Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 21 Nisan 2016
Yazdır

BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı yolundaki eleştirilere karşılık, AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır dedi.

Haber » Gündem » Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu
BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı" yolundaki eleştirilere karşılık, "AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" dedi.

 

Akdoğan, Esenler Belediyesi tarafından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’ne katıldı. Farklı ülkelerden gelen çocukların yanlarında getirdikleri un ve maya ile birlikte oluşturdukları hamuru yoğuran Akdoğan, çocuklarla birlikte "Barış Ekmeği" adı verilen ekmeği pişirmek için fırına verdi.

OBAMA VE PUTİN’E DE GÖNDERİLDİ

Pişen ekmeği dilimleyen ve dağıtan Akdoğan, birer parçayı da, aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de bulunduğu dünya liderlerine bir mektupla birlikte gönderdi. Akdoğan, ABD Başkanı Obama için hazırlanan mektubu da, tören alanına kurulan PTT standına bizzat teslim etti.

"23 NİSAN’I 1 HAFTA BOYUNCA KUTLUYORUZ"

Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan kutlamalarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Akdoğan, "23 Nisan bizim milli bayramımız. Hep birlikte coşkuyla kutluyoruz. Şimdi birileri diyor ki, ’AK Parti iktidarı unutturmaya çalışıyor bunu.’ Neyi unutturmaya çalışıyoruz? Bakın belediyelerimiz günlerdir kutlama yapıyor. Dün Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız dünya çocuklarını kabul etti. Sadece bir gün değil, her gün bu bayramı kutluyoruz. Bir hafta boyunca bu etkinliği dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarımızla kutluyoruz. AK parti iktidarı, bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" diye konuştu.

ÖZGÜR SURİYE BAYRAĞI

Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Suriye, Türkmenistan ve Türkiye’den çocukların katıldığı etkinlikte, Suriye bayrağı olarak 3 yıldızlı "Özgür Suriye Ordusu"nun bayrağı kullanıldı.

BARIŞ DUVARI’NI AÇTI

Törenin sonunda, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu çocuklarla birlikte "Barış Duvarı"nın açılışını yaptı.

Özgür ALTUNCU - Taner YENER / İSTANBUL, (DHA)

- See more at: http://www.7yirmidorthaber.com/gundem-36069697#sthash.VmM8Ly6L.dpuf

 

 
Yorum (0) Hitler: 26

2 Ocak 2016 Nöbetçi Eczaneler:

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 02 Ocak 2016
Yazdır

ÖZGE Eczanesi
Adres: Nine Hatun Mahallesi Aziziye Caddesi No:35/B
Nene Hatun Mah. / Esenler / İstanbul
Tel: 0(212) 5682437


ÖZÇELİK Eczanesi
Adres: Kemer Mahallesi Kemer Caddesi No:34/A
Kemer Mah. / Birlik / Esenler / İstanbul
Tel: 0(212) 4318208

 

 
Yorum (0) Hitler: 189

Esenler'i Tacirler Temsil Edecek

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Nisan 2015
Yazdır


ARAPÇA YARIŞMALARI İL ELEMELERİ SONUÇLANDI


Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün koordinesinde Akdem Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye genelindeki imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Arapça Yarışmalarının il elemeleri sonuçlandı. İmam hatip ortaokulları arasında Türkiye genelinde düzenlenen ilk yarışma olan Arapça yarışmalarında öğrenciler, Arapça Şiir Okuma, Arapça Hikaye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları kategorilerinde yarıştılar. Yarışmaya Türkiye genelindeki 917 imam hatip ortaokulundan 1401 eser katılmıştır. İstanbul'dan ise 90 İmam hatip ortaokulu üç kategoride 208 eserle yarışmalara katıldı.


ESENLER BİR İLKE İMZA ATTI

Yapılan bu yarışmalarda ilçemiz okullarından Esenler Tacirler Eğitim Vakfı İmam-Hatip Ortaokulu adına yarışan öğrencilerimiz de bir ilke imza atarak yarışmalara katılan 208 eser arasında şiir ve çocuk şarkıları kategorilerinde İstanbul’u temsilen bölge elemelerine katılmaya hak kazanmışlardır. Muhammed Said KADIOĞLU Yusuf El-Azm’ın ‘Filistin’ isimli şiiriyle şiir dalında, 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan koro da ‘Asel’ isimli şarkı ile çocuk şarkıları dalında İstanbul birincisi oldu.

BÖLGE ELEMELERİ İÇİN SON GÜN 2 MAYIS

İstanbul'u altı il içi bölge birinciliği ile temsil edecek olan öğrenciler, başarılı oldukları yarışma kategorilerinde videolarını yeniden çekerek 02 Mayıs 2015 tarihine kadar yarışma koordinasyon merkezine göndereceklerdir. Bunun neticesinde İstanbul'dan üç kategoride birer bölge birincisi seçilecektir. Bölge birincisi olan okullar ise 20 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye finallerinde Kayseri Kadir Has Kongre Merkezindeki yarışmalarda fiilen birbirleri ile yarışacaklar.

BAŞARILAR

Yarışmalara katılan ve il içi elemesinde başarı elde eden tüm imam hatip ortaokullarını, öğrencileri ve onları yarışmalara hazırlayan öğretmenlerini tebrik ediyor; bölge elemelerinde ve Türkiye finalinde de başarılar diliyoruz.

Bildiren: Çiğdem Gün 
Yorum (0) Hitler: 1000

SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 19 Nisan 2016
Yazdır

 


Esenler Belediyesi'nin düzenleyeceği "2016 Sünnet Şöleni" kapsamında sünnet kayıtları başladı. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ve maddi durumu yetersiz aileler, Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.

 

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen  "2016 Sünnet Şöleni" için kayıtlar başladı. İlçedeki ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenecek şölen kapsamında yüzlerce çocuk sünnet ettirilecek. 1 yaşın üstündeki çocukları kapsayan sünnet organizasyonuna Esenler'de yaşayan maddi durumu yetersiz tüm çocuklar katılabiliyor.


SÜNNETLİKLERİ DAĞITILACAK

 

Sünnet kayıtlarının ardından Dörtyol Meydanı’nda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla yapılacak Sünnet Şöleni’nde,  erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlanan çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak. Birbirinden renkli programların yer alacağı şölende, çocuklara özel çeşitli etkinlikler de yer alacak.

 

Şölenin ardından sünnet operasyonları başlayacak.  Çocuklar, Esenler Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.


KAYITLAR İÇİN...

 

Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler kayıt için Üçyüzlü'de bulunan ve Esenler Belediyesi Ek Hizmet Binası'nda faaliyet gösteren Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne aşağıdaki evrak ve bilgilerle kayıt yaptırabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 (212) 440 09 21 numaralı telefonu arayabilirler.


"2016 Sünnet Şöleni" için gerekli evrak ve bilgiler:

 

Muhtarlıktan Fakirlik Belgesi

Çocuğun TC kimlik numarası

Çocuğun ayakkabı numarası

Şapka için baş çevresinin ölçüsü

 

 
Yorum (0) Hitler: 18

Kar Esenler'i etkisi altına aldı.

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 31 Aralık 2015
Yazdır

Haftalardır İstanbul'da beklenen sibirya soğukları ve etkili kar yağılşarı kendini göstermeye başladı.Öğlen saatlerinden sonra başlayan kar zaman zaman dolu ve tipi olarak etkisi artırdı.Esenleri de etkisi altına alan kar yağışı sonrası kartpostallık görüntü oluştu.okullar ise tatil edildi.

 

 


 
Yorum (0) Hitler: 323

Bilek Güreşi Turnuvası Sona Erdi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 13 Nisan 2015
Yazdır

Esenler Spor Kompleksinde, Spor hocası Süleyman Babacan’ın öncülüğünde 12-14 ve 15-16 yaş gruplarında “ Bileğine Güvenen Gelsin” sloganıyla düzenlenen bilek güreşi turnuvası sona erdi…


Turnuvaya Esenler Spor Kompleksi sporcuları, Neyyir Turhan İlkokulu, Atışalanı Ortaokulu ve Ekici Spor Kulübü öğrencilerinin katıldığı finallerin ardından madalyalar törenle verildi.

Kemer Mahallesi'ndeki Esenler Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen turnuvaya, yaklaşık 200 sporcu katıldı. Minikler ve yıldızlar kategorilerinde yarışan sporcular, dereceye girmek için kıyasıya mücadele ettiler.

Dereceye girenlere madalya ve katılım sertifikaları düzenlenen ödül töreniyle verildi. Yarışmalarda Atışalanı Ortaokulu birinci, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi 2. ve Ekici Spor Kulübü ise 3. olarak dereceye giren takımlar oldu.

Okullar arası bilek güreşi yarışmalarında dereceye giren sporcular;

MİNİK ERKEKLER

40 Kg.1. Aytaç Ekinci Esenler Belediyesi
35kg. 1. Melih Fışkın Neyyir Turhan Ort. Okulu
45kg: 1. Ali Yeşil Ova . Ekici Spor Klb.
50kg. 1. H.İbrahim Küçük. Atışalan Ort. Okulu
65kg.1. Yunus Altaşlı . Atışalan Ort Okulu

MİNİK BAYANLAR

35kg. 1. Esra Okay. Esenler Belediyesi
40 Kg 1. Elanur Ekinci Atışalan Ort. Okulu
45kg 1. Meryem Bilger Atışalan Ort. Okulu
65kg. 1. Zelal Dalgalı Atışalan Ort. Okulu

Yıldız Erkekler

40kg. 1. Yusuf Özden. Atışalan Ort. Okulu
45kg. 1. Ferhat Demirsaplı. Esenler Belediyesi
50kg 1. Halil İbrah,İm Küçük. Esenler Belediyesi
55kg.1. Enes Apuhan Atışalan Ort Okulu.
60kg.1. Emre Can Aktaş. Atışalan Ort Okulu
65kg.1. Yunus Altaşlı Atışalan Ort. Okulu

Yıldız Bayanlar

45 Kg.1. Tülin Doğan Esenler Belediyesi
50kg. 1. Sibel Demirel Esenler Belediyesi

Genç Erkekler
60kg.1. Hüseyin Durmuş. İstanbul Gençlik Spor Klb.
70 Kg.1. Ahmet Sedat Aksoy. Güçlüder Spor Klb.
80 Kg 1. Murat Akçay. Güçlüder Spor Klb.

 
Yorum (0) Hitler: 537

Büyük Birlik Partisi'de Kan Değişimi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 13 Nisan 2016
Yazdır

Büyük Birlik Partisi Esenler ilçe kongresinde seçime tek liste giren Hasan BİLİCİ Esenler İlçe Başkanı seçildi.


Büyük Birlik Partisi Avrupa Bölge Başkanı Sayın Erol Hacıgül'ün başkanlığında oluşan divan kurulunda İl Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Çal, İl Sekreteri Müjdat Durak görev aldı. Divanın teşekkülünden sonra saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla kongre programı başladı. Sırasıyla Büyük Birlik Partisi il başkanı Mustafa Mican, Esenler Eski İlçe Başkanı Yılmaz Bilgin,Esenler Büyük Birlik Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Gülçubuk bir konuşma yaptı.
Tek Liste İle seçime giren İlçe Başkanı Hasan Bicili;Ededi siyasi liderimiz şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun usul ve üslubuyla siyaset yapabilmek ve çıkılan yola hizmet etmek amacıyla var olduklarınıı,büyük birlik partisi ve müntesiplerini  diğer siyasi hareketlerden ayıran yönümüzün siyaseti makam, mevki veya maddi gelir kapısı olarak görmeyip halka hizmeti hakka hizmettir sözünü bir hamaset vurgusu olarak değil, kalplerimizde hissettiğimiz bir yaşam sırrı olarak bilmemizdir. Bizlerin yegane gayesi hizmettir, sözü üzeri kurulmuş bir birlikteliktir Büyük Birlik Partisi teşkilatı şeklinde teşekkür konuşması yaptı.

Basın yayın organlarınız da bu haberi yayınlamanızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

 
Yorum (0) Hitler: 41

Belediye Meclisi Askeri Arazi İçin Toplanıyor

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 24 Nisan 2015
Yazdır

Milli Savunma Bakanlığı'na ait askeri arazinin Esenler Belediyesine verilmesi bakanlık tarafından kabul edilmişti.Bu deviri gerçekleştirmek için Esenler Belediye Meclisi 28 Nisan Salı günü olağanüstü toplanıyor.

5393 Sayılı Yasanın 30/05/2007 tarih ve 5675/3. Ek Fıkrası ile Değişik 20. Maddesi gereğince; Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 2. Dönem 2015 Senesi 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı, aşağıda belirtilen gündem maddesini görüşüp karara bağlamak üzere; Esenler Birlik Mahallesi, Mehmet Akif İnan Caddesi, No: 8 sayılı yerde bulunan Esenler Belediye Başkanlığı Hizmet Binası’nda 28 Nisan 2015 tarihinde Saat 15.00’de yapılacaktır.


Teklif:


1- Milli Savunma Bakanlığına tahsisli Askeri Arazinin Esenler Belediyesine devri ile ilgili Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi hk. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi.

 

 
Yorum (0) Hitler: 738

Saadet-BBP Teşkilatları Buluştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 13 Nisan 2015
Yazdır

Saadet Partisi ve BBP'nin yaptığı milli ittifak sonrası Saadet-BBP Teşkilatları ve Esenler'in milletvekili adayları ortak basın açıklaması yaptı.

Ajans Esenler/ Rıdvan Salman


Ak Parti,Chp,Mhp,Hdp Esenler'den milletvekili adayı çıkarmazken Erol Urhan ve Erol Hacıgül tüm partiler içerisinde Esenler'i temsil eden 2 milletvekili adayı olmuş oldu.Milli İttifakla barajı geçme ihtimali olan Saadet-BBP'in ittifakı daha çok konuşulacak gibi gözüküyor.

 
Yorum (0) Hitler: 921

Esenler'de 'terörle mücadele' operasyonu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 08 Ocak 2016
Yazdır

İSTANBUL – İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabahın erken saatlerinde Esenler'de önceden belirlenen bir adrese operasyon düzenledi. Operasyona özel harekat timleri de destek verdi.


Ekipler, Esenler’de Kazım Karabekir Mahallesi 1023 Sokak üzerindeki bir apartmanın bodrum katına sabahın erken saatlerinde baskın yaptı. Baskın yapılan evde bir süre arama yapıldı. Operasyona özel harekat timleri de destek verdi.

(İbrahim AKTÜRK / DHA)

 

 
Yorum (0) Hitler: 363

Çanakkale Bir Diriliştir

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 24 Nisan 2015
Yazdır

MENGENE’DEN ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARI ZAFERİ 100. YIL KUTLAMA MESAJI

Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği (BOSEDER) Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Şener Mengene, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında, şehitlerimize şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe, milli ve manevi değerlere kararlı şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini bildirdi.

Mengene, Çanakkale Kara Savaşları Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi'nin milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin dönemin imkânsızlıklarına rağmen milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne serdiğini vurgulayan Mengene, Çanakkale'deki birlik, kardeşlik ve dayanışmanın, zaferi beraberinde getirmesinin yanı sıra kurtuluş savaşı için gerekli mücadeleci ruhun güçlenmesine de vesile olduğuna işaret etti.

Çanakkale ruhunun, milletin hiçbir engel tanımamaktaki azminin, birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığının göstergesi olduğuna dikkati çeken Mengene, "Çanakkale geçilmez dedirten ecdadımızdan miras aldığımız vatan sevgisi, bizlere emanet edilmiş olan bu aziz vatana, günümüzde ve gelecekte, aynı şuur ve sadakatle sahip çıkılacağının da güvencesidir. Kadim medeniyetimizden ilham ve kuvvet alan bizler, milletçe hep birlikte, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

Mengene, Çanakkale bir destandır, bir milletin dirilişidir, bir medeniyetin var olma mücadelesidir, hasta addedilen bir devletin ayakta olduğunun bir göstergesidir. Büyük zaferin 100. Yılında, Çanakkale'de yatan yüzbinlerce şehidi rahmet ve hayırla yâd ederken, onlara şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe, milli ve manevi değerlere kararlı bir şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini vurgulayarak, "Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadesine yer verdi

 

 
Yorum (0) Hitler: 742

Mhp Suat Yılmaz'a Devam Dedi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 14 Aralık 2014
Yazdır


Milliyetçi Hareket Partisi Esenler Teşkilatı olağan kongresini Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi,yerel seçimlerde vekaleten Ahmet Fidan'dan görevi devralan Suat Yılmaz kongrede seçilerek başkanlığını tesçillemiş oldu.

Kongre'de konuşan Yılmaz Milliyetçi Hareketin 45 yıl boyunca İslam ve Türk milletine hizmet ettiğini belirterek,bu misyonun süreceğini belirtti.


 
Yorum (0) Hitler: 721

2016'NIN İLK MECLİSİ 4 OCAK'TA

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 02 Ocak 2016
Yazdır

Esenler Belediye Meclisi'nin 5. Seçim Yılı 3. Dönem 2016 Ocak Ayı Meclis Toplantısı, 4 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirecek. Meclis toplantısı, Esenler Belediye Başkanlığı'ndaki Meclis Salonu'nda, saat 15.00’da başlayacak.

 

5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesi gereğince; Esenler Belediye Meclisinin 5. Seçim Yılı 3. Dönem 2016 Ocak Ayı Meclis Toplantıları, aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere; Esenler Birlik Mahallesi, Mehmet Akif İnan Caddesi, No: 8 sayılı yerde bulunan Esenler Belediye Başkanlığı Hizmet Binasında yapılacaktır. Meclis Toplantılarının ilk birleşimi 4 Ocak Pazartesi günü, saat 15.00’de başlayacak.


GÜNDEM   :


Açılış ve Yoklama


Teklifler:


1 - 5393 sayılı Belediye Kanununun 25.maddesi gereğince Denetim Komisyonuna üye seçimi.

2 - 2016 Mali Yılı Ücret Tarife Teklifleri hk. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi.

3 - Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği ve Dede Torun Yaşam Merkezi Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği teklifi hk.

4 - Edirne İli Keşan İlçesi Beyendik Belediye Başkanlığının talebi hk. Park ve Bahçeler Müdürlüğü teklifi.

5 - Sözleşmeli Personel Çalıştırılması ve Ücretleri hk. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.

6 - Geçici İşçi Vizeleri hk. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.


Raporlar:


1 - Muhtarlıkların talepleri hk. Hukuk-Plan ve Bütçe-Çevre, Sağlık ve Engelliler Komisyonu Müşterek Raporu.

2 - Tahsis hk. Hukuk-Sosyal Yardımlaşma Komisyonu Müşterek Raporu.

 

 

 
Yorum (0) Hitler: 232

Göksu Koltuğunu Çocuklara Devretti

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Nisan 2015
Yazdır

Esenler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuk Belediye Başkanı ve Yardımcılarını ağırladı. Belediye Başkanı Selen Ünal ve yardımcıları, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından kapıda karşılandı.

Başkan Ünal, ilk iş olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli’den Esenler’de gerçekleştirilen geri dönüşüm projeleri hakkında rapor istedi. Selen Ünal’ın yardımcılıklarını ise yine Tacirler İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Eyüp Çetinkaya ve 3. sınıf öğrencisi Melih Berk Ağır yaptılar.

Esenler Belediye Başkanı Selen Ünal, Başkan Mehmet Tevfik Göksu’nun eğitim ve öğretime her zaman destek verdiğini ifade ederek, Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu Müdürü Uygur Keskin, Müdür Yardımcısı Temel Yağcı ve sınıf öğretmenleri Engin Sırtıkızıl ve Duygu Dağlı’ya okullarına her zaman destek olmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

Başkan Göksu, koltuğunu devrettiği Selen Ünal, Eyüp Çetinkaya ve Melih Berk Ağır'a program sonunda çeşitli hediyeler verdi.

 
Yorum (0) Hitler: 525

YTÜ’DE ŞEB-İ ARUS

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle YTÜ’de Şeb-i Arus programı düzenlendi…


Programda öğrenciler için Serdar Tuncer Mesnevi'den şiirler okudu, Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh da bir konser verdi.
YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa; YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut Güner ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sahneye önce Şair Serdar Tuncer çıktı. Tuncer, Mesnevi'den şiirler okudu ve öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından da Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh, Gülniyaz Musiki Topluluğu ile birlikte konser verdi. Konserde tasavvuf müziğinin en seçkin eserleri Şeb-i Arus için seslendirildi.


 
Yorum (0) Hitler: 639

Sayfa 1 / 46

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>