Ülkücüler Lösemili Çocuklar İçin Kan Verdi!

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 08 Kasım 2013
Yazdır

Ajansesenler / Haber Merkezi :

Esenler Ülkü Ocakları “Yarınlara Umut Olalım” sloganı ile kan bağışı kampanyası düzenledi.

Dörtyol meydanında düzenlenen kan bağışı kampanyası vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, gerçekleşen kan bağışı kampanyasına ilçe ocaklarının ve MHP İlçe Başkanlıklarının haricinde de birçok sendika başkanları ve sivil toplum örgütlerinin başkanları da katıldı.

'Yarınlara Umut Olalım Projesi' kapsamında yürütülen çalışmalarda, Lösemi hastalığına karşı halkı bilinçlendirme ve açılan stantlarda kan bağışı kampanyası düzenlendi.


Basın Açıklaması:

Esenler Ülkü Ocağı Eğitim Ve Kültür Vakfı tarafınca hazırlanmış olduğumuz ‘’Yarınlara Umut Olalım Projesi’’ kapsamında başlatmış olduğumuz, Lösemi hastalığına karşı milletimizi bilinçlendirme ve kan bağışı adı altında açtığımız standa ve proje dahilindeki programımıza hepiniz hoş geldiniz.

Projemizin adından da anlaşıldığı üzere: Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak ‘’Yarınlara Umut Olmaya’’ devam ediyoruz.

Lösemili çocuklarımız için başlatmış olduğumuz bu projenin misyonu; Başta, yarınlarımız olan, geleceğimiz olan çocuklarımız için daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sunabilmeyi amaçlamaktadır.

Hasatlığa dair milletimizi bilinçlendirmek adına;

Lösemi nedir?

Belirtileri nelerdir?

Tedavisi nasıl mümkündür?

Yarınlarımız olan çocuklarımıza nasıl yardım sağlayabiliriz? ,gibi soruları yanıtlayabilmek, milletimiz arasında sosyal yardımlaşmayı sağlayabilmek ve konuya dair milletimizi bilinçlendirmek duyarlılığında bulunmak amacıyla projemizi başlatmış bulunmaktayız.

Projemizin bugünkü aşaması stantlarımızdaki kamu spotu adına basılmış olan bildirimlerimizin dağıtım ve Türk Kızılayı ortaklığında kan bağışı kampanyasıyla devamlılık gösterecektir. İlerleyen günlerde ise Lösev’in katkılarıyla Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı olarak Yarınlara Umut Olmaya devam edeceğiz.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Ne Mutlu Ülkü Ocaklıyım Diyene!

Esenler Ülkü Ocağı Eğitim Ve Kültür Vakfı Ocak Başkan Yardımcısı
Ayten BOZKURT

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.

Bu Yorum Hakkında Konuşanlar

Powered by Komento
hd porno