Engelliler Haftası Muhteşem Başladı

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 10 May 2012
Yazdır

10–16 Mayıs Arası Engelliler Haftası Etkinlikleri Bugün Esenlerde başladı. Sabah saat 10:00 Atatürk anıtın Engelli dernek başkanları tarafından konulan çelenk kondu.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının akabinde Davutpaşa Caddesindeki Kortej Alanına geçildi.

Engelli yürüyüş Korteji Mehteran Eşliğinde Cumhuriyet Meydanına kadar sürdü.Halkın da yoğun ilgisinin olduğu yürüyüş Cumhuriye Meydanına kadar coşkulu bir şekilde devam etti.Cumhuriyet meydanın da açılış konuşmasını Engelli Dernekleri adına Zihinsel Engeliler Dernek Başkanı Ali Şimşek yaptı.

Konuşmasın da Engelliler haftasındaki etkinliklere başta Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu olmak üzere destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.


Esenler Belediyesinden beklenen gerekli üst düzey katılım sağlanmadı. Ancak Esenler Belediyesini temsilen Engelli Koordinasyon Başkanı Ramazan Çuğlan yaptı.

Son olarak Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu Engelli Haftası vesilesi ile tüm kişi ve kurumların engellilere destek vermesi gerektiğini vurguladı. Madenoğlu “Sadece bu tür günlerde değil, belirli aralıklarla engelli vatandaşlarımıza ve derneklerimize sahip çıkılması gerekir” ifadelerinde bulunduktan sonra tüm engelli vatandaşlarımızın engelli derneklerine üye olarak yönetimde yer alarak hatta ve hatta engelsiz vatandaşlarımızın da burada yer alması neticesinde inanıyorum ki engelli çalışmaları ivme kazanacaktır.

Konuşmaların ardından Esenler Ortopedik Engelliler Derneği üyesi Sanatçı Mustafa Oğul’un muhteşem Konseriyle engelliler haftasının ilk günkü programın birinci bölümü tamamlanmış oldu.Esenler 7-24Haber

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno