AGD’den “Siyer-i Nebi” Yarışması

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 27 Aralık 2015
Yazdır

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Esenler Şubesi; Türkiye genelinde bu yıl üçüncüsünün düzenlediği Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışmasının sınavını 19 Aralık günü saat: 11.00’de Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulunda gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde 150 bin öğrencinin katıldığı Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi yarışma sınavının soruları İbrahim Cücük’ün Peygamberimiz (sas) isimli kitabından hazırlandı. Yarışmaya katılan öğrenciler 90 soru ve 120 dakika süren sınavda ter döktü. Sınavla birlikte Liseli Gençler Peygamber Efendimizi daha iyi tanımış olmanın heyecanını yaşadılar.

Siyer-i Nebi yarışması sınavına katılan liseli öğrencilerin 31 Aralık 2015 tarihinde www.efendimizinizinde.com adresinden Sonuç Açıklama Sistemine girerek TC Kimlik Numaraları ile sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

Anadolu Gençlik Derneği Esenler Şubesi, Esenler ilçesi özelinde gerçekleşen Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere Bilgisayar, altın ve çeşitli ödüllerin verileceğini duyurdu. Ödül töreninin ise 31 Aralık saat: 20.00’de Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenecek olan Mekke’nin Fethi programında Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirileceğini bildirdi.

AGD, Bu Yarışmayı Neden Yapıyor?

Gençliğin Milli ve Manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetişmesi için çalışan Anadolu Gençlik Derneği’nden yapılan açıklamada; Günümüzde uyuşturucu, alkol, sigara gibi madde bağımlılığı ve dizilerle gençlerimizin ahlak ve maneviyatı tahrip edilmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz.

Bunun için Siyer-i Nebi Yarışması yaparak liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bu yarışmanın amacı; Lise öğrencilerinin aidiyet duygularını pekiştirmek, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamayı ve örnek bir nesil yetiştirmektir.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno