Esidap Mısır için Cenaze Namazı ve Dua Eylemi’ne destek verdi.

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 25 Ağustos 2013
Yazdır

Hakkın, Haklının ve Halkın Yanında olmak amaçlı olarak kurulan Esenler Sivil Dayanışma Platformu Anadolu Gençlik Esenler Şubesinin düzenlediği ‘Rabia Şehitleri İçin Gıyabi Cenaze Namazı ve Dua Eylemi’ne destek verdi.

Cuma namazında Esenler Sondurak Camisinde toplanan Esenler Sivil Dayanışma Platformu üyeleri ve vatandaşlar sloganlar ve tekbirler eşliğinde gıyabi cenaze namazı ve dua eyleminin yapıldığı Esenler Merkez Camisine kadar yürüdüler. Çarşı esnafının da alkışlarla destek verdiği yürüyüş vatandaşlar tarafından büyük ilgi ve sevinçle karşılandı.

Esenler Sivil Dayanışma Platformu adına hazırlanan açıklamayı eğitimci yazar Mahmut Balcı okudu. İşte o açıklama:

Direniş dostları, kardeşlerim, Müslümanların yaşadıkları zulme sessiz kalmadığınız ve koşup burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyoruz.
Allahın selamı ve yardımı üzerinize olsun.
Bulunduğunuz şehirdeki eylem yerlerine gitmeliyiz. Çünkü Sen yoksan bir kişi eksik olacak.

Bazı kardeşlerimizin işleri olabilir. Bazıları keşke bu program erken bitse diye düşünebilir. Ancak bilelim ki kendileri için buraya toplandığımız mazlum kardeşlerimiz uzun zamandır zulme direniyorlar ve sabrediyorlar.
Çünkü biz sadece evimizin içinden değil dışımızda yaşanan kötülüklerden, haksızlıklardan da sorumluyuz. Aksi halde içinde ibadet ettiğimiz bir caminin bir dergahın başımıza yıkılmasına engel olamayız.

Üyesi olduğunuz dernekler düzenlememiş olsa dahi eşinizi, çocuklarınızı, akrabalarınızı alıp topluca bulunduğumuz yerlerdeki eylem yerlerine gidin.
Mensubu ve üyesi olduğunuz dernek ve vakıf üyelerini Müslümanların yaşadığı acılardan haberdar edelim.

Sizler tazelenin, çocuklarınızın ruhu mayalansın, komşularınız zulme uğrayanlara dua etsin, kardeşlerimizin yanında olduğumuza şahitlik edelim.
Büyük tehlike ve felaketlere karşı toplumsal dayanışmamız gelişsin.

İnsanlığımızı hatırlayalım, tüm müslümanların bir ümmet olduğunu hatırlayalım. Aramızdaki kardeşlik bağları pekişsin, Allah'ın merhametini hak edelim.

Arakanda, Doğu Türkistanda, Filistinde, Suriyede, Mısır’da yaşanan zulümlere direnelim..

Çünkü Allah Tevbe suresinin 71. Ayetinde şöyle buyurmaktadır:

‘Mümin erkeklerle mümin kadınlar da birbirlerinin velileridir. Onlar iyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekâtı verirler, Allah ve Resûlüne itaat ederler. İşte Allah onlara rahmet edecektir. Şüphesiz Allah azîzdir, hikmet sahibidir.’
Bilelim ki Müslümanlar olarak kardeşlerimizin başına örülen çoraplara, onlara yapılan haksızlıklara, demokrasi adına yapılan oyunlara sessiz kalmak başımıza geleceklere de razı olmaktır.
Gençler, sosyal medya araçlarını kullanan kardeşler, gençler, İslam ümmetini ilgilendiren güzel, hayırlı, önemli ve değerli olan her şeyi paylaşmak üzerimize bir görevdir. Evlerimizde oturup dünya nimetleri için hayırsız, anlamsız ve ahiretinize yaramayacak hayaller kurmayın. Hem dünyayı hem de ahireti birlikte düşünelim. Bir müslümanın derdini kendisi için dert edinmek imanın da bir gereğidir.

Hakkın, Haklının ve Halkın Yanında olmak üzere bir araya gelen Esenler Sivil Dayanışma Platformu olarak şiarımız ve gayemiz şudur:
Dünyayı doğru okumak, iyi anlamak ve ona göre yaşamaktır, dostumuzu ve düşmanımız  tanımaktır, tükettiklerimize, tercih ettiğimiz markalara dikkat etmeliyiz.

Açıklamamızı büyük fikir adamı Sezai Karakoç’un Diriliş Çağrısı ile bitirmek istiyoruz:

‘Milletim, uyan! Kendine dön! Aslını unutma! Geçmişini bil. İçinden, gerçek aydınlardan kurulu bir kadro çıkar.

Milletim! Çok büyük bir ülken ve medeniyetin var. Gerçek bir medeniyetin, Hakikat Medeniyeti’nin sahibisin. Onu yeniden ayağa kaldır. Diril ve Dirilt! İnsanlık seni bekliyor.

Milletim! Doğu’ya, Batı’ya dur diyecek güç, sensin. Kendini bildiğin gün, kurtulacaksın. Ve bütün insanlığı kurtaracaksın. Yoksa, insanlık, büyük bir felâkete doğru gidiyor. Sınırsız hırs sahipleri dünyayı yakmaktan geri durmuyorlar.

Milletim! Uyan, kendine gel! Yeni bir sayfa aç. Yeni bir çağ aç. Geçmişte birkaç kez çağ açmıştın. Yine açabilirsin.’

Allah bizleri insanlığın kurtuluşu için mücadele eden özgürlük elçilerinden eylesin.’

Eylem Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şube Başkanı Yusuf Cengiz Karagöz’ün okuduğu basın metni ve El Ezher Mezunu Abdülkadir Akyol hocanın yaptığı duygulu dua ile sona erdi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno