Esdef Tavrını Duyurdu!

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 16 Temmuz 2012
Yazdır

Esenler Dernekler Federasyonu Esenler Kamuoyuna duyurulmak üzere haber sitemize basın açıklamasında bulundu.Esdef açıklamasında derneklerle beraber Ramazan etkinliklerine katılmayacağını duyurdu.

Esenler Dernekler Federasyonu Kamuoyu Açıklaması


Çok Değerli Basın Mensupları

Esenler Dernekler Federasyonu ve Esenlerdeki Sivil Toplum Kuruluşları olarak iki yıldır Esenler Belediyesi Kültür Merkezinde yapmış olduğumuz kültür etkinliklerini ESDEF ve Esenlerde faaliyet gösteren bir çok STK’larla birlikte yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde bu yıl Esenler Belediyesinin Cumhuriyet Meydanındaki Ramazan etkinliklerinde maalesef üzülerek belirtiriz ki aktif yer almama kararı almak durumunda kaldık.
Geçmiş yıllarda Esenler Belediyesi ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun olağanüstü gayretleriyle birlikte yapmış olduğumuz Ramazan etkinlikleri kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu yıl ise Esenler Belediyesinin Cumhuriyet Meydanında biz STK’lara belirtilen yerin Meydanın dışında kalması münasebetiyle Esenler Halkıyla bütünleşemeyeceğimiz kanısına varılmıştır.Önceliki yıllarda düzenlenen etkinliklerde odak noktası STK’lar iken, nedense bu yıl etkinlikler Cumhuriyet Meydanına alınınca STK’lar ikinci plana ötelenmiştir.

Mevcut Ramazan etkinliği planlamasının biz STK’lar olarak gerek toplumsal faydanın sağlanamaması, gerekse STK’lara uygun yer teminine gidilmemesinden dolayı katılmayı düşünmüyoruz.

Daha önceki etkinliklerde kısıtlı imkan ve bütçelerle, ulaşımı sorun olan Esenler Belediyesi Kültür Merkezine üyelerimizi taşıdığımız göz önüne alındığında çekilen sıkıntıların komuoyu tarafından daha iyi anlaşılacaktır.

Katılımcı Demokrasının geregi olarak Ramazan Etkinliklerinin Esenler Belediyemiz ve Sivil Toplum Kuruluşları ile beraber etkin ve sürdürülebilir bir anlayışla gerekli planlamanın yapılmasını beklerdik. Ancak bu düşünce tarzının tam tersi uygulaması biz sivil toplum kuruluşlarını üzmüştür.

Sorumluluk gereği değerli Esenler Komuoyuna Duyurulur.
Saygılarımla.
Esenler Dernekler Federasyonu
Yönetim Kurulu Adına
Ömer SAVAŞ

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno