Esenler'de Muhteşem Mantı Festivali

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 11 Haziran 2012
Yazdır

İstanbul'un En Güzel Mantıları Esenler'de Yenildi...

Esenler'de TÜMKAYDER(Tüm Kayserililer Derneği) tarafından organize edilen mantı festivali siyaset, spor camiası ve hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Esenler Dörtyol Meydanı'nında gerçekleştirilen festivale ilgi yoğundu. Festivale ajansesenler.com yöneticileri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner YILDIZ olmak üzere, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet ÖZHASEKİ, milletvekillerimiz Yaşar KARAYEL, İsmail TAMER, Kayseri Valisi Mevlüt BİLİCİ, Esenler Belediye Başkanı Tevfik GÖKSU, Develi Belediye Başkanı Recep ÖZKAN, İstanbul Vali Yardımcısı Hemşehrimiz Harun KAYA, Kayseri'de faaliyet gösteren özel üniversitelerin rektörleri, spor camiasından Serdar ADALI, Rıza ÇALIMBAY, Metin GÜLTİKEN , İstanbulda faaliyet gösteren derneklerin yöneticileri ve farklı illerden gelen hemşerilerimiz katıldı.

Festivalde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın ÖZHASEKİ yaptığı konuşmada “Kayserililerin almak için değil vermek için toplandıklarını, ekmeğini çalışarak kazanan hayırsever insanlar olduklarını ifade etti. Ayrıca Kayseri'deki çalışmalar hakkında bilgi verdi.Kayseri'de altyapı, gecekondu, trafik gibi sorunlarını olmadığının; bundan sonra Kayseri'nin vizyonuna yakışan büyük projelere ağırlık verdiklerini ifade etti. Erciyes Kayak Projesi'nin 300 milyon euroluk büyük bir proje olduğunu, ayrıca Kayseri'ye yabancı dilde eğitim verecek bir üniversite kazandırma çabasında olduklarını ifade etti.

 

TÜMKAYDER başkanı Fatih DOĞAN ise yaptığı konuşmada, Kayserililerin bundan sonra meydanlarda olacağını ifade etti. Ayrıca Kayseri derneklerine katılım ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Festivalde misafirlere bol bol mantı ikram edildi, Kayserili Türk Pop Şarkıcısı Ali Rıza BİNBOĞA ve Mahalli sanatçılar tarafından mini konser verildi.

Mehteran takımı da katılımcıların oldukça hoşuna gitti.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno