Mhp Suat Yılmaz'a Devam Dedi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 14 Aralık 2014
Yazdır


Milliyetçi Hareket Partisi Esenler Teşkilatı olağan kongresini Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi,yerel seçimlerde vekaleten Ahmet Fidan'dan görevi devralan Suat Yılmaz kongrede seçilerek başkanlığını tesçillemiş oldu.

Kongre'de konuşan Yılmaz Milliyetçi Hareketin 45 yıl boyunca İslam ve Türk milletine hizmet ettiğini belirterek,bu misyonun süreceğini belirtti.


 
Yorum (0) Hitler: 239

TEHLİKELİ SERİNLİK

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 15 Temmuz 2014
Yazdır

Esenler’ de sıcaktan bunalan çocuklar, çözümü parklardaki süs havuzlarında buluyor.

 

Havuzun ışıklandırması için kullanılacak olan  elektrik kablolarının boşta olması, tehlikeyi bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

Esenler de park havuzlarına giren çocuklar, ' evlerinin denize uzak olduğunu, ailelerinin de onları denize götürmediğini belirterek çözümü bu yolla sağladıklarını söyledi. İçinde bulundukları tehlikeyi görmezden gelen çocuklar eğlenmelerini sürdürdü.


 
Yorum (0) Hitler: 144

Din Kültürü Öğretmenleri Buluştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 22 Haziran 2014
Yazdır


Esenler Dkab 3. İstişare toplantısı yavuz selim mahallesinde bulunan esenler belediyesi sabri ülker gençlik merkezinde yapıldı.


Esenlerde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Orta Okullarında görev yapan öğretmenlerin katılımıyla kurulan Esenler DKAB Platformunun kahvaltılı toplantısı İbrahim Turhan Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Mahmut Balcının sunumu ile başladı.


Esenlerde görev yapan tüm eğitimcilerin çalışmalarına destek olduklarını belirten Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat şunları söyledi:

‘Önemli fedakarlıklar yapan eğitimcileri çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Kutsal bir mesleği icra eden tüm öğretmenlerimize bundan sonra da eğitim çalışmalarında katkılarımız olacaktır.’

Bir önceki toplantıda ele alınan konulara dikkat çekildikten sonra devam eden programa katılan öğretmenler görev yaptıkları okullarda karşılaştıkları sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri üzerine görüşlerini paylaştılar. Değerler eğitimi olimpiyatı, eğitimde güzel örnekler gibi önemli çalışmaların yakından takip edilmesi, etkili öğretmenlik, değerler eğitimi, siyer derslerinin daha verimli işlenmesi, islamın doğru kaynaklardan öğretilmesi, öğrencilere kadim değerlere bağlı yaşamanın benimsetilmesi, öğrencilerin kültürel gezilere götürülmesi konusunda Esenler Belediyesi ile daha çok iletişim içinde olmaları, imam hatip okullarında görev yapan öğretmenlerin öğrencilere imam hatip bilincini kazandırmalarının önemine değinen eğitimciler programda emeği geçenlere herkese teşekkür ettiklerini belirttiler.

Toplantıya katlan Esenler ilçe milli eğitim şube müdürü Feyzullah Sert, Atay Ertem ve okul müdürleri de öğretmenlerin kendi aralarında bu şekilde bir platform kurarak materyal ve tecrübe paylaşımında bulunmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Buluşmanın yapıldığı bölgede görev yapan öğretmenlerin yaptıkları çalışmalar bağlamında Mahmut Balcı ‘Sokağımızla İletişim İçinde Olmak’ başlıklı bir sunum yaptı.

Mahmut Balcı yavuz selim mahallesinde yaptıkları çalışmalar hakkında şunları paylaştı:

‘Din eğitimi konusunda emek veren bir öğretmenin sokağımızla iletişim halinde olmak için neler yapabiliriz diye bir gündeminin olması gerekir. ben bu anlamda bugüne kadar Sabri Ülker Gençlik Merkezinde gençlerle burada birçok güzel çalışma yaptık. Dkab, İhl, İho Öğretmenleri olarak bu çerçevede Cami ile iletişim kurmak, Yaz Kur’an kurslarına gelen öğrencilerin derslerine girmek, öğrencilerle birlikte piknik yapmak, toplu iftar düzenlemek mümkündür. Ayrıca mahallemizdeki bilgi evleri veya sivil toplum dernekleri ile iletişime geçerek ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler yapabiliriz. Sanal sokakla iletişim kurmak için mahallemizdeki sosyal medya kullanıcıları ile güzel paylaşımlar yapabiliriz. Onları yanlışlar konusunda uyarabiliriz. Sokağımızda toplu iftarda buluşabiliriz. Tanıdığınız tanımadığınız öğrencilere selam vermeliyiz. Mahallemizdeki gençlerle iletişim kurmaya çalışmalı. Yine sokağımızdaki cami derneğinde görev almak, mahalle dernekleri ile iletişim kurmak, sokağımızda maddi durumu zayıf olan, göçle gelmiş ailelere yardımcı olmak, mezun ettiğimiz öğrencilerle yeni hayatlarında da iletişime devam etmek, genel bir derneğin yaşadığımız ilçemizde temsilcisi olmak suretiyle o hizmetlerin ilçemizdeki insanlara da yansımasına vesile olabiliriz.’

Program öğretmenleri ilgilendiren duyuruların yapılmasından sonra dilek ve temennilerle sona erdi.

Esenler Dkab Öğretmenleri 3. İstişare Toplantı  Notları.

20 Haziran 2014

•          Önceki toplantıdan notlar aktarıldı. Esenler Dkab platformunun kuruluş amacı üzerinde duruldu.

•          Seçmeli derslerle öğrencilerin din konusunda bilinçlendirilip ders dışı etkinliklerle de konuya hakim kılmanın amaçlanması dile getirildi.

•          Seminerlere katılımın katkısı ve faydası üzerinde fikir alış verişi yapıldı. Seminerlerin beklenilenden daha faydalı ve güzel geçtiği, tecrübelerin paylaşılmasının dersin işlenişine faydalı olduğu ve seminer döneminde din kültürüne özel faaliyetler yapılmasının biz öğretmenlere katkı sağladığı belirtildi.

•          Din kültürü öğretmenlerinin belediyelerin imkanlarından faydalanarak ders dışı etkinlikler ve projeler yapabileceği ifade edildi.

•          Öğrencilerin ilgisini çeken konularda( melekler, cinler…)ders anlatımındaki eksikliklerin tamamlanması için kitaplarda bu konulara yer verilmesi ve bu konunun çözülmesi gerektiği vurgulandı.

•          Din kültürü öğretmenlerinin faydalanması için oluşturulmuş platformların kullanılarak öğretmenler arası birlik beraberliğin ve fikir alışverişinin arttırılması, belirli zamanlarda bir araya gelinerek istişarelerin yapılmasının faydasından bahsedildi.

•          Okullarda yapılan seminerlere gösterilen katılım değerlendirildi; katılımın fazla olduğu ve seminerlerin verimli geçtiği, bu sene diğer senelerden farklı olarak Ortaokul-İHO-İHL din kültürü öğretmenleri için ayrı seminerler düzenlenmesinin bu dönemin faydalı geçmesine katkıda bulunduğu ifade edildi.

•          Şube müdürleri tarafından seminerlerin yerinde incelendiği ve amacına ulaşıldığı belirtildi.

•          İmam hatip okullarında öğrenci kalitesini arttırmanın asıl amaç olduğunu, bunun için yapılan faaliyetlerin katkı sağlayacağı ifade edildi.

•          İlçemizde açılan yeni okulların ihtiyaçlarını karşılamak ve verimli hale getirmek içim bu okullardaki tüm branşların seminer çalışmasıyla bu amaca katkı sağlamasının amaçlandığı belirtildi.

•          İlçemizde bulunan gençlik ve bilgi evlerinin aktif bir şekilde kullanılması gerektiği, dersi sadece sınıf içinde değil sınıf dışı faaliyetlerle de desteklenmesi ve uygulamalı hale getirilmesi gerektiği belirtildi.

•          Değerler olimpiyatının dersimize katkısından bahsedildi.

•          İmam hatip okullarında ve din kültürü öğretmenleri arasında öğrenciye yıl boyu okutulması gereken kitapların ortak bir şekilde belirlenmesi, ortak amaca uygun hareket edilmesi, kültür faaliyetlerinde öğrencilerin faydalanacağı geziler yapılması ve bu konuda belediyeden destek alınması gerektiği vurgulandı.

•          Değerler eğitimiyle öğrencilerde belli bir ahlak-edep oluşturulabileceği belirtildi. Bu konuda sınıftaki uygulamalar ve öğretmenin örnek olması gerektiği vurgulandı.

•          Kültürel etkinliklerde kulüpler kullanılarak öğrencilerin daha etkin hale gelebileceği ve kültürel faaliyetlerde fiziki ortamların düzeltilerek dersin daha faydalı hale gelebileceği ifade edildi.

•          İlçemizde açılan imam hatip okullarının ilçemiz için faydalı olabileceği ve TEOG sınavına önem verilerek hedeflene öğrenci profiline ulaşılabileceği, başarılı öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilebileceği vurgulandı.

•          Okullardaki kütüphanelerin kullanılır hale getirilmesi temel eserlerin(Kuranı Kerim , Hadis kaynakları) öğrencilerin kullandığı eseler haline getirmemiz gerektiği vurgulandı. Bu eserlerin öğretmenler tarafından  anlatılan konuları temellendirmek için kullanılması gerektiği vurgulandı.

•          Dördüncü sınıfların yetiştirilmesinin çok önemli ve daha faydalı olduğu bu öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilmesinin üst sınıflar açısından temel oluşturduğu ifade edildi.

•          İmam hatip okullarındaki öğretmenlerin bilinçli bir şekilde öğrencileri eğitmesi ve öğrencilere imam hatip şuurunun kazandırılması gerektiği vurgulandı.

•          İmam hatip okulları ve DKAB öğretmenlerinin ilçe bazında toplanarak faaliyetler yapılması ve yeni dönem için hazırlıklar yapılması gerektiği vurgulandı.

•          Kutlu doğum tarzındaki programların yıl içine yayılması gerektiği bu tarz programların çeşitlendirilip çoğaltılmasının öğrencilere ulaşmada faydalı olduğu belirtildi. Öğrencilerin bu programlara dahil edilerek eğitimin daha verimli hale getirmek gerektiği vurgulandı. Peygamberimizin doğumunu sadece kutlu doğumla değil mevlit kandilinde de kutlanan bir gün haline getirilmesi gerektiği vurgulandı.

•          Camilerdeki görevlilerle iş birliği yaparak da çeşitli faaliyetler yapılabileceği(sanal sokak uygulaması ile çocuklarla iletişim kurulması, mahallelerde iftar sofralarının kurulması, mahallemizdeki ihtiyaç sahibi insanlara yardım edilmesi gibi) ifade edildi.

•          Mezun olan öğrencilerle iletişim kurulması onlara hayat boyu destek olunması gerektiği anlatıldı.

•          Arapça dersinin öğretimi ile ilgili sıkıntılar ifade edildi. Öğretmenlerin bu konuda örneğin hafta sonu dil eğitimi kursu almaları vb. gibi faaliyetlerin yapılmasının faydalı olacağı ifade edildi.

Genç öğretmenlerin platformda görev almasının gerekliliği dile getirildi.

•          Bir sonraki toplantı için gündem maddeleri önerileri alındı.

4. İstişare toplantısının yeri ve tarihinin Esenler DKAB Platformu üzerinden paylaşılacağı belirtildi.

 

 
Yorum (0) Hitler: 370

YTÜ’DE ŞEB-İ ARUS

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle YTÜ’de Şeb-i Arus programı düzenlendi…


Programda öğrenciler için Serdar Tuncer Mesnevi'den şiirler okudu, Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh da bir konser verdi.
YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa; YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut Güner ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sahneye önce Şair Serdar Tuncer çıktı. Tuncer, Mesnevi'den şiirler okudu ve öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından da Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh, Gülniyaz Musiki Topluluğu ile birlikte konser verdi. Konserde tasavvuf müziğinin en seçkin eserleri Şeb-i Arus için seslendirildi.


 
Yorum (0) Hitler: 181

Esenler Polisi Komşularıyla İftarda Buluştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 30 Haziran 2014
Yazdır

Ramazan ayının ikinci günü "Polis Komşularıyla İftarda" programında Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün önünde ve bahçesinde kurulan sofrada polisle halk birlik de iftarlarını açtılar. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği Polis Komşularıyla İftar da, organizasyonuna katılım yoğundu.İftar yemeğinin ev sahipliğini üstlenen Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erol Öztaş ve ekibinin misafirleri kapıda karşılayarak ilgilenmesi ve iftar yemeğinden sonrada ayni nezaketle misafirlerini uğurlaması iftara katılanları bir hayli memnun etti,

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesinde Ramazan’ın ikinci günü "Polis Komşularıyla İftarda" adıyla verilen iftar yemeğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Esenler Belediye Başkanı Göksu,  AK P İlçe Başkanı Umut Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Erol Öztaş, İlçe Müftüsü Halil Şekerci, Rumeli dernekler fed. BŞK. Ayhan Bölükbaşı ve Mahalle Muhtarlarının da katıldığı iftar yemeğinde kurulan sofralara insanlar sığmadı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İftarda organizasyonuna katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yaptığı kısa konuşmasında Birlik ve beraberlik mesajları vererek herkesin Ramazan ayını tebrik etti. 

 
Yorum (0) Hitler: 347

Muhtarlar Yardım İçin Toplandı

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 21 Haziran 2014
Yazdır

 

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Esenler'de görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Turgutreis Mahallesi'ndeki Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM)'nde gerçekleştirilen kahvaltı programına, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli, ESAYDAM Koordinatörü Meryem İnat ve muhtarlar katıldı. Hep birlikte yapılan kahvaltıyla başlayan program, sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti.

 

RAMAZAN'A HAZIRIZ


İnat'ın ardından konuşan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, belediye olarak ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımları ve çalışmaları aktardı. Muhtarları slayt gösterisiyle bilgilendiren Hamza, yardım için gerekli evraklar ve işleyiş hakkında bilgi verdi. Hamza konuşmasında, yaklaşan Ramazan ayı öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını da ifade etti.

 

Programa katılan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli de muhtarların öneri ve şikayetlerini dinledi ve gerekli  değerlendirmelerde bulundu. Programın sonunda muhtarlar, ESAYDAM'ı  gezdiler.

 
Yorum (0) Hitler: 340

BELEDİYE 45 MİLYON DAHA BORÇLANACAK...

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Esenler Belediyesi’nin müteahhitlere olan borçlarını ödeyebilmek için İller Bankası, Kamu Bankaları ve özel bankalardan almayı düşündüğü 45 Milyon TL’lik kredi talebiyle ilgili 8 No’lu rapor da oy çokluğuyla kabul edildi.CHP’li  Meclis Üyesi Mustafa Usta bu durumu “Yeni camiide dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtmaya” benzetti.


Bir başka gündem maddesi ise İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 5 adet motosiklet talebiyle ilgili idi. Bu raporun görüşülmesine geçildiğinde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Usta yaptığı konuşmada;

“Her Meclis Toplantısı’nda mutlaka Kaymakamlığa bağlı kurumlarla alakalı boyuna yardım talepleri geliyor. Benim anlayamadığım Kaymakamlık, İç İşleri Bakanlığı’nın bünyesinde değil midir, bu Bakanlığın bütçesi yok mudur? Niçin Belediyemiz sürekli bu ihtiyaçlarını karşılıyor? Bakın bundan sonraki 8 No’lu raporda ise Belediye'nin kaynağının yetersiz olduğundan dolayı Belediye Başkanımızın 45 Milyon TL kredi kullanabilmesi için borçlanma talebi geliyor. Madem bizim paramız yok ve borçlanıyoruz, neden oraya buraya dağıtıyoruz? Yani bu yeni camiide dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtmaya benziyor” ifadelerini kullandı.

 
Yorum (0) Hitler: 213

Bu Ramazan Hocaefendi(!)Meydanı Bereketlendirmeyecek!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 29 Haziran 2014
Yazdır


Esenler Belediyesi’nin bu sene yapacağı ramazan etkinliklerinin sloganı ''Ramazan Samimiyettir’’ olarak belirlendi. Slogan güzel,ambiyans farklı fakat bu sene de eksik olan Esenler Belediyesinin samimiyeti oldu...

Ajans Esenler: Haber Analiz/Özel Haber

Geçtiğimiz sene (2013-Ramazanda) düzenlenen Ramazan Etkinlikleri’nde manevi büyüklerin anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programının konuklarından biri de Fethullah Gülendi.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan Umut Özkan’na kadar paralel örgüt, vatan haini olarak nitelendirilen Fettullah Gülen çok değil geçtiğimiz sene yapılan Anadoluyu Mayalayanlar programında Tevfik Göksu tarafından şöyle övmüştü:Fethullah Hoca kimimize göre cemaat kimimize göre hizmet,kimimize göre ne olursa olsun o hepimizin gönül sultanı,Esenler’de konuk ederek hem şehrimizin sokağını hem de şehrimizin meydanını bereketlendirdiğini düşünüyoruz demişti.Ogünlerde  yapılan programda Esenler Gülen’den feyiz almış,onun tüm yeryüzüyü mayalayan gönül sultanı olduğu söylenmiş,meydanı bereketlendirildiği dillendirilmiş öve öve bitirilemişti  defalarca övülen hocaefendi(!) bu yıl Esenleri bereketlendirmeyecek.Çünkü Fettulllah Gülen geçen sene gönül sultanıydı,bu sene ise örgüt lideri.Etkinliklerle ramazanı şenlendiren siyasiler şu hadisi unutmaya devam ediyorlar,severken çok seviyorlar,şimdi Fetullah Gülene kızarken de ölçülü davranmıyorlar: “Sevdiğin kişiyi ölçülü sev!Yoksa, bir gün gelir o insan gözünde sevimsizleşir de önceki aşırı muhabbetinden dolayı elemin iyice ziyadeleşir.Kızdığın kimseye karşı da ölçülü ol ve nefret hissinin önünü kes! Aksi halde, gün döner de o şahıs dostun oluverirse evvelki öfkeli tavırlarının mahcubiyeti seni çok üzer.”(Tirmizi, Birr, 59)


Çok değil 1 sene önce meydanı bereketlendiren, bu topraklara o kadar önemli bir maya serpti ki tam da Anadolu’yu mayalayanlar konseptine çok iyi oturan fakat,Anadoluyu mayalayanlar cümlesinin yetersiz kaldığı sadece anadoluyu değil yeryüzünü mayalayan gönül sultanı dünyanın neresine giderseniz gidin,O’nun bir mayasıyla karşılaşacak ve O’ndan bir eser bulacaksınız diyen aynı  Tevfik Göksu şimdilerde aynı kişiye paralel örgüt,vatan haini diyebilmesindeki bu değişim herkezi şaşırttı.

Onu Anlamaya Çalışmala Kendimizi Bahtiyar Addediyoruz…


Tevfik Göksu en son yapılan Yeryüzü Mayalayanlar programında Bu milletin inancının yok etmek isteyenler için gece gündüz çalışanlardan…O’nu anlamaya çalışmakla kendimizi bahtiyar addediyoruz da demişti.Oysa Tevfik Göksu'nun sevgisi basit bir sevgi olmadı,hem ülkede hem de ilçelerde 11 yıl beraber cemaatle yöneten işi çıkara bağlayanlar da onlardı.Mesele hata yapmak değil malesef çıkar ilişkisi olmuştuBu seneki sloganında ''Ramazan samimiyettir'' diyen belediye geçen programında bu milletin çocukları bu ismi çok iyi ezberlemeli diyerek okyanus ötesine binlerce selam göndermişti,ve Gülen’den Esenler feyiz almıştı.Bu sene yine Anadoluyu Mayalayanlar programını yapan aynı belediye bu sene kelimelerin kifayetsiz kalarak anlattığı Fettullah Gülen’i ANMAYACAK!Geçen sene Tevfik göksu’nun deyimiyle meydanı bereketlendiren Fettullah Gülen bu sene meydanı bereketlendirmeyecek… Fettulllah Gülen geçen sene gönül sultanıydı,bu sene ise örgüt lideri.Tevfik Göksu başta olmak üzere dün dündür bugün bugündür anlayışıyla siyaset yapmaya devam ederlerse kaybeden sadece kendileri değil aynı zamanda halk olur.

Esenler Belediyesi’nin her yere astığı ramazan samimiyettir pankartından kendinin feyiz alması Esenlerlilerin en büyük isteği olacaktır.

Gerçek manada siyaseti menfi amaçlar için kullanların şerrinden Allaha sığınırız!

 
Yorum (3) Hitler: 1024

Esenler Kaymakamlığı'nın Amacı Eğlenerek Öğrenmek

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 20 Haziran 2014
Yazdır

İstanbul Kalkınma Ajansı’ nın Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı 2014 yılı Proje teklif çağrısı kapsamında Esenler Kaymakamlığı Avrupa Birliği Projeleri Merkezi tarafından hazırlanan"Esenlerde Eğlenerek Öğreniyorum" Projesi başarılı bulunarak hibe almaya hak kazandı.
19 Haziran 2014 Perşembe günü proje sözleşme protokolü İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Abdülmecit KARATAŞ ile Esenler Kaymakamı Yüksel ÜNAL arasında imzalanmıştır.

 
Yorum (0) Hitler: 314

Park ve Çevre Düzenlemelerinin Maliyeti Ne Kadar?

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Belediye Esenler’i  kış mevsimine uygun çiçeklerle renklendirdi. Akıllara ise bu renklendirmenin halka kaça mal olduğu takıldı...Değişen doğa şartlarına ilçenin ayak uydurması şeklinde ifade edilen renklendirme çalışmalarını Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yürütüyor.

Park ve çevre düzenleme çalışmaları yanı sıra yol kenarları, dönel kavşaklar, okul bahçeleri olmak üzere müsait yerlere kış mevsimine uygun hercai menekşe, lale, sümbül, çuha çiçeği, süs lahanası gibi türlerden 650.000 çiçek dikildiği kamuoyuna yansıtıldı.

Topbaş Kültür Merkezi ve Belediye Kültür Merkezi ile Hizmet Binası'nın bahçeleri de dikilen çiçeklerle renkli bir çehreye kavuşturulduğu,  Çinçindere Caddesi üzerinde bulunan tavuskuşu figürü de çiçeklendirilerek görsel açıdan zenginleştirildiği aktarılan bilgiler arasında.

 

 
Yorum (0) Hitler: 214

BUP'tan Esenler'e Bisikletli Çıkartma!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 27 Haziran 2014
Yazdır

Bisikletli Ulaşım Platformu, yollarda bisiklete farkındalık oluşturmak için güzargahı Esenler-Güngören-Bağcılar ilçelerinden geçen bir bisiklet turu düzenledi.

Merter Metro İstasyonu'nda başlayıp, Zeytinburnu Metro İstasyonu'nda sona eren turda renkli görüntüler ortaya çıktı.Esenler'de Ayazma Caddesi, Davutpaşa Caddesi, İnönü Caddesi, Mahmutbey Caddesi ve Osmangazi Caddesi üzerinden geçen grup vatandaşların ilgisini çekti.

Bisikletlerine astıkları dövizler ve attıkları sloganlar ile dikkatleri üzerlerine çeken grubun eylemciler etkinliklerine Temmuz ayında Üsküdar'da devam edeceklerini belirtti.

Bisikletli Ulaşım Platformu'ndan yapılan açıklamada ise ilk defa bu türden bir organizasyon düzenlenmesinin önemine vurgu yapıldı.

İşte O Açıklama:

Tarihte ilk defa Güngören-Esenler-Bağcılar'da hep birlikte muhteşem bir BUP etkinliği gerçekleştirdik. Herkesin şaşkın bakışları arasında bisiklet zillerimiz ve sloganlarımızla bölgede tam anlamıyla bir "bisikletli farkındalık" yarattık. Bu zorlu ama bir o kadar da anlamlı tura katılan herkese çok çok teşekkürler.

Temmuz ayında Üsküdar'da düzenleyeceğimiz BUP#7 farkındalık turunda tekrar görüşmek dileğiyle...

Bisikletli Ulaşım Platformu

Bisikletli Ulaşım Platformu'ndan Esenler'de Bisiklet Turu

 
Yorum (0) Hitler: 422

Bağcılar'da Başlayan Eylem Esenler'e Sıçradı!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 08 Haziran 2014
Yazdır

Ajans Esenler / Özel Haber :

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK tarafında kapatılan yolu açmak için emniyet güçleri tarafından yapılan müdahalede ölen 2 törerist için eylem yapan HDP'li gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edince ortalık karıştı.

Lice'de yaşanan olayları protesto eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi bir grup, Bağcılar HDP binası önünde toplandı. Bağcılar Meydanı'na yürümek isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Bunun üzerine HDP önünde oturma eylemine başlayan grup, bir süre sonra polise taş ve havai fişekle saldırmaya başladı.

Polisin saldırıya biber gazı, tazyikli su ve plastik mermi ile karşılık vermesi sonucu eylemciler ara sokaklara kaçtı.

Bağcılar tarafından polis müdahalesinden kaçarak Esenler'e gelen eylemciler Esenler Üçyüzlü meydanındaki Çeşme Camii'nin önünden geçen bir halk otobüsünü taşladı. Polis tarafından mı yoksa teröristler tarafından mı atıldığı belli olmayan gaz bombasından çevredeki vatandaşlar da etkilendi. Ne olduğunu anlamayan vatandaşlar bir anda etrafı saran gazların arasında kalarak zor anlar yaşadı.

Yüzleri maskeli yaklaşık 20 kişilik grup, Esenler Fatih Mahallesi Aksaray Caddesi (5. Cadde) üzerinde bulunan BİM'e de taşlı saldırıda bulundu. Markette maddi hasar oluştu.

Emniyet güçleri ile HDP'li teröristler arasında bir yandan ara sokaklarda kovalamaca yaşanırken, bir yandan da polis helikopteri havadan takip ediyor.

Esenler Üçyüzlü Çeşme Camii'nin önünde Yardımeli Derneği tarafından açılmış olan hayır kermesinde duran kadınlardan bir kişinin gazdan etkilenerek fenalaştığı da görüldü.

İşte Posta Gazetesi'nin Bağcılar'da ki Çatışmalardan Yayınladığı Fotoğraflar

Bağcılarda Lice gerilimiBağcılarda Lice gerilimiBağcılarda Lice gerilimiBağcılarda Lice gerilimi

- - -

Okmeydanı'nda Halk Otobüsüne Molotof Attılar

Şark Kahvesi'nde cadde üzerinde eylem yapan grup, özel bir halk otobüsüne molotof kokteyli atarak saldırdı.

İstanbul Okmeydanı'nda yüzleri maskeli terör örgütü yandaşları, durdurdukları halk otobüsünü molotofkokteyli atarak yaktı. Kısa sürede alev topuna dönen otobüs kullanılamaz hale geldi. Kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

1 KİŞİ YARALANDI

Molotoflu saldırıya uğrayan otobüsteki yolculardan Yalçın Karamanoğlu, "Ben hastaneye gidiyordum 15 kişilik bir grup önümüzü kesti. Camları önce kırdılar. Sonra içeriye Molotof kokteyli attılar. İçeriden dışarıya kendimizi zor attık. Bir arkadaş yandı galiba onu götürdüler. Biz otobüsten inerken attılar. Bu arabaları yakanlar vatan hainidir. Biz yansaydık ne olacaktı. Yazıktır, günahtır. Bunun telafisi yok" diye konuştu.

İTFAİYE ZIRHLI ARAÇ EŞLİĞİNDE GELEBİLDİ

Otobüs kısa sürede alev topuna döndü. Olayı korku dolu gözlerle izleyen vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yolu kapatarak güvenlik önlemi aldı. İtfaiye araçları güvenlik gerekçesiyle olay yerine uzun süre gelemedi. Akrep diye tabir edilen zırhlı araçlar eşliğinde dakikalar sonra olay yerine gelebilen itfaiye araçları, yarım saatlik çalışmanın ardından yangına müdahale etti. Olayda otobüs kullanılamaz hale gelirken, çevredeki vatandaşlar da olay yerine geç geldiği gerekçesiyle itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. (Kaynak:Ensonhaber)

- - -

Lice'de Ölen 2 Kişinin Cenazesinde Savaş Sloganları

Diyarbakır Lice'deki yol kesme eylemine güvenlik güçlerinin müdahalesi sırasında hayatını kaybeden iki kişi toprağa verildi. Cenazede, "savaş, savaş, savaş, barışa hayır" sloganları atıldı.

Lice’de dün çıkan çatışmada ölen Ramazan Baran’n cenazesi bu sabah saatlerinde Diyarbakır merkez Sur İlçesi Kurşunlu Camisi’nden alınarak cenaze aracına konuldu. Cenaze burada katılanların oluşturduğu kortejle Bağlar İlçesi Yeniköy Mezarlığı’na götürüldü. Cenazenin götürülmesi sırasında polisin sıkı güvenlik önlemleri aldığı görülürken, bir polis helikopteri havadan sürekli uçuş yaptı.

Cenaze törenine, HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Lice’deki olaylar nedeniyle Diyarbakır’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Milletvekili Melda Onur, BDP’li ilçe belediye başkanları ve yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

Cenazeye katılanlar sık sık Kürtçe, ’Savaş savaş, savaş, barışa hayır’ sloganları attı. Ramazan Baran’ın cenazesinin toprağa verilmesinin ardından bir grup kepenklerin kapalı olduğu merkez Bağlar İlçesi’nde Göçmenler Caddesi üzerinde barikatlar kurarak yolu trafiğe kapattı. Göstericiler, gelen polislere molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

Bölgede olaylar bir süre devam etti. (Kaynak:Ensonhaber)

- - -

Sözcü Gazetesi Manşetine Taşımıştı

Başbakan Erdoğan, muhalefetten gelen "Terör örgütü ile masaya oturdular, görüştüler" sözlerine çok sert tepki göstermişti. Erdoğan 2010 yılında bu iddialar için "PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir" demişti.

Erdoğan, 2011 yılında "PKK ile kendilerinin değil, devletin görüştüğünü" açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala da dünkü "Çözüm Süreci Çalıştayı"nda çok çarpıcı bir itirafta bulundu.

PKK ile önceleri aracılar vasıtasıyla görüşüldüğünü dile getiren Efkan Ala, artık aracıların devreden çıkarıldığını "AK Parti'nin kendisinin görüştüğünü" açık açık söyledi.

Sözcü Gazetesi de Efkan Ala'nın bu sözleri sonrası Erdoğan'ın "PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir" sözlerini hatırlattı...

İşte Sözcü Gazetesi'nin önceki günkü manşeti;


 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Terör örgütüyle masaya oturan şerefsizdir!"

Bu sözleri defalarca tekrarlayan Başbakan, Diyarbakır’da bakanlarıyla resmi olarak çözüm çalıştayını başlattı… Böylece terör örgütü PKK’yla görüşmeler meşru hale getirildi. Şimdi ‘şerefsiz’ sözünü kim yutacak…

Başbakan, 2007’de baş­la­yıp bu­gü­ne ka­dar sü­ren PKK’y­la mü­za­ke­re­le­ri sü­rek­li ola­rak in­kar et­miş­ti. “İk­ti­dar ha­in­ler­le ma­sa­ya otur­du­” di­yen­le­re ha­ka­ret et­miş, şe­ref­siz­lik­le suç­la­mış­tı.

AKP gö­rü­şü­yor

Ancak ha­in­ler­le pa­zar­lık ay­yu­ka çık­tı. Er­do­ğan, 3 ba­ka­nı­nı Di­yar­ba­kı­r’­a gön­de­rip çö­züm pla­nı­nı açık­la­dı. Ba­kan Ala, “A­ra­da ara­cı yok. Ar­tık AKP gö­rü­şü­yo­r” de­di. PKK le­gal­leş­ti.

Yıl: 2010

"Biz PKK ile görüşmedik. Görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir…"

Yıl: 2011

"Terör örgütü PKK ile biz görüşmedik. Devlet görüştü…"

Yıl: 2012

"PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim. Sıkıntısı olan bana söylesin…" (Kaynak:Sözcü)

 
Yorum (0) Hitler: 972

Saadet Gençliği Üye Buluşmasıyla Bir Araya Geldi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 06 Aralık 2014
Yazdır

Saadet Partisi Esenler Gençlik Teşkilatının düzenlediği programda Saadet Partisi üyesi olan gençler,genç üye buluşmasıyla bir araya geldi. Programa Saadet Partisi İstanbul İl Eğitim Başkanı ve İlm-i Hâl program sunucu Ümit BAZ,Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul YALÇINKAYA,Saadet Partisi Esenler İlçe Gençlik Teşkilatı Başkanı Mehmet YEŞİLYURT,Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcıları ve çok sayıda genç üye katıldı.Programın Sunuculuğunu ise Cihat ERDOĞDU yaptı.Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Mehmet Yeşilyurt,gençliğin dava çalışmalarındaki önemini vurgulayarak İslam dini dinamikliğini,heyacanını gençler oluşturur, İslam devletini kuran gençler olmuştur, inşallah bu davayı devam ettirecekler de gençler olacaktır dedi
Mehmet YEŞİLYURT'tan sonra konuşan Tuğrul YALÇINKAYA ise Mili Görüş teşkilatının öneminden, misyonun getirdiği görevlerinden ve gençliği ehemmiyetinden bahsetti.
Programa eğitimci hatip olarak davet edilen Saadet Partisi İstanbul İl Eğitim Başkanı ve İlmi-hal program sunucu Ümit Baz insanın yaratılış esaslarına,teşkilat çalışmasının önemini anlatan bir eğitim icra etti

Çamaşır Makinası'na Bulaşık Konulmaz

Ümit Baz, Zariyat Suresinin 56.Ayeti kerimesinde İnsanı yaratan ve doğasını en uygun hüküm koyan Allahın Ben İnsanları ve Cinleri Bana İbadet Etsinler diye yarattım buyurması, bizim açıkça vazifemizi belli ediyor:Kulluk.Biz eğer doğamıza aykırı bir iş yaparsak çamaşır makinasına bulaşık koymuş gibi olur, akibetimiz şer olur mazallah dedi.

Tam Teslim Olmalıyız

Hayır ve şer kavramlarından bahseden Baz, Müslüman tam teslim olandır, kurana ve sünnete uyan Allah'ın getirdiği emirlere ve yasaklara tabi olandır.Günümüzdeki ahlaksızlığın teslim olmamaktan ve gerçek gayeyi kavramamaktan meydana geldiğini söyledi.

Ne olduysa Azar Azar Oldu

Ümmete yapılan zararlı aşılardan en önemlisi alışmak olduğunu söyleyen Baz, Sevgiliye,Namaz Kılmamaya, bir yanlışa ses çıkarmamaya alıştırdılar dedi.Şeytan bilinçli bir adama git zina et demez, önce bir selam ver diyerek başlar konuya, şeytan zekidir, ama akıl sahibi değildir. Bir kere yanlış yola koyulan yol sonrasında merhabalaşmaya,sohbet etmeye, flört etmeye ve zinaya götürür dedi, işte en büyük sıkıntı Allah (cc) ve Resulü dediklerinin dışına çıkmakta alışmamız.

 

Ümmet, Teşkilatlı biçimde çalışan topluluğa denir

Necmettin Erbakan hocamızın da dediği gibi Elmalı Hamdi Yazır tefsirinde de yazdığı üzere Ümmet,teşkilatlı bir biçimde çalışan topluluğa denir diyerek teşkilat çalışmalarının öneminde bahsetti.

Ümit Baz Hocanın eğitimden sonra ikrama geçildi, ikramla beraber program sona erdi

  
Yorum (1) Hitler: 650

Esenler'de Ramazan Böyle Geçecek

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Haziran 2014
Yazdır

Esenler Belediyesi, Ramazan ayında boyunca ilçenin tüm mahallelerinde cadde iftarları düzenleyecek. Her mahallenin en uygun caddesinde gerçekleştirilecek iftarlarla, konu komşu iftarda bir araya getirilerek iftar kaynaşması sağlanacak. Böylece, Esenler’in her noktasında yüz binlerce Esenlerli aynı sofrada iftar açmanın hazzını yaşayacak.


ALO İFTAR


Esenler Belediyesi’nin son 4 yıldır uyguladığı ve herhangi bir sebeple (yolculuk, ev taşıma, hastalık v.s.)  iftar sofrası hazırlayamayanlar için başlattığı “Alo İftar” hattı bu sene de hizmette. 15.00 ile 17.00 saatleri arasında Esenler Belediyesi’nin Alo İftar hattı 440 11 26 numaralı telefonu arayan vatandaşlar, bu hizmetten bu Ramazan’da da yararlanabilecek. Ramazan boyunca Alo İftar’dan yararlanacak binlerce aileye, her akşam motorize ekipler 4 çeşit sıcak yemeği evlerine kadar ulaştıracak.


EVE TESLİM İFTAR


İstanbul'da bir model haline gelen 'Eve Teslim İftar' ile iftar hizmeti halkın ayağına taşınıyor. Uygulama, Esenler’de bu sene de devam edecek. Bir ay boyunca yaklaşık 90 bin kişi 'Eve Teslim İftar' uygulamasından yararlanıyor. Belediyenin ilgili birimleri ve muhtarlıklar aracılığıyla, ihtiyaç sahipleri tespit edilerek, vatandaşlara sıcak yemek servisi yapılıyor. İftar çadırına alternatif olan ve Esenler’de uygulanan bu model, vatandaşlar tarafından büyük ilgi ve beğeni ile karşılanıyor. Hijyenik bir ortam içerisinde her gün 4 çeşit sıcak yemek belediye ekipleri tarafından, akşam ezanından önce vatandaşların evlerine teslim ediliyor. Her gün yaklaşık 3 bin kişi bu hizmetten yararlanıyor.


OTOBAN İFTAR ÇARDAĞI


Esenler Belediyesi bu sene ilk defa otobanlara Otoban İftar Çardağı kuruyor. Evlerine yetişemeyen vatandaşlar düşünülerek hazırlanan proje ile, ilçeden geçen iki otobanda gidiş ve dönüş yönünde 4 ayrı noktada Otoban İftar Çardağı kurulacak. Belediye görevlileri, araçlarıyla trafikte ilerleyen vatandaşlara iftarlıklar dağıtacak.

İFTAR ÇEŞMESİ


Esenler Belediyesi tarafından, sabah erken saatlerde işe giden vatandaşlar düşünülerek hazırlanan Esenler Çorba Çeşmeleri, Ramazan ayında iftar çeşmesi olarak hizmet veriyor. İnsan sirkülâsyonunun yoğun yaşandığı 2’si metro istasyonu çıkışında olmak üzere 3 ayrı Çorba Çeşmesi, iş çıkışı iftara yetişemeyen vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Bu sene de evlerine geç kalan binlerce Esenlerli, Çorba Çeşmesi’nden akan çorbayla iftarını açarak yoluna devam edecek.

 

İFTAR DOSTLARI:


Kimsesizlerin Kimi”, “Yalnız Değilsiniz” gibi projelerle ilçedeki kimsesiz yaşlıların her türlü ihtiyacını karşılayan Esenler Belediyesi, Ramazan ayında da onları yalnız bırakmıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü öncülüğünde belediye personeli ve gönüllü vatandaşlardan kurulan İftar Dostları grubu, her akşam bir kimsesiz yaşlıyı evinde ziyaret ederek onunla iftar açıyor. Çat kapı iftar şeklinde gerçekleşen bu akşamlarda adeta bayram havası yaşayan yaşlıların hayır dualarını almak için İftar Dostları, bu yıl da aynı sosyal dayanışma örneğini Ramazan boyunca sergileyecek. İftarlara çoğu zaman iş, sanat, siyaset ve spor dünyasının ünlüleri de katılıyor.

 

ANADOLU’YU MAYALAYANLAR


Yüzyıllar boyunca toplum üzerinde etkili olmuş manevi üstünlüklere sahip Anadolu’yu mayalayan gönül mimarları, Ramazan boyunca Esenler’de anılmaya devam edecek. Dörtyol Meydanı’nda kurulacak etkinlik alanında, teravihten sonra Anadolu’yu Mayalayanlar serisinde bu sene; Bediüzzaman Said Nursi, Gönenli Mehmet Efendi, Mehmet Zahit Kotku, Hacı Abdullah Efendi, İpek Efendi, Muhammed Raşid Erol, Hüseyin Hilmi Işık, Mahmut Efendi, Necmettin Erbakan, M. Sami Ramazanoğlu, Muzaffer Özak, Osman Hulusi Efendi, 7 Güzel Adam, Cemil Meriç ve Necip Fazıl Kısakürek gibi toplum üzerinde etkili olan kişilerin her birinin rehber kişilikleri ve öğretileri biyografik belgesel ve konferanslarla Esenlerlilerle buluşturulacak. Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde Dörtyol Meydanı’nda mehter konserleri, şiir dinletileri, naat geceleri, sema devranı gibi programlar da icra edilecek. Etkinliklerde Orhan Hakalmaz, Mustafa Cihat, Murat Göğebakan Abdullah Beyhan, Mustafa Demirci, Grup Genç, Agâh, Ömer Karaoğlu, Ahmet Özhan, Grup Dergâh, Mehmet Kemiksiz, Veysel Dalsaldı, Uğur Işılak, Mesut Kurtiş, Bilal Göregen, Eşref Ziya ve Ammar Acarlıoğlu gibi sanatçı ve gruplar da sahne alacak. Etkinlik alanında; Çocuk Oyun Bahçesi, Sanat Sokağı, Kitap Fuarı ve Anadolu Sokağı da kurulacak.100 BİN DUA, 10 BİN HATİM


Esenler,  bu sene de Kadir Gecesi’nde çok özel bir programa daha ev sahipliği yapacak. Kadir Gecesi’nde düzenlenecek olan “Dualarda buluşuyoruz… 100 Bin Dua, 10 Bin Hatim” programında binlerce hatim, yüz binlerce salâvat-ı şerife, tevhit ve tekbirler okunacak. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gece saat 23.30’da başlayacak programda gönüller, bereketi bol bu gecenin ruhani ikliminde huşu içinde bir kez daha dünya barışı ve mazlumlar için niyaz edecekler. Gecede hayır sahiplerinin katkılarıyla 10 kişi kura çekimi sonucu Umre’ye gönderilecek.


YETİMLER İFTARI


Esenler Belediyesi, Ramazan’da kutsal emanetlerimiz yetimleri de unutmuyor. Yetimlerin ellerinden tutmak, başlarını okşamak ve mahzun yüreklerini ısıtmanın hizmetin en güzeli olduğuna inanan Esenler Belediyesi, ilçenin yetimlerine Ramazan’da da şefkat kucağını açıyor ve onlar için özel iftar yemeği düzenliyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve yetimler ile ailelerinin katıldığı Yetimler İftarı, bu yıl da Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.


ÇOCUK SOKAĞI’NDA İLK ÇOCUK İFTARI


Esenler Belediyesi’nin 2 yıldır Ramazan’ın ilk günü düzenlediği Çocuk İftarı bu sene Ramazan ile birlikte hizmete girecek Çocuk Sokağı’nda gerçekleştirilecek. İnternetten kaydı alınan ve bu sene ilk defa oruç tutmaya başlayacak 1.000 Esenlerli çocuk, Çocuk Sokağı’nda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde iftarını açacak. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı iftarda çocuklara Osmanlı geleneğine uygun diş kirası da verilecek.


GENÇLİK İFTARI


“1453 Genç, 1453 Lider” sloganıyla Esenler’de yürütülen proje kapsamında bu sene de Gençlik İftarı düzenlenecek. Gençlik İftarı’na, Esenler Belediyesi Gençlik Meclisi ile birlikte organize edilen iftara Esenler’in 1453 sokağını temsilen bir genç ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da katılacak.


7 KITA, 7 BÖLGE TEK SOFRA İFTARI


Esenler Belediyesi’nin Ramazan Etkinlikleri çerçevesinde Esenler, dünyanın 7 kıtası ile ülkemizin 7 bölgesinden damak tatlarının yer alacağı dev bir iftar sofrasına ev sahipliği yapacak.  “7 Kıta, 7 Bölge Tek Sofra – Dünya İftarı” adı altında dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanındaki renkleri ve Türkiye kardeşliğini yansıtmak amacıyla yapılacak iftar, Esenler Dörtyol Meydanı’nda açık havada Anadolu Sokağı’nda gerçekleştirilecek.

 

 

 
Yorum (0) Hitler: 419

Esenler'de Park Yasağı Getirilen Caddelerin Listesi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 28 May 2014
Yazdır

Esenler'de Park Yasağı Getirilen Yolların Listesi


1.ATIŞALANI CADDESİ

2.AYAZMA CADDESİ

3.BARBAROS CADDESİ

4.ÇİNÇİN DERESİ

5.DAĞ YOLU CADDESİ

6.FATİH CADDESİ

7.GAZİ CADDESİ

8.İNÖNÜ CADDESİ

9.İSTANBUL CADDESİ

10.KIŞLA CADDESİ

11.MAHMUTBEY CADDESİ

12.TEM BAĞLANTI YOLU

 
Yorum (0) Hitler: 657

Sayfa 1 / 45

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>