ORTOPEDİK ENGELLİLER PİKNİKTE BULUŞTU

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 16 Temmuz 2012
Yazdır
Esenler Ortopedik Engelliler Derneği 14 Temmuz Cumartesi günü, Esenler Belediyesi Göktürk Piknik alanı 3. Bölgede üyeleriyle buluştu.

Pikniğe Rumeli Balkan Türkleri Federasyon Başkanı Ayhan BÖLÜKBAŞI, Esenler Dernekler Federasyon Başkanı Ömer Savaş, Bağcılar Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Sirkeci, Esenler Rizeliler Dernek Bşk. Yrd. Süleyman KAHVECİ, Erzurumlular Dernek Bşk. Bahri EYÜBOĞLU, Esenler Kırşehirliler Dernek Bşk. Nihat ÇALIŞKAN,  Esinder Yapı A.Ş. Çalışanlarından Hüseyin KOCA, Esenler Kadın Gücü Dernek Bşk.  Kudret PEKTAŞ, Esenler Ak Parti ÖKM Bşk. Yusuf SİRKECİ  ve Gazete Esenler İmtiyaz Sahibi Hasan Gürsoy katıldı.

Esenler Ortopedik Engelliler Derneğinin Geleneksel hale getirdiği 3. Yıl pikniğine yaklaşık 250 kişi katıldı. Piknikte bir konuşma yapan  Dernek başkanı  Mehmet Sanin, bu pikniği düzenlerken bizlere yardımcı olan özellikle Esenler Belediyesine ve İkram desteği sağlayan Özkan ERCAN nezdinde Esender Yapı A.Ş.’ye teşekkür etti.
Esenler Ortopedik Engelliler Dernek başkanı Mehmet Sanin konuşmasının devamında “10-16 Mayıs engelliler haftasında yapılan piknikte yaşanan sıkıntılardan dolayı üyelerimize bir söz vermiştik.  bu yıl içerisinde daha kapsamlı ve düzenli piknik yapacağız diye bugün bu sözün yerine geldiği için çok mutluyum” dedi.

Engelli Ailelerini tek tek ziyaret eden misafir katılımcılara ikram edilen Mangalların, Semaver çayının, Türk Kahvesinin tadı muazzam göl ve orman havasıyla birleşmesi muhteşemdi. Pikniğe katılan Engelli ve Ailelerinin havanın günlük güneşlik olmasını da değerlendirerek bir arada piknik yapmanın hazzını yaşadılar.

Ailelerin şehrin gürültülü atmosferinden uzaklaşıp, doğayla iç içe olan bir mekanda gönüllerince eğlenmeleri özellikle bu tür etkinliklerle hareket kabiliyeti kısıtlı olan engelliler için önemli olduğu ve daha çok sosyal etkinlik talep etmeleri  gözlerden kaçmadı.

Dernek faaliyetlerinin Ramazan ayında da hız kesmeden devam edeceği  vurgulanırken Engelli, Engelli Ailelerinin Dernekle iletişim halinde olmaları duyuruldu.

Güzel ve eğlenceli bir günün ardından Esenler Ortopedik Engelliler Derneği üyeleri  yaşam mekanları olan Esenlere tekrar geri döndü.
Esenler Ortopedik Engelliler Derneği

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno