Agd Bu Yıl da Üniversitelilere Kuran Hediye Ediyor

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 02 Eylül 2013
Yazdır

AGD İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu, 2-6 Eylül Kayıt Döneminde İstanbul'da üniversite kazanan öğrencilere geçen sene yaptığı gibi bu yıl da Kur'an-ı Kerim hediye ediyor.

Bugün başlayan “Okuluna Hayat Rehberi Kur'an-ı Kerim ile Gir” kampanyası çerçevesinde İstanbul'daki 30 üniversite, 40 noktada stant açıldı. Açılan stantlarda yeni kazanan öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edildiği gibi kayıt süreciyle ilgili bilgilendirme de yapılıyor.

Başlatılan çalışma hakkında açıklama yapan AGD İstanbul Şube Üniversite Komisyonu Başkanı Abdurrahim Şen:

“Ülkemizin içine çekilmeye çalışıldığı kamplaşma ortamı göz önünde bulundurulduğunda hem üniversiteyi yeni kazanan gençler sıkıntılı bir sürece adım atmış oluyorlar, hem de aileler kendi çocukları için tedirgin oluyorlar. Bu noktada, kendisini “Sevgi ve Kardeşliğin Teminatı” olarak gören şuurlu ve idealist gençler bu ülkenin tek umudu olarak önümüze çıkmakta. Bizler Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu olarak, üniversiteyi kazanmış bir gencin, üniversite bitirip diploma aldıktan sonra, sadece dört yıl boyunca okula gidip gelmiş birisi olarak değil, dört ayrı fakülte bitirmiş bir fert düzeyinde olması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Her yıl üniversite önlerinde açılan stantlarımızda da, üniversiteyi kazanan öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye ederek, onlara üniversite hayatları boyunca bu kitabın emirlerinden ayrılmamaları gerektiğini hatırlatıyor ve eğitim süreçleri boyunca onlarla beraber olacağımızın sözünü veriyoruz.” dedi.

İstanbul'daki üniversite gençliğine yönelik faaliyetlerin başlangıcını bu çalışmayla yapan üniversite komisyonu, bu akşam 19.00'da twitterdan başlatacağı #OkulaKitabınlaBasla hashtag çalışmasına da destek bekliyor.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno