Belediye Meclisi Askeri Arazi İçin Toplanıyor

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 24 Nisan 2015
Yazdır

Milli Savunma Bakanlığı'na ait askeri arazinin Esenler Belediyesine verilmesi bakanlık tarafından kabul edilmişti.Bu deviri gerçekleştirmek için Esenler Belediye Meclisi 28 Nisan Salı günü olağanüstü toplanıyor.

5393 Sayılı Yasanın 30/05/2007 tarih ve 5675/3. Ek Fıkrası ile Değişik 20. Maddesi gereğince; Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 2. Dönem 2015 Senesi 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı, aşağıda belirtilen gündem maddesini görüşüp karara bağlamak üzere; Esenler Birlik Mahallesi, Mehmet Akif İnan Caddesi, No: 8 sayılı yerde bulunan Esenler Belediye Başkanlığı Hizmet Binası’nda 28 Nisan 2015 tarihinde Saat 15.00’de yapılacaktır.


Teklif:


1- Milli Savunma Bakanlığına tahsisli Askeri Arazinin Esenler Belediyesine devri ile ilgili Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi hk. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi.

 

 
Yorum (0) Hitler: 463

Saadet-BBP Teşkilatları Buluştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 13 Nisan 2015
Yazdır

Saadet Partisi ve BBP'nin yaptığı milli ittifak sonrası Saadet-BBP Teşkilatları ve Esenler'in milletvekili adayları ortak basın açıklaması yaptı.

Ajans Esenler/ Rıdvan Salman


Ak Parti,Chp,Mhp,Hdp Esenler'den milletvekili adayı çıkarmazken Erol Urhan ve Erol Hacıgül tüm partiler içerisinde Esenler'i temsil eden 2 milletvekili adayı olmuş oldu.Milli İttifakla barajı geçme ihtimali olan Saadet-BBP'in ittifakı daha çok konuşulacak gibi gözüküyor.

 
Yorum (0) Hitler: 683

Saadet Gençliği Üye Buluşmasıyla Bir Araya Geldi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 06 Aralık 2014
Yazdır

Saadet Partisi Esenler Gençlik Teşkilatının düzenlediği programda Saadet Partisi üyesi olan gençler,genç üye buluşmasıyla bir araya geldi. Programa Saadet Partisi İstanbul İl Eğitim Başkanı ve İlm-i Hâl program sunucu Ümit BAZ,Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul YALÇINKAYA,Saadet Partisi Esenler İlçe Gençlik Teşkilatı Başkanı Mehmet YEŞİLYURT,Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcıları ve çok sayıda genç üye katıldı.Programın Sunuculuğunu ise Cihat ERDOĞDU yaptı.Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Mehmet Yeşilyurt,gençliğin dava çalışmalarındaki önemini vurgulayarak İslam dini dinamikliğini,heyacanını gençler oluşturur, İslam devletini kuran gençler olmuştur, inşallah bu davayı devam ettirecekler de gençler olacaktır dedi
Mehmet YEŞİLYURT'tan sonra konuşan Tuğrul YALÇINKAYA ise Mili Görüş teşkilatının öneminden, misyonun getirdiği görevlerinden ve gençliği ehemmiyetinden bahsetti.
Programa eğitimci hatip olarak davet edilen Saadet Partisi İstanbul İl Eğitim Başkanı ve İlmi-hal program sunucu Ümit Baz insanın yaratılış esaslarına,teşkilat çalışmasının önemini anlatan bir eğitim icra etti

Çamaşır Makinası'na Bulaşık Konulmaz

Ümit Baz, Zariyat Suresinin 56.Ayeti kerimesinde İnsanı yaratan ve doğasını en uygun hüküm koyan Allahın Ben İnsanları ve Cinleri Bana İbadet Etsinler diye yarattım buyurması, bizim açıkça vazifemizi belli ediyor:Kulluk.Biz eğer doğamıza aykırı bir iş yaparsak çamaşır makinasına bulaşık koymuş gibi olur, akibetimiz şer olur mazallah dedi.

Tam Teslim Olmalıyız

Hayır ve şer kavramlarından bahseden Baz, Müslüman tam teslim olandır, kurana ve sünnete uyan Allah'ın getirdiği emirlere ve yasaklara tabi olandır.Günümüzdeki ahlaksızlığın teslim olmamaktan ve gerçek gayeyi kavramamaktan meydana geldiğini söyledi.

Ne olduysa Azar Azar Oldu

Ümmete yapılan zararlı aşılardan en önemlisi alışmak olduğunu söyleyen Baz, Sevgiliye,Namaz Kılmamaya, bir yanlışa ses çıkarmamaya alıştırdılar dedi.Şeytan bilinçli bir adama git zina et demez, önce bir selam ver diyerek başlar konuya, şeytan zekidir, ama akıl sahibi değildir. Bir kere yanlış yola koyulan yol sonrasında merhabalaşmaya,sohbet etmeye, flört etmeye ve zinaya götürür dedi, işte en büyük sıkıntı Allah (cc) ve Resulü dediklerinin dışına çıkmakta alışmamız.

 

Ümmet, Teşkilatlı biçimde çalışan topluluğa denir

Necmettin Erbakan hocamızın da dediği gibi Elmalı Hamdi Yazır tefsirinde de yazdığı üzere Ümmet,teşkilatlı bir biçimde çalışan topluluğa denir diyerek teşkilat çalışmalarının öneminde bahsetti.

Ümit Baz Hocanın eğitimden sonra ikrama geçildi, ikramla beraber program sona erdi

  
Yorum (1) Hitler: 1047

Çanakkale Bir Diriliştir

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 24 Nisan 2015
Yazdır

MENGENE’DEN ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARI ZAFERİ 100. YIL KUTLAMA MESAJI

Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği (BOSEDER) Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Şener Mengene, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında, şehitlerimize şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe, milli ve manevi değerlere kararlı şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini bildirdi.

Mengene, Çanakkale Kara Savaşları Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi'nin milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin dönemin imkânsızlıklarına rağmen milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne serdiğini vurgulayan Mengene, Çanakkale'deki birlik, kardeşlik ve dayanışmanın, zaferi beraberinde getirmesinin yanı sıra kurtuluş savaşı için gerekli mücadeleci ruhun güçlenmesine de vesile olduğuna işaret etti.

Çanakkale ruhunun, milletin hiçbir engel tanımamaktaki azminin, birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığının göstergesi olduğuna dikkati çeken Mengene, "Çanakkale geçilmez dedirten ecdadımızdan miras aldığımız vatan sevgisi, bizlere emanet edilmiş olan bu aziz vatana, günümüzde ve gelecekte, aynı şuur ve sadakatle sahip çıkılacağının da güvencesidir. Kadim medeniyetimizden ilham ve kuvvet alan bizler, milletçe hep birlikte, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

Mengene, Çanakkale bir destandır, bir milletin dirilişidir, bir medeniyetin var olma mücadelesidir, hasta addedilen bir devletin ayakta olduğunun bir göstergesidir. Büyük zaferin 100. Yılında, Çanakkale'de yatan yüzbinlerce şehidi rahmet ve hayırla yâd ederken, onlara şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe, milli ve manevi değerlere kararlı bir şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini vurgulayarak, "Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadesine yer verdi

 

 
Yorum (0) Hitler: 430

Mhp Suat Yılmaz'a Devam Dedi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 14 Aralık 2014
Yazdır


Milliyetçi Hareket Partisi Esenler Teşkilatı olağan kongresini Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi,yerel seçimlerde vekaleten Ahmet Fidan'dan görevi devralan Suat Yılmaz kongrede seçilerek başkanlığını tesçillemiş oldu.

Kongre'de konuşan Yılmaz Milliyetçi Hareketin 45 yıl boyunca İslam ve Türk milletine hizmet ettiğini belirterek,bu misyonun süreceğini belirtti.


 
Yorum (0) Hitler: 553

TEHLİKELİ SERİNLİK

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 15 Temmuz 2014
Yazdır

Esenler’ de sıcaktan bunalan çocuklar, çözümü parklardaki süs havuzlarında buluyor.

 

Havuzun ışıklandırması için kullanılacak olan  elektrik kablolarının boşta olması, tehlikeyi bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

Esenler de park havuzlarına giren çocuklar, ' evlerinin denize uzak olduğunu, ailelerinin de onları denize götürmediğini belirterek çözümü bu yolla sağladıklarını söyledi. İçinde bulundukları tehlikeyi görmezden gelen çocuklar eğlenmelerini sürdürdü.


 
Yorum (0) Hitler: 380

Göksu Koltuğunu Çocuklara Devretti

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Nisan 2015
Yazdır

Esenler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuk Belediye Başkanı ve Yardımcılarını ağırladı. Belediye Başkanı Selen Ünal ve yardımcıları, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından kapıda karşılandı.

Başkan Ünal, ilk iş olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli’den Esenler’de gerçekleştirilen geri dönüşüm projeleri hakkında rapor istedi. Selen Ünal’ın yardımcılıklarını ise yine Tacirler İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Eyüp Çetinkaya ve 3. sınıf öğrencisi Melih Berk Ağır yaptılar.

Esenler Belediye Başkanı Selen Ünal, Başkan Mehmet Tevfik Göksu’nun eğitim ve öğretime her zaman destek verdiğini ifade ederek, Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu Müdürü Uygur Keskin, Müdür Yardımcısı Temel Yağcı ve sınıf öğretmenleri Engin Sırtıkızıl ve Duygu Dağlı’ya okullarına her zaman destek olmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

Başkan Göksu, koltuğunu devrettiği Selen Ünal, Eyüp Çetinkaya ve Melih Berk Ağır'a program sonunda çeşitli hediyeler verdi.

 
Yorum (0) Hitler: 294

YTÜ’DE ŞEB-İ ARUS

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle YTÜ’de Şeb-i Arus programı düzenlendi…


Programda öğrenciler için Serdar Tuncer Mesnevi'den şiirler okudu, Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh da bir konser verdi.
YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa; YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut Güner ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sahneye önce Şair Serdar Tuncer çıktı. Tuncer, Mesnevi'den şiirler okudu ve öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından da Tasavvuf Müziği Sanatçısı Agâh, Gülniyaz Musiki Topluluğu ile birlikte konser verdi. Konserde tasavvuf müziğinin en seçkin eserleri Şeb-i Arus için seslendirildi.


 
Yorum (0) Hitler: 451

Esenler Polisi Komşularıyla İftarda Buluştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 30 Haziran 2014
Yazdır

Ramazan ayının ikinci günü "Polis Komşularıyla İftarda" programında Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün önünde ve bahçesinde kurulan sofrada polisle halk birlik de iftarlarını açtılar. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği Polis Komşularıyla İftar da, organizasyonuna katılım yoğundu.İftar yemeğinin ev sahipliğini üstlenen Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erol Öztaş ve ekibinin misafirleri kapıda karşılayarak ilgilenmesi ve iftar yemeğinden sonrada ayni nezaketle misafirlerini uğurlaması iftara katılanları bir hayli memnun etti,

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesinde Ramazan’ın ikinci günü "Polis Komşularıyla İftarda" adıyla verilen iftar yemeğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Esenler Belediye Başkanı Göksu,  AK P İlçe Başkanı Umut Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Erol Öztaş, İlçe Müftüsü Halil Şekerci, Rumeli dernekler fed. BŞK. Ayhan Bölükbaşı ve Mahalle Muhtarlarının da katıldığı iftar yemeğinde kurulan sofralara insanlar sığmadı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İftarda organizasyonuna katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yaptığı kısa konuşmasında Birlik ve beraberlik mesajları vererek herkesin Ramazan ayını tebrik etti. 

 
Yorum (0) Hitler: 752

Esenler'i Tacirler Temsil Edecek

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Nisan 2015
Yazdır


ARAPÇA YARIŞMALARI İL ELEMELERİ SONUÇLANDI


Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün koordinesinde Akdem Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye genelindeki imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Arapça Yarışmalarının il elemeleri sonuçlandı. İmam hatip ortaokulları arasında Türkiye genelinde düzenlenen ilk yarışma olan Arapça yarışmalarında öğrenciler, Arapça Şiir Okuma, Arapça Hikaye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları kategorilerinde yarıştılar. Yarışmaya Türkiye genelindeki 917 imam hatip ortaokulundan 1401 eser katılmıştır. İstanbul'dan ise 90 İmam hatip ortaokulu üç kategoride 208 eserle yarışmalara katıldı.


ESENLER BİR İLKE İMZA ATTI

Yapılan bu yarışmalarda ilçemiz okullarından Esenler Tacirler Eğitim Vakfı İmam-Hatip Ortaokulu adına yarışan öğrencilerimiz de bir ilke imza atarak yarışmalara katılan 208 eser arasında şiir ve çocuk şarkıları kategorilerinde İstanbul’u temsilen bölge elemelerine katılmaya hak kazanmışlardır. Muhammed Said KADIOĞLU Yusuf El-Azm’ın ‘Filistin’ isimli şiiriyle şiir dalında, 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan koro da ‘Asel’ isimli şarkı ile çocuk şarkıları dalında İstanbul birincisi oldu.

BÖLGE ELEMELERİ İÇİN SON GÜN 2 MAYIS

İstanbul'u altı il içi bölge birinciliği ile temsil edecek olan öğrenciler, başarılı oldukları yarışma kategorilerinde videolarını yeniden çekerek 02 Mayıs 2015 tarihine kadar yarışma koordinasyon merkezine göndereceklerdir. Bunun neticesinde İstanbul'dan üç kategoride birer bölge birincisi seçilecektir. Bölge birincisi olan okullar ise 20 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye finallerinde Kayseri Kadir Has Kongre Merkezindeki yarışmalarda fiilen birbirleri ile yarışacaklar.

BAŞARILAR

Yarışmalara katılan ve il içi elemesinde başarı elde eden tüm imam hatip ortaokullarını, öğrencileri ve onları yarışmalara hazırlayan öğretmenlerini tebrik ediyor; bölge elemelerinde ve Türkiye finalinde de başarılar diliyoruz.

Bildiren: Çiğdem Gün 
Yorum (0) Hitler: 676

BELEDİYE 45 MİLYON DAHA BORÇLANACAK...

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Esenler Belediyesi’nin müteahhitlere olan borçlarını ödeyebilmek için İller Bankası, Kamu Bankaları ve özel bankalardan almayı düşündüğü 45 Milyon TL’lik kredi talebiyle ilgili 8 No’lu rapor da oy çokluğuyla kabul edildi.CHP’li  Meclis Üyesi Mustafa Usta bu durumu “Yeni camiide dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtmaya” benzetti.


Bir başka gündem maddesi ise İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 5 adet motosiklet talebiyle ilgili idi. Bu raporun görüşülmesine geçildiğinde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Usta yaptığı konuşmada;

“Her Meclis Toplantısı’nda mutlaka Kaymakamlığa bağlı kurumlarla alakalı boyuna yardım talepleri geliyor. Benim anlayamadığım Kaymakamlık, İç İşleri Bakanlığı’nın bünyesinde değil midir, bu Bakanlığın bütçesi yok mudur? Niçin Belediyemiz sürekli bu ihtiyaçlarını karşılıyor? Bakın bundan sonraki 8 No’lu raporda ise Belediye'nin kaynağının yetersiz olduğundan dolayı Belediye Başkanımızın 45 Milyon TL kredi kullanabilmesi için borçlanma talebi geliyor. Madem bizim paramız yok ve borçlanıyoruz, neden oraya buraya dağıtıyoruz? Yani bu yeni camiide dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtmaya benziyor” ifadelerini kullandı.

 
Yorum (0) Hitler: 643

Bu Ramazan Hocaefendi(!)Meydanı Bereketlendirmeyecek!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 29 Haziran 2014
Yazdır


Esenler Belediyesi’nin bu sene yapacağı ramazan etkinliklerinin sloganı ''Ramazan Samimiyettir’’ olarak belirlendi. Slogan güzel,ambiyans farklı fakat bu sene de eksik olan Esenler Belediyesinin samimiyeti oldu...

Ajans Esenler: Haber Analiz/Özel Haber

Geçtiğimiz sene (2013-Ramazanda) düzenlenen Ramazan Etkinlikleri’nde manevi büyüklerin anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programının konuklarından biri de Fethullah Gülendi.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan Umut Özkan’na kadar paralel örgüt, vatan haini olarak nitelendirilen Fettullah Gülen çok değil geçtiğimiz sene yapılan Anadoluyu Mayalayanlar programında Tevfik Göksu tarafından şöyle övmüştü:Fethullah Hoca kimimize göre cemaat kimimize göre hizmet,kimimize göre ne olursa olsun o hepimizin gönül sultanı,Esenler’de konuk ederek hem şehrimizin sokağını hem de şehrimizin meydanını bereketlendirdiğini düşünüyoruz demişti.Ogünlerde  yapılan programda Esenler Gülen’den feyiz almış,onun tüm yeryüzüyü mayalayan gönül sultanı olduğu söylenmiş,meydanı bereketlendirildiği dillendirilmiş öve öve bitirilemişti  defalarca övülen hocaefendi(!) bu yıl Esenleri bereketlendirmeyecek.Çünkü Fettulllah Gülen geçen sene gönül sultanıydı,bu sene ise örgüt lideri.Etkinliklerle ramazanı şenlendiren siyasiler şu hadisi unutmaya devam ediyorlar,severken çok seviyorlar,şimdi Fetullah Gülene kızarken de ölçülü davranmıyorlar: “Sevdiğin kişiyi ölçülü sev!Yoksa, bir gün gelir o insan gözünde sevimsizleşir de önceki aşırı muhabbetinden dolayı elemin iyice ziyadeleşir.Kızdığın kimseye karşı da ölçülü ol ve nefret hissinin önünü kes! Aksi halde, gün döner de o şahıs dostun oluverirse evvelki öfkeli tavırlarının mahcubiyeti seni çok üzer.”(Tirmizi, Birr, 59)


Çok değil 1 sene önce meydanı bereketlendiren, bu topraklara o kadar önemli bir maya serpti ki tam da Anadolu’yu mayalayanlar konseptine çok iyi oturan fakat,Anadoluyu mayalayanlar cümlesinin yetersiz kaldığı sadece anadoluyu değil yeryüzünü mayalayan gönül sultanı dünyanın neresine giderseniz gidin,O’nun bir mayasıyla karşılaşacak ve O’ndan bir eser bulacaksınız diyen aynı  Tevfik Göksu şimdilerde aynı kişiye paralel örgüt,vatan haini diyebilmesindeki bu değişim herkezi şaşırttı.

Onu Anlamaya Çalışmala Kendimizi Bahtiyar Addediyoruz…


Tevfik Göksu en son yapılan Yeryüzü Mayalayanlar programında Bu milletin inancının yok etmek isteyenler için gece gündüz çalışanlardan…O’nu anlamaya çalışmakla kendimizi bahtiyar addediyoruz da demişti.Oysa Tevfik Göksu'nun sevgisi basit bir sevgi olmadı,hem ülkede hem de ilçelerde 11 yıl beraber cemaatle yöneten işi çıkara bağlayanlar da onlardı.Mesele hata yapmak değil malesef çıkar ilişkisi olmuştuBu seneki sloganında ''Ramazan samimiyettir'' diyen belediye geçen programında bu milletin çocukları bu ismi çok iyi ezberlemeli diyerek okyanus ötesine binlerce selam göndermişti,ve Gülen’den Esenler feyiz almıştı.Bu sene yine Anadoluyu Mayalayanlar programını yapan aynı belediye bu sene kelimelerin kifayetsiz kalarak anlattığı Fettullah Gülen’i ANMAYACAK!Geçen sene Tevfik göksu’nun deyimiyle meydanı bereketlendiren Fettullah Gülen bu sene meydanı bereketlendirmeyecek… Fettulllah Gülen geçen sene gönül sultanıydı,bu sene ise örgüt lideri.Tevfik Göksu başta olmak üzere dün dündür bugün bugündür anlayışıyla siyaset yapmaya devam ederlerse kaybeden sadece kendileri değil aynı zamanda halk olur.

Esenler Belediyesi’nin her yere astığı ramazan samimiyettir pankartından kendinin feyiz alması Esenlerlilerin en büyük isteği olacaktır.

Gerçek manada siyaseti menfi amaçlar için kullanların şerrinden Allaha sığınırız!

 
Yorum (3) Hitler: 1350

Bilek Güreşi Turnuvası Sona Erdi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 13 Nisan 2015
Yazdır

Esenler Spor Kompleksinde, Spor hocası Süleyman Babacan’ın öncülüğünde 12-14 ve 15-16 yaş gruplarında “ Bileğine Güvenen Gelsin” sloganıyla düzenlenen bilek güreşi turnuvası sona erdi…


Turnuvaya Esenler Spor Kompleksi sporcuları, Neyyir Turhan İlkokulu, Atışalanı Ortaokulu ve Ekici Spor Kulübü öğrencilerinin katıldığı finallerin ardından madalyalar törenle verildi.

Kemer Mahallesi'ndeki Esenler Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen turnuvaya, yaklaşık 200 sporcu katıldı. Minikler ve yıldızlar kategorilerinde yarışan sporcular, dereceye girmek için kıyasıya mücadele ettiler.

Dereceye girenlere madalya ve katılım sertifikaları düzenlenen ödül töreniyle verildi. Yarışmalarda Atışalanı Ortaokulu birinci, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi 2. ve Ekici Spor Kulübü ise 3. olarak dereceye giren takımlar oldu.

Okullar arası bilek güreşi yarışmalarında dereceye giren sporcular;

MİNİK ERKEKLER

40 Kg.1. Aytaç Ekinci Esenler Belediyesi
35kg. 1. Melih Fışkın Neyyir Turhan Ort. Okulu
45kg: 1. Ali Yeşil Ova . Ekici Spor Klb.
50kg. 1. H.İbrahim Küçük. Atışalan Ort. Okulu
65kg.1. Yunus Altaşlı . Atışalan Ort Okulu

MİNİK BAYANLAR

35kg. 1. Esra Okay. Esenler Belediyesi
40 Kg 1. Elanur Ekinci Atışalan Ort. Okulu
45kg 1. Meryem Bilger Atışalan Ort. Okulu
65kg. 1. Zelal Dalgalı Atışalan Ort. Okulu

Yıldız Erkekler

40kg. 1. Yusuf Özden. Atışalan Ort. Okulu
45kg. 1. Ferhat Demirsaplı. Esenler Belediyesi
50kg 1. Halil İbrah,İm Küçük. Esenler Belediyesi
55kg.1. Enes Apuhan Atışalan Ort Okulu.
60kg.1. Emre Can Aktaş. Atışalan Ort Okulu
65kg.1. Yunus Altaşlı Atışalan Ort. Okulu

Yıldız Bayanlar

45 Kg.1. Tülin Doğan Esenler Belediyesi
50kg. 1. Sibel Demirel Esenler Belediyesi

Genç Erkekler
60kg.1. Hüseyin Durmuş. İstanbul Gençlik Spor Klb.
70 Kg.1. Ahmet Sedat Aksoy. Güçlüder Spor Klb.
80 Kg 1. Murat Akçay. Güçlüder Spor Klb.

 
Yorum (0) Hitler: 298

Park ve Çevre Düzenlemelerinin Maliyeti Ne Kadar?

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Belediye Esenler’i  kış mevsimine uygun çiçeklerle renklendirdi. Akıllara ise bu renklendirmenin halka kaça mal olduğu takıldı...Değişen doğa şartlarına ilçenin ayak uydurması şeklinde ifade edilen renklendirme çalışmalarını Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yürütüyor.

Park ve çevre düzenleme çalışmaları yanı sıra yol kenarları, dönel kavşaklar, okul bahçeleri olmak üzere müsait yerlere kış mevsimine uygun hercai menekşe, lale, sümbül, çuha çiçeği, süs lahanası gibi türlerden 650.000 çiçek dikildiği kamuoyuna yansıtıldı.

Topbaş Kültür Merkezi ve Belediye Kültür Merkezi ile Hizmet Binası'nın bahçeleri de dikilen çiçeklerle renkli bir çehreye kavuşturulduğu,  Çinçindere Caddesi üzerinde bulunan tavuskuşu figürü de çiçeklendirilerek görsel açıdan zenginleştirildiği aktarılan bilgiler arasında.

 

 
Yorum (0) Hitler: 658

BUP'tan Esenler'e Bisikletli Çıkartma!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 27 Haziran 2014
Yazdır

Bisikletli Ulaşım Platformu, yollarda bisiklete farkındalık oluşturmak için güzargahı Esenler-Güngören-Bağcılar ilçelerinden geçen bir bisiklet turu düzenledi.

Merter Metro İstasyonu'nda başlayıp, Zeytinburnu Metro İstasyonu'nda sona eren turda renkli görüntüler ortaya çıktı.Esenler'de Ayazma Caddesi, Davutpaşa Caddesi, İnönü Caddesi, Mahmutbey Caddesi ve Osmangazi Caddesi üzerinden geçen grup vatandaşların ilgisini çekti.

Bisikletlerine astıkları dövizler ve attıkları sloganlar ile dikkatleri üzerlerine çeken grubun eylemciler etkinliklerine Temmuz ayında Üsküdar'da devam edeceklerini belirtti.

Bisikletli Ulaşım Platformu'ndan yapılan açıklamada ise ilk defa bu türden bir organizasyon düzenlenmesinin önemine vurgu yapıldı.

İşte O Açıklama:

Tarihte ilk defa Güngören-Esenler-Bağcılar'da hep birlikte muhteşem bir BUP etkinliği gerçekleştirdik. Herkesin şaşkın bakışları arasında bisiklet zillerimiz ve sloganlarımızla bölgede tam anlamıyla bir "bisikletli farkındalık" yarattık. Bu zorlu ama bir o kadar da anlamlı tura katılan herkese çok çok teşekkürler.

Temmuz ayında Üsküdar'da düzenleyeceğimiz BUP#7 farkındalık turunda tekrar görüşmek dileğiyle...

Bisikletli Ulaşım Platformu

Bisikletli Ulaşım Platformu'ndan Esenler'de Bisiklet Turu

 
Yorum (0) Hitler: 788

Sayfa 1 / 46

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>