Ortopedik Engelliler İftar Programında Buluştu

Kategori: Sivil Toplum Kuruluşları Haberleri
Yayınlanma: 07 Ağustos 2012
Yazdır

Esenler Ortopedik Engelliler Derneği dernek merkezi önünde iftar programı düzenledi.iftar yemeyine katılım üst düzeyde oldu.


İftar yemeğine
Esenler Kaymakamı Nazım MADEOĞLU, Saadet Partisi İlçe Teşkilatı Başkanı Tuğrul YALÇINKAYA, Saadet Partisi Meclis Üyesi Fevzi BAŞOĞLU,Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet KAYA, Rumeli Balkan Türkleri Dernekler Federasyonu Başkanı Ayhan BÖLÜKBAŞI, ESDEF Genel Sekreteri Bahri EYÜBOĞLU, AK Parti Özürlü Komisyon Başkanı Yusuf SİRKECİ, Esenler Belediyesi Engelli Koordinasyonu Başkanı Ramazan CUĞLAN, CHP Esenler İlçe Başkanı Halil ÖZDEN ve Yönetim Kurulu, CHP Meclis Üyesi Cemal KAYA, , MHP Esenler ilçe Teşkilatı temsilcisi Nevzat ÇATAK, Esenler Rumeliler Dernek Başkanı Fettah DİNDAR, Trabzon Dernek Başkanı Yardımcısı Ali DURGUN, İşitme Engelliler Dernek Başkanı Remziye CEYLAN, Görme Engelliler Dernek Başkanı Ali URLU ve Yönetimi, Kadın Gücü Dayanışma Derneği Başkanı Kudret PEKTAŞ, Mahalle muhtarları Engelli aileleriyle birlikte yaklaşık 600 kişi katıldı.İftar programı Hamdi BAYRAM’ın okuduğu Kuran-ı Kerim ziyafeti ve dualar eşliğinde başladı. Tüm masaları ve sandalyeleri dolduran davetliler okunan ezanın ardından oruçlarını hep birlikte açtılar.

Ortopedik Engeliller Dernek Başkanı Mehmet SANİN, “Bugün buraya katılım sağlayıp bizleri yalnız bırakmayan başta kaymakamımız olmak üzere herkese teşekkür ederim. Gerçekten büyük bir katılım oldu. Bu sebepten herkese aynı anda ulaşmak mümkün olmadığından ufak tefek aksaklıklarımız oldu, bunun için şahsım ve yönetimim adına özür diliyorum. Ramazanın hayırlı ve bereketli geçmesini temenni ederken Mübarek Ramazan Bayramı’nızı da şimdiden tebrik ederim.” dedi..

Esenler Belediye Başkan Danışmanı Mehmet KAYA, “İftarınız hayırlı uğurlu olsun. Tam ortapediklere yakışan bir iftar ve katılım olmuş. Çok mükemmel bir iftar programı ve ortam oluşmuş, bunu için sizleri tebrik ediyorum.” dedi. Rumeli Balkan Türkleri Dernekler Federasyon Başkanı Ayhan BÖLÜKBAŞI, “Başı rahmet, ortası mağrifet, sonu azat olan mübarek Ramazan Ayınızı kutlayıp hayırlı iftarlar diliyorum. Esenler Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Mehmet kardeşimi ve yönetimini kutluyorum. Böyle güzel bir iftar programı hazırlayıp bu kadar kişiyi buraya toplayarak kaynaşmalarını sağlayarak ortaya güzel bir iş çıkardılar. Bende kendimi bu ailenin bir ferdi olarak kabul ediyorum. Göreve geldiği ilk günden beri engellilerin ve ailelerinin yanında olan sayın kaymakamımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Buradan bu vesileyle de gelecek olan Mübarek Ramazan Bayramızı şimdiden kutlayıp hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Esenler Kaymakamı Nazım MADENOĞLU yaptığı konuşmada “7 kişi ile yola çıkıp yüzlerce insana ulaşarak bu gün burada böyle bir ortam hazırlayan başta dernek başkanı Mehmet SANİN ve yönetimini tebrik ediyorum. Maalesef ki bu yemek senede bir gün veriliyor keşke her gün verilse de her gün gelsek. Hakikatten güzel bir katılım var. Bundan dolayı yaşanan aksaklıklar olabilir. Bizler birer aileyiz ve aileler birbirlerinin kusurlarına bakmazlar. Zaten Mübarek Ramazan ayı hepimizin iyilik duygularının kabardığı, kötülüklerin düşünülmediği bir aydır. Bu tür programlarla engelli derneklerinin bir araya gelip dayanışma içinde olmaları beni mutlu ediyor. Ben bu gün bu yemeğin sponsoru olan Ayhan BÖLÜKBAŞI’na teşekkür edip tebrik ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. Program, yapılan konuşmaların ardından Dernek Başkanı Mehmet SANİN’in iftar yemeğinin sponsorluğunu yapıp derneğin bir aylık kirasını da üstlenen Rumeli Balkan Türkleri Dernekler Federasyon Başkanı’na desteklerinden dolayı teşekkür edip plaket takdim etmesiyle son buldu.

Esenler Ortopedik Engelliler Derneği

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno