Esenlere Cemevi İçin Kararlıyız!

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 18 Kasım 2013
Yazdır

Ajans Esenler / Haber Merkezi

Esenler Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Hacı Bektaşı Veli Kültür Derneği Esenler Şubesi dernek merkezlerinde öğleden muharrem lokması ve aşure dağıttı.

Esenler Dernekler Platformu ise Turgutreis Mahallesinde katılımcı dernek üyelerine aşure ikram etti. Kangal Dernekler Federasyonu, Almus Cihet, Almus Çamdalı, Kangal Eymir, Kangal Mürsel, Kangal Mısırören, Kangal Pınarbaşı, Kırıkkale Büyükavşar, Zara Mahmutağa Çiftlik Köy Derneklerinin oluşturduğu platformun programına vatandaşlar ilgi gösterdi.

Esenler Dernekler Platform adına dönem sözcüsü Özcan Erdoğan bir konuşma yaptı;

Erdoğan: "Ne istiyoruz söyleyelim, en başta ibadetlerimizi yapa bilecek bir Cem evi istiyoruz. Bilindiği gibi Esenler İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri. Esenler 500 binin üzerinde bir nüfus yoğunluğuna sahiptir. Esenler’de Alevilerin ibadetlerini yapabilecekleri bir Cem Evi yoktur. Yaklaşık 150 bin alevinin yaşadığı bu kentte bir Cem Evinin olmayışı Alevileri ve inançlarını yok sayma politikalarının bir sonucudur" diyerek Esenler'de 150 bin alevi yaşadığını iddia etti.

Başkalarının inançlarına saygı duymayanların kendi inançlarına da saygısı olmaz. Bu bağlamda Esenler’de bir Cem Evi istiyoruz. Cem Evini yapmak için gerek yöre dernekleri gerek diğer toplum kesimlerine de gideceğiz, bu sorun hepimizin ortak sorunudur. Bunun için herkese birlik ve beraberlik için çağrı da bulunuyorum…”

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno