değer verdiği gençlere, yaşattırmaya çalışmaktır"
dedi.


Fatih Camii İmam HatibiOsman ŞAHİN ve Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem NALBANT’IN karşılıklı okuduğu yatsı ezanı izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Salavatlar eşliğinde sahneye çıkan, Nuru Osmaniye Camii İmam Hatibi Metin BALCI ve Fatih Camii İmam Hatibi Osman ŞAHİN’İN Kur'an Ziyafeti yüreklerin pasını sildi.

Programın ilerleyen saatlerinde, "Şems ve Mevlana Derneği Semazen Gurubu"nun performansı büyükilgi ile izlenirken, Nurettin CEYLAN'IN seslendirdiği parçalar geceye renk kattı.

Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi tarafından Gana’da açılan "AGD Esenler" su kuyusunun belgesi, Cansuyu Derneği tarafından AGD Esenler Şube BaşkanıMustafa TOPBAŞ'A teslim edildi.


2006 Mihrabistanbul Türkiye 1.si Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem NALBANT'IN Kur'an Ziyafetiyle devam edenprogramın sonunda Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi’ne yardım eden gönüllülere plaketleri ve hediyeleri takdim edildi.


Fatih Cami İmam Hatibi Osman ŞAHİN'İN yaptığı dua ileprogram nihayete erdi.

Programla ilgili diğer fotoraflara

http://www.ajansesenler.com/index.php?option=com_content&view=article&id=174:ajans-esenlerden-bir-ilk&catid=9:guncel-haberler&Itemid=239 buradan ulaşabilirsiniz

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno