Esenler'in Seçim Sonuçları

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 16 Nisan 2017
Yazdır

 

 

Toplam sandık

779

toplam seçmen

314.201

kullanılan oy sayısı

279.260

katılım oranı

% 88,88

66,4 Evet


% 33,6 Hayır

 

Bugün Türkiye Genelinde yapılan refandum heyecanı Esenler'i de sardı.Sabahın erken saatlerinde gelen vatandaşlar oylarını kullanmaya başladı.Sandıklarda ilginin yoğun olduğu gözükürken sandık önlerinde sıra oluştuğu gözlendi.

 

Sandık kurullarından aldığımız bilgiye göre Esenler'de şu an itibariyle %80 oy kullanma oranına ulaştı.Bu oranlara göre  Esenler tarihinin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olacak gibi gözüküyor

Mhp'den Sandıklara Ziyaret.

Milliyetçi Hareket Partisi Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz ve ekibi Esenler'deki okulları ziyaret ettiler

 

Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu oyunu  Kemer İlkokulu'nda kullandı

 
Yorum (0) Hitler: 2247

İSTANBULLU'NUN ŞEHİR ADABI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 10 Mart 2017
Yazdır

İSTANBULLU'NUN ŞEHİR ADABI

 


"Şehir Dersleri"nde konuşan Tarihçi Mehmet Fatih Can, İstanbul'da şehir adabından bahsederken İstanbul beyefendileri ve hanımefendilerini iyi bilmek gerektiğini söyledi.

 

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Şehir Düşünce Merkezi'nin düzenlediği "Şehir Dersleri" programında Tarih ve Medeniyet Dergisi Genel Yayın Müdürü Mehmet Fatih Can, Atışalanı Anadolu Lisesi öğrencilerine "İstanbul'da Şehir Adabı"nı anlattı.


'ŞEHİR' VE 'KENT' FARKLI KAVRAMLAR

 

"Şehir" ve "Kent" kavramlarının farklarına dikkat çeken Mehmet Fatih Can, "Şehir, tarihin doğurduğu ve yoğurduğu bir kimliktir. Kent ise gündelik yaşamın zaruretlerinden doğmuş bir kimliktir. İstanbul, Bursa, Edirne, Konya, Paris, Viyana şehirdir. Ankara, New York, Dubai ise kenttir. Buraları şehir yapan, yazılı olmayan kaidelerinin olmasıdır, her köşesinde tarihten izlerin olmasıdır yani şehir adabının olmasıdır" diye konuştu.


ŞEHİR ADABI İSTANBULLU'DAN SORULURDU


 

İstanbul'da şehir adabından bahsederken İstanbul beyefendileri ve hanımefendilerini iyi bilmek gerektiğini belirten Can, "İstanbul beyefendileri ve hanımefendileri için 'Devr-i Kadim Efendisi' denirdi. Bu insanlar adabın, güngörmüşlüğün timsalidirler. Bu insanların özellikleri, medeniyetimizin de kilit anahtarıdır. Üç önemli özellikleri vardır; akl-ı selim, zevk-i selim(duru berrak bir zevk) ve kalb-i selim(durulmuş, aşmış, endişelerden arınmış) insanlardır. İstanbul beyefendileri ve hanımefendileri, bu üç tane selimin timsaliydiler. Bunlar, onların kendine has özellikleriydi. Saygılı, hürmetli, medeni, adil ve değer gören insanlardı" şeklinde konuştu.


MODADA 'BASTON' ANLAYIŞI

 

Şehir adabına sahip, İstanbulluların moda anlayışından da söz eden Can, "İstanbullu modayı takip eder, olduğu gibi almaz, günümüze uyarlar ve nazik bir şekilde kullanırdı. Elbiseleri her zaman temiz ve bakımlıydı. İstanbul adabında 40 yaşından önce baston taşımak ayıp sayılırdı, 40'tan sonra da baston taşımamak adapsızlıktı. Baston; güç, saltanat ve otorite alametidir" ifadelerine yer verdi.

 

 

 
Yorum (0) Hitler: 1352

ESENLER’E YENİ BİR EĞİTİM KURUMU GELİYOR

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 17 May 2016
Yazdır

Esenler de eğitime yıllarca hizmet vermiş Tarihçi Yazar Şeref Yumurtacının Kurucu Müdürlüğünü yaptığı  GÜNIŞIĞI ETÜT MERKEZİ çok yakında Esenler de ve çevre ilçelerde okuyan İlk ve Ortaöğretim öğrencilerine Çinçindere Caddesi üzerinde, eğitim vadisinin hemen yanı başında hizmet vermeye başlayacak.

Günışığı Etüt Merkezi başarı odaklı yapacağı çalışmalarla Etüt Merkezi kavramına da yeni bir bakış açısı getirecek. Geniş ve ferah sınıflarda az öğrenci birebir ilgi sloganı ile hareket eden Günışığı Etüt Merkezi teknolojik altyapısı ile de velilerin ilgi odağı olmayı başardı. Sınıflardaki akıllı tahta sisteminin yanı sıra Esenler’de ilk defa kullanılacak olan Elektroy sistemi ile öğrenciler eğlenirken öğrenmeyi, öğrenirken de eğlenmeyi ihmal etmeyecek. Özellikle elektronik ortamda parmak okuma sistemi ile alınacak yoklamalar derslerde yoklama alırken ortaya çıkan kayıp zamanı da ortadan kaldırmış olacak.

Eğitimde Son teknoloji Günışığı Etüt Merkezinde

Kurumun Kurucu Müdür’ü olan, aynı zaman da Esenler de öğrencileri özellikle Tarih ve Eğitim alanında bilinçlendirmek adına birçok Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte çalışma yapan Şeref YUMURTACI Günışığı Etüt Merkezi hakkında şunları söyledi:

-  Biz Günışığı Eğitim kurumları olarak başarı odaklı çalışmalarımızla var olacağız. Esenler de ki öğrencilerin Beşiktaş da ki Etilerde ki öğrenciden bir farkı olmayacak. Teknolojik altyapımızla öğrencilerimize sunacağımız imkânlar onları her alanda başarılı olmaya yönlendirecek. Gerek Sosyal sorumluluk projelerimiz gerekse Bilim Adamı ve Yazar yetiştirme atölyelerimizle öğrencilerimizi bir üst sınıfa değil geleceğe hazırlamak için çalışacağız. Velilerimize kayıt yaptırır yaptırmaz derslerine giren her öğretmenin özgeçmişlerinin bulunduğu bir dosya veriyoruz tecrübemize ve öğretmenlerimize güvenimiz bu konu da tamdır.  Aynı zamanda Öğretmenlerimiz bir yıl boyunca öğrencileri takip edecek öğrencinin sınıftaki, sınavlardaki, teneffüslerdeki durumunu rapor edecek ve yılsonunda bu raporlar velilerimiz ile paylaşılacaktır. İddia ediyoruz ki velilerimiz bir özel okulda aranan tüm hizmetlere Günışığı Etüt Merkezinde ulaşacaklar. Öğrencilerimizin yaz dönemini verimli geçirmeleri adına düzenleyeceğimiz YAZ OKULU projemizi velilerimizin incelemelerini istiyoruz. İçinde Matematik ve İngilizcenin yanında Milli ve Manevi Değerler eğitimi ile tamamlanmış Futbol, Yüzme, Sportif ve Kültürel geziler ile dolu dolu geçecek bu programı 2016 – 2017 yılında kurumumuzu tercih eden tüm öğrencilerimize tamamen ÜCRETSİZ olarak hediye ediyoruz.

Bir Etüt Merkezinden Çok Daha Fazlası

Günışığı Eğitim Kurumları kısa sürede başarısı ile büyümeyi hedefliyor. Bu başarının baş mimarı olan, özellikle birçok Sivil Toplum Kuruluşunda başarılı ve Eğitime öncelik veren çalışmaları ile tanınan Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat ŞAHİN yaptığı açıklama da ‘’ Esenlerin eğitim seviyesinin ilçe sıralamalarında çok gerilerde olduğuna dikkat çekerken bu tarzda eğitime gönül vermiş insanların bir araya gelerek açacağı kurumlarla eğitim seviyesinin daha da yukarılara çekilebileceğine dikkat çekti.’’ Şahin, Günışığı Etüt Merkezi’ni anlatırken ‘’ Kesinlikle bir etüt merkezinden daha fazlası, burada verilen hizmetler kolejlerle yarışacak seviye de ‘’ diyerek eğitimdeki iddialarının ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu.

Muhabirimizin yakınlarda farklı projeriniz olacak mı sorusuna ise ‘’ İstanbul’un farklı bölgelerinde Anadolu Lisesi seviyesinde Kolejler ve yine Etüt Merkezi çalışmalarımız devam ediyor. ‘’  dedi. ‘’ Günışığı Eğitim Kurumları en ucuz şekilde en kaliteli eğitimi nasıl veririzin derdindedir. Velilerimizin mutlaka kurumumuzu ziyaret ederek ilgili arkadaşlardan bilgi almalarını rica ediyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Esenler Günışığı Etüt Merkezi tüm öğrencileri 3 – 4 - 5 Haziran günlerinde Ücretsiz ve ÖDÜLLÜ BURSLULUK SINAVI’na ve bir ay sürecek Ücretsiz tanıtım derslerine davet ediyor.


Ücretsiz ve Ödüllü Bursluluk Sınavı Başvurusu için :

Kazım Karabekir Mahallesi Çinçindere Caddesi No: 67 / A adresine giderek

Ya da 0212 544 0 357 / 0532 060 9 257 numaralı telefonları arayarak yapabilirsiniz.

 
Yorum (1) Hitler: 2585

Tevfik Göksu Oyunu Kullandı.

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 16 Nisan 2017
Yazdır

Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu oyunu  Kemer İlkokulu'nda kullandı


 
Yorum (0) Hitler: 1932

Esenler'de Şehitler Gecesi Programı

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 06 Mart 2017
Yazdır

Anadolu Gençlik Derneği Esenler şubesi olarak şehadet ve dünya genelindeki şehitlerimiz hakkında düzenlediği  Şehitler Gecesi programımızı 2 Mart 2017 Perşembe günü Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdi. 20:00'da Anadolu Gençlik Derneği ve Şehadet konulu sinevizyonların izlenmesiyle başlayıp Ömer SALMAN'ın sunumuyla gerçekleşe nrogram  Mehmet GÖMEÇ'in Kur'an tilavetleriyle ilerledi.


Programımız MİNİKLERE ŞEHADETİ SORDUK konulu sinevizyonla devam etti. Esenler'de hizmet veren birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin, yerel basının ve belediye başkan yardımcısının katıldığı programa halkın teveccühü de büyük oldu.

İlçe Başkanı Yakup DEMİR'in açış konuşmalarını gerçekleştirdiği program, dünya genelinde şehit olan İslam davası liderlerinin hayatlarından kesitler ve 15 Temmuz olaylarında Esenler'de şehit olan 7 kişinin hayatları okunarak devam etti. Şehitlik konulu sinevizyonların yer aldığı programımızda duygu, şuur, aşk, heyecan ve hüzün bir arada yaşandı. Mustafa Enes YILMAZ, Peygamberimize ithafen yazılan şiiri sinevizyon destekli sunarak katılımcıların gönüllerini cuşa getirirken, Hakan UĞURLU ve Arif Emre SİRKECİ'nin oynadıkları 2 kişilik HAYY'DAN GELENLER isimli tiyatro oyunu şehadete sevdalanan bir gencin hikayesini anlatıyordu. Programa Balıkesir'den katılan SALİH DÜLGER Hoca'nın sohbetleriyle devam edildi. Program sonunda Oğuzhan YEŞİLYURT'un seslendirdiği ezgiler ve Agd Esenler Eğitim başkanı Veysel FATSA hocanın şehitler için okunan hatimlerin duasını yapmasıyla sona erdi.

 
Yorum (0) Hitler: 624

DİLLERİ FARKLI SEVDİKLERİ AYNI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 01 May 2016
Yazdır

 

Esenler Belediyesi, Hz. Muhammed (S.A.V.)'in doğumunu müjdeleyen "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi" düzenledi. 12 ülkeden öğrenciler kendi dillerinde okudukları naatlar ile Peygamber Efendimizi andı.


Esenler Belediyesi, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi" düzenledi. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat ve çok sayıda Esenlerli katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program konuşmalarla devam etti.

 

NASIL BİR ÜMMET OLDUĞUMUZU ANLAYALIM

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, en güzel şiirlerin Peygamberimize yazılan şiirler olduğunu belirterek, "Dünyanın dört bir tarafından Peygamber Efendimize övgü dolu şiirler yazıldı. Bugün 12 farklı ülkeden Esenler'e gelen kardeşlerimiz kendi dillerinde ve kendi duygularıyla bizlere seslenecekler. Ümmetin coğrafyasından gelen kardeşlerimiz Peygamber Efendimize yazılan naatları okurken, bizler de nasıl bir ümmet olduğumuzu anlayalım" diye konuştu.

 

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ; ÜMMET ANLAYIŞI

Göksu'nun ardından konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de Peygamber Efendimizi anmanın ve anlamanın herkesin sorumluluğunda olduğuna dikkat çekerek, "Hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım bu toprakların en büyük birleştirici gücü ümmet anlayışıdır. Bunu İstanbul'un her noktasında tertip edilen kutlu doğum programlarında yeniden hissediyoruz. Hazreti Peygamberin bizi kardeş kılan anlayışını kendimize rehber edinmemiz gerekiyor" dedi.

 

12 ÜLKE TEK ÜMMET


Konuşmaların ardından "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi"nde Arnavutluk, Bangladeş, Endonezya, Ürdün, Özbekistan, Cibuti, Tanzanya, Pakistan, İran, Karadağ, Sırbistan, Somali ve Türkiye’den öğrenciler, kendi ana dillerinde naat-ı şerifler okudu.

 

 
Yorum (0) Hitler: 1117

ENGELLİYE OY KULLANMA KOLAYLIĞI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 16 Nisan 2017
Yazdır

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması için oy kullanamaya gidecek engelli ve yaşlı vatandaşlar, Esenler Belediyesi'nin 444 00 73 numaralı telefonunu aradığında özel araçla oy kullanmaya götürülecek.

 
Yorum (0) Hitler: 2032

ÖĞRETMEN PERFORMANS DEĞERLENDİRME UYGULAMASI DEVAM ETMELİ

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 04 Temmuz 2016
Yazdır

Okul Müdürü Mahmut Balcı’dan Bakanlığın Performans Değerlendirme Uygulamasına Tam Destek Geldi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yazısı yazan eğitimci ve okul müdürü Mahmut Balcı şunları söyledi:

‘Yirmi dört yıllık tecrübem, birikimim ve iki yıldır yapmaya çalıştığım okul müdürü olarak Milli Eğitim Bakanlığının Performans Öğretmen Değerlendirme Uygulamasını destekliyorum. Bu uygulama her meslekte olmalı. Bu uygulamayı garipsememek gerekir. Bazı Sendika yöneticilerinin ve mış gibi yapan bazı öğretmenlerin Öğretmen Performans Değerlendirmesi uygulamasına destek olmak yerine karşı çıkmalarını da doğal karşılıyorum. Çünkü bu kişilerin önceliği eğitimin kalitesi, öğretmenin işini iyi yapması yerine daha fazla üye yapmak, vakit doldurmak, huysuz, kaytarmacı kişilere karşı mesafeli duran okul idarecilerinin okul ortamında ağırlıklarının artmasını boşa çıkarmaktır. Birçok okul müdürünün şikayetçi olduğu üzere bu tür sendikacılar ve emek harcamaktan uzak duran bazı öğretmenler;  dirayetli, disiplinli okul müdürlerinin çene çalan öğretmenlere engel olmaya yönelik takiplerini boşa çıkarmakla ilgileniyorlar. Emeğin kutsallığı yerine fırsatın adamı olmaya çalışan bu kesimler elbette okul müdürlerinin kendilerini denetlemelerini, kendilerine rehberlik yapmalarını, eksiklerini söylemelerini istemezler. Çünkü onlar her şeyi biliyor ve tam yapıyorlar. Bu kişiler okul idarecilerinin konumlarının sağlam olmasını istemezler. Bunlar okul müdürlerini anlamsız itirazlarla, polemiklerle meşgul etmeye çalışırlar.

İnanıyorum ki Öğretmen Performans değerlendirmesi uygulaması taşları yerinden kaldırdı. Herkese ‘işini tam yap’ dedi. Ancak kaytarmacılar yine yan çizmeye, sosyal medya üzerinden uygulamanın sonlandırmasını savunacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı sayın Yusuf Tekin’in bu uygulamayı sürdürmesini diliyorum. Zaten kendisi de konuyla ilgili yaptığı açıklamadaÖğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda kurum müdürü tarafından değerlendirileceği hükmü gereği öğretmenlerimizin değerlendirilme işlemleri 30 Haziran tarihi itibariyle bitmiş olacaktır. Bakanlığımız söz konusu değerlendirme sonuçlarını öğretmenlerimizin gelişim ihtiyaçlarını tespit ve öğretmenlerimizle ilgili politika geliştirirken veriye dayalı politika geliştirme amaçlarıyla kullanacak olup verilen puanlardan ötürü öğretmenlerimizin herhangi bir mağduriyet yaşaması söz konusu değildir. Bu yılki değerlendirme sonuçları üzerinden yapılacak analizler ve alınan dönütler sonucu değerlendirme sureci ve formlarla ilgili varsa aksayan ve eksik yönler tespit edilip sürecin önümüzdeki yıllarda daha sağlıklı işlemesi için gereken tedbirler alınacaktır.’ şeklindeki açıklamasıyla konunun sağduyulu bir şekilde takip edilmesini belirtmeye çalışmıştır. Ancak birileri bu konuyu da sosyal medya üzerinden sulandırmaya çalışacaktır.

Eğitimci terleyen, yorulan, koşan ve ideali olan kişi demektir. Öğretmen özlük hakları açısından bir memurdur. Ancak öğretmen pedagojik ve meslek ahlakı açısından bir rehberdir, bir rol modeldir, bir ustadır, bir ruh mimarıdır. Terlemeyen, yorulmayan eğitimci olamaz. Yanlış yapan ile doğrusunu yapanı, görevini ihmal eden ile görevini tam yapanı, öğrencisi ile ilgilenen ile ders saati kadar düşüneni, derse geç gelen ile dersi adam gibi işlemeyeni, başı sıkıştığında rapor alan öğretmen ile, işini tam yapan, okul idaresinin yaşadığı sorunları paylaşan, çözüm için gayret gösteren idealist öğretmenleri, okul idaresini başarısız kılmaya çalışan büro memuru gibi düşünen öğretmenler ile okul dışı vakitlerde de öğrencilerle ilgilenen eğitimcileri birbirinden ayırt etmek için performans değerlendirmesi uygulaması olmalı. Mesleğini tam yapan ile öğrenciyi, okulu ve idareciyi beğenmeyenleri birbirinden ayırt etmek için bu uygulama eksik yönleri giderilerek devam etmeli.

Bazı öğretmenler performans değerlendirmesi uygulamasını savunma görüşüme katılmayabilirler. Öğretmenlere yönelik seminerlerde de belirttiğim üzere öğretmen olmak için sadece dört yıllık fakülte mezunu olmak, formasyon almak yeterli değildir. Okul idaresinin istediği bir toplantının notlarını dahi yazıya dökmekten aciz ancak sosyal medyada kahramanlar gibi yorumlar yazan Kpss Sınav Uzmanı Öğretmenlerimiz öğretmenin rolünü ve önemini öğrenci velisi oldukları zaman daha iyi anlayacaklardır. Mesleğine değer katmayan, çocuğa şahsiyet kazandırmayan, mesleğini vicdani, ahlaki sorumluluklar çerçevesinde yapmayan öğretmenlerin başka hizmetlere alınması, işini dört dörtlük yapan, emanete sahip çıkanlar ise takdir edilmeli, ödüllendirilmeli. Ancak ödül, başarı ve takdir kriterleri de ayağa düşürülmemeli.

Öğretmenlerin tam eğitimci, okul müdürlerinin de eğitim yöneticisi olarak görülmesiyle birlikte bu tartışmalar sona erecektir.’ 02.07.2016

 
Yorum (0) Hitler: 1274

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 21 Nisan 2016
Yazdır

BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı yolundaki eleştirilere karşılık, AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır dedi.

Haber » Gündem » Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu
BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı" yolundaki eleştirilere karşılık, "AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" dedi.

 

Akdoğan, Esenler Belediyesi tarafından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’ne katıldı. Farklı ülkelerden gelen çocukların yanlarında getirdikleri un ve maya ile birlikte oluşturdukları hamuru yoğuran Akdoğan, çocuklarla birlikte "Barış Ekmeği" adı verilen ekmeği pişirmek için fırına verdi.

OBAMA VE PUTİN’E DE GÖNDERİLDİ

Pişen ekmeği dilimleyen ve dağıtan Akdoğan, birer parçayı da, aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de bulunduğu dünya liderlerine bir mektupla birlikte gönderdi. Akdoğan, ABD Başkanı Obama için hazırlanan mektubu da, tören alanına kurulan PTT standına bizzat teslim etti.

"23 NİSAN’I 1 HAFTA BOYUNCA KUTLUYORUZ"

Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan kutlamalarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Akdoğan, "23 Nisan bizim milli bayramımız. Hep birlikte coşkuyla kutluyoruz. Şimdi birileri diyor ki, ’AK Parti iktidarı unutturmaya çalışıyor bunu.’ Neyi unutturmaya çalışıyoruz? Bakın belediyelerimiz günlerdir kutlama yapıyor. Dün Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız dünya çocuklarını kabul etti. Sadece bir gün değil, her gün bu bayramı kutluyoruz. Bir hafta boyunca bu etkinliği dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarımızla kutluyoruz. AK parti iktidarı, bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" diye konuştu.

ÖZGÜR SURİYE BAYRAĞI

Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Suriye, Türkmenistan ve Türkiye’den çocukların katıldığı etkinlikte, Suriye bayrağı olarak 3 yıldızlı "Özgür Suriye Ordusu"nun bayrağı kullanıldı.

BARIŞ DUVARI’NI AÇTI

Törenin sonunda, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu çocuklarla birlikte "Barış Duvarı"nın açılışını yaptı.

Özgür ALTUNCU - Taner YENER / İSTANBUL, (DHA)

- See more at: http://www.7yirmidorthaber.com/gundem-36069697#sthash.VmM8Ly6L.dpuf

 

 
Yorum (0) Hitler: 1146

Referandum Sonuçları Ajansesenler.com'da

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 15 Nisan 2017
Yazdır

Türkiye Devlet Sistemini değiştirecek büyük oylamanın sonucu belli olur olmaz bu sayfada.

Seçim Sonuçları açıklanır açıklanmaz bu sayfada!

Akşam Saatlerine Doğru Reflesh(F5) Yapmayı Unutmayın!

 
Yorum (0) Hitler: 1783

Ahilik Haftası Esenler'de Kutlandı

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 26 May 2016
Yazdır

Ahilik Haftası, İstanbul Esenler Birleşik Esnaflar ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen programla kutlandı.Ahilik Haftası, İstanbul Esenler Birleşik Esnaflar ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Program ilçe esnafı tarafından oluşturulan mehteran takımının, Davutpaşa Caddesi'nden Dörtyol Meydanı'na marşlar eşliğinde yürümesiyle başladı.


Mehteran gösterisinin ardından öğrencilerin sunduğu sema gösterisi halk tarafından ilgiyle izlendi.


Dörtyol Meydanı'nda okunan İstiklal Marşı'nın ardından konuşma yapan Esenler Birleşik Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, Türkiye'nin birçok yerinde Ahilik Haftası'nın coşkuyla kutlandığını, buna ortak olmak amacıyla ilçe esnafları olarak mehter takımı oluşturduklarını söyledi.

Mehter takımındaki esnaf arkadaşlarının 1.5 ay öncesine kadar davul tutamadıklarını ve zurna çalamadıklarını belirten Şahin, yoğun çalışmalar sonucu Ahilik Haftası coşkusunu kendilerine ve izleyicilere doyasıya yaşattıklarını dile getirdi.

Şahin, Osmanlı'daki ahilik sisteminin kardeşlik ve güven üzerine inşa edildiğini belirterek, "Bizler de bugün esnaflar olarak bu geleneği yaşatma arzusundayız." şeklinde konuştu.

Program sonunda vatandaşlara ahilik pilavı ve helva ikram edildi.

Haberler.com

 
Yorum (0) Hitler: 1253

SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 19 Nisan 2016
Yazdır

 


Esenler Belediyesi'nin düzenleyeceği "2016 Sünnet Şöleni" kapsamında sünnet kayıtları başladı. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ve maddi durumu yetersiz aileler, Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.

 

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen  "2016 Sünnet Şöleni" için kayıtlar başladı. İlçedeki ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenecek şölen kapsamında yüzlerce çocuk sünnet ettirilecek. 1 yaşın üstündeki çocukları kapsayan sünnet organizasyonuna Esenler'de yaşayan maddi durumu yetersiz tüm çocuklar katılabiliyor.


SÜNNETLİKLERİ DAĞITILACAK

 

Sünnet kayıtlarının ardından Dörtyol Meydanı’nda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla yapılacak Sünnet Şöleni’nde,  erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlanan çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak. Birbirinden renkli programların yer alacağı şölende, çocuklara özel çeşitli etkinlikler de yer alacak.

 

Şölenin ardından sünnet operasyonları başlayacak.  Çocuklar, Esenler Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.


KAYITLAR İÇİN...

 

Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler kayıt için Üçyüzlü'de bulunan ve Esenler Belediyesi Ek Hizmet Binası'nda faaliyet gösteren Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne aşağıdaki evrak ve bilgilerle kayıt yaptırabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 (212) 440 09 21 numaralı telefonu arayabilirler.


"2016 Sünnet Şöleni" için gerekli evrak ve bilgiler:

 

Muhtarlıktan Fakirlik Belgesi

Çocuğun TC kimlik numarası

Çocuğun ayakkabı numarası

Şapka için baş çevresinin ölçüsü

 

 
Yorum (0) Hitler: 1064

Esenler KDCH 3 yaşında

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 10 Mart 2017
Yazdır

07 Mart 2017 Salı
2014 yılında dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından açılan Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 3. yaşını kutladı.
2009 yılında göreve geldiğinde ilçenin tüm kamu kurumlarına kavuşması için yoğun bir çalışma başlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, güçlü ilişkileri sayesinde hem İBB’nin, hem de merkezi yönetimin yatırımlarını Esenler’e çekmeyi başarmıştı. Göksu’nun çalışmalarının meyvelerinden biri de Havaalanı Mahallesi’ne açılan Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesiydi.
7 Mart 2014 günü dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile açılışı yapılan hastane, Esenler halkının hizmetine sunulalı 3 yıl geçti. Hastane yönetimi kuruluş yıl dönümü için ilk kez bir etkinlik düzenledi. Hastane Başhekimi Mevlit Yurtseven’in ev sahipliğini yaptığı etkinliğe Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da katıldı.
Kuruluş yıldönümü etkinliğinde konuşan Başkan Göksu, hastanenin yapılmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük gayretleri olduğunu söyledi. Göksu, “Bu hastanede doğup, büyüyecek ve vatana, millete hayırlı olacak çocuklardan alacağımız sevap bizlere yeter” diye konuştu.

 

 

 
Yorum (0) Hitler: 1355

AKSOY İHO’DA BİLGİ, BİLİM, İLİM VE HİKMET DÜNYASINA YOLCULUK YAPILDI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 26 May 2016
Yazdır

AKSOY İHO’DA BİLGİ, BİLİM, İLİM VE HİKMET DÜNYASINA YOLCULUK YAPILDI.


Aksoy İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Teknoloji öğretmenlerinden Sena Aydı ve Nagihan Yalçın isimli öğretmenlerin danışmanlığında düzenlenen Tübitak Bilim Fuarında bilgi, bilim, ilim ve hikmet dünyasına yolculuk yapıldı

Okul bahçesinde sunumunu Sena Aydı ve Nagihan Yalçı’ın birlikte yaptıkları Tübitak 4006 Bilim Fuarının açılışı Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Gözüdok, Atay Ertem, Tübitak Temsilcisi Samet Yumak, Okul Müdürleri ve velilerin katıldığı bir programla yapıldı.

Okul müdürü Mahmut Balcı bilim fuarının açılış konuşmasında yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi:

‘Bilim ile bilgi birbirinden ayrı düşünülecek kavramlar değildir. Eski başbakanlardan Prof.Dr. Necmettin Erbakan İlim ve İslam isimli herkesin okuması gereken önemli kitapta özetle şunu söylemektedir: ‘Bilimin mucidi Müslümanlar iken batılıların bu gerçeği kendilerine mal etmeye çalıştıklarını okuyoruz. Bu yalanlara kanmamak gerekir.’

O halde biz eğitimcilere düşen ise öğrencilerimizi öğrenmeye, araştırmaya ve yeni buluşlar yapmaya yönlendirmek olmalıdır. Her eğitimci ve okul idarecisi kendi eğitim kurumunu ve çevresini bilgi, bilim, ilim ve hikmetle tanıştırmak için liderlik yapmalıdır. Ben kendi okulum ve mahallemiz için bunu yapmaya hazırım. Destek olması durumunda daha çok şey yaparız. Bir ay önce bu bahçede Aksoy Ortaokulunun şimdi ise Aksoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yaptıkları projeleri sergiliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’

Bilim fuarına katılan Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Gözüdok, ve, Tübitak Temsilcisi Samet Yumak yaptıkları selamlama konuşmalarında Esenlerin 2016 yılında İstanbul’da en çok bilim fuarı düzenleyecek ilçe olduğunu ve bunun takdir edilmesi gerektiğini söylediler.

Aksoy İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği Tübitak 4006 Bilim Fuarına katılan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın ise şunları söyledi:

‘Bu tür faaliyetler bize İmam Hatip okulları sadece dini eğitim yapan kurumlar olmadığını göstermektedir. Geriye gittiğimizde bilimin doğuşunda Müslümanlar çok ciddi katkılarının olduğunu görüyoruz. Avrupa’da kadının insan mı değil mi gibi tartışmaların ve işkencelerin hatta işkencehanelerin yapıldığı yıllarda müsümanların bilimle, araştırma ile uğraştıklarını görüyoruz. Bize öğretilen bazı tarihi bilgilere göre medeniyetin batı tarafından kurulduğunu okuyoruz. Halbuki medeniyetin kurucusu Müslümanlardır. Esenler Belediyesi olarak her yıl dörtyol meydanda benzer etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Bu tür fuarların okullarda düzenlenmesi her mahalle için de büyük yararları olacaktır. Bilimsel çalışmalara daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.’

Yapılan konuşmaların sonunda öğrencilerin yaptıkları projelerin sergilendiği standlar gezildi. Bilim fuarının yapıldığı bahçeye görsel sanatlar öğretmeni Meryem Darendeli’nin öğrencilere yaptırdığı birbirinden güzel resimlerin sergilendiği ve ziyaretçilerin ilgiyle gezdiği resim sergisi de bilim fuarına ayrı bir renk kattı.

 

 
Yorum (0) Hitler: 1406

Büyük Birlik Partisi'de Kan Değişimi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 13 Nisan 2016
Yazdır

Büyük Birlik Partisi Esenler ilçe kongresinde seçime tek liste giren Hasan BİLİCİ Esenler İlçe Başkanı seçildi.


Büyük Birlik Partisi Avrupa Bölge Başkanı Sayın Erol Hacıgül'ün başkanlığında oluşan divan kurulunda İl Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Çal, İl Sekreteri Müjdat Durak görev aldı. Divanın teşekkülünden sonra saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla kongre programı başladı. Sırasıyla Büyük Birlik Partisi il başkanı Mustafa Mican, Esenler Eski İlçe Başkanı Yılmaz Bilgin,Esenler Büyük Birlik Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Gülçubuk bir konuşma yaptı.
Tek Liste İle seçime giren İlçe Başkanı Hasan Bicili;Ededi siyasi liderimiz şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun usul ve üslubuyla siyaset yapabilmek ve çıkılan yola hizmet etmek amacıyla var olduklarınıı,büyük birlik partisi ve müntesiplerini  diğer siyasi hareketlerden ayıran yönümüzün siyaseti makam, mevki veya maddi gelir kapısı olarak görmeyip halka hizmeti hakka hizmettir sözünü bir hamaset vurgusu olarak değil, kalplerimizde hissettiğimiz bir yaşam sırrı olarak bilmemizdir. Bizlerin yegane gayesi hizmettir, sözü üzeri kurulmuş bir birlikteliktir Büyük Birlik Partisi teşkilatı şeklinde teşekkür konuşması yaptı.

Basın yayın organlarınız da bu haberi yayınlamanızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

 
Yorum (0) Hitler: 1227

Sayfa 1 / 47

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>