Ahilik Haftası Esenler'de Kutlandı

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 26 May 2016
Yazdır

Ahilik Haftası, İstanbul Esenler Birleşik Esnaflar ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen programla kutlandı.Ahilik Haftası, İstanbul Esenler Birleşik Esnaflar ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Program ilçe esnafı tarafından oluşturulan mehteran takımının, Davutpaşa Caddesi'nden Dörtyol Meydanı'na marşlar eşliğinde yürümesiyle başladı.


Mehteran gösterisinin ardından öğrencilerin sunduğu sema gösterisi halk tarafından ilgiyle izlendi.


Dörtyol Meydanı'nda okunan İstiklal Marşı'nın ardından konuşma yapan Esenler Birleşik Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, Türkiye'nin birçok yerinde Ahilik Haftası'nın coşkuyla kutlandığını, buna ortak olmak amacıyla ilçe esnafları olarak mehter takımı oluşturduklarını söyledi.

Mehter takımındaki esnaf arkadaşlarının 1.5 ay öncesine kadar davul tutamadıklarını ve zurna çalamadıklarını belirten Şahin, yoğun çalışmalar sonucu Ahilik Haftası coşkusunu kendilerine ve izleyicilere doyasıya yaşattıklarını dile getirdi.

Şahin, Osmanlı'daki ahilik sisteminin kardeşlik ve güven üzerine inşa edildiğini belirterek, "Bizler de bugün esnaflar olarak bu geleneği yaşatma arzusundayız." şeklinde konuştu.

Program sonunda vatandaşlara ahilik pilavı ve helva ikram edildi.

Haberler.com

 
Yorum (0) Hitler: 16

SÜNNET KAYITLARI BAŞLADI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 19 Nisan 2016
Yazdır

 


Esenler Belediyesi'nin düzenleyeceği "2016 Sünnet Şöleni" kapsamında sünnet kayıtları başladı. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ve maddi durumu yetersiz aileler, Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat edebilirler.

 

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen  "2016 Sünnet Şöleni" için kayıtlar başladı. İlçedeki ekonomik durumu yetersiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocukları için düzenlenecek şölen kapsamında yüzlerce çocuk sünnet ettirilecek. 1 yaşın üstündeki çocukları kapsayan sünnet organizasyonuna Esenler'de yaşayan maddi durumu yetersiz tüm çocuklar katılabiliyor.


SÜNNETLİKLERİ DAĞITILACAK

 

Sünnet kayıtlarının ardından Dörtyol Meydanı’nda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımıyla yapılacak Sünnet Şöleni’nde,  erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlanan çocuklara sünnet elbiseleri dağıtılacak. Birbirinden renkli programların yer alacağı şölende, çocuklara özel çeşitli etkinlikler de yer alacak.

 

Şölenin ardından sünnet operasyonları başlayacak.  Çocuklar, Esenler Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşu ve hastanelerde önceden belirlenen gün ve saatlerde, hijyenik şartlar altında, uzman doktorlar tarafından sünnet edilecek.


KAYITLAR İÇİN...

 

Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler kayıt için Üçyüzlü'de bulunan ve Esenler Belediyesi Ek Hizmet Binası'nda faaliyet gösteren Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne aşağıdaki evrak ve bilgilerle kayıt yaptırabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 (212) 440 09 21 numaralı telefonu arayabilirler.


"2016 Sünnet Şöleni" için gerekli evrak ve bilgiler:

 

Muhtarlıktan Fakirlik Belgesi

Çocuğun TC kimlik numarası

Çocuğun ayakkabı numarası

Şapka için baş çevresinin ölçüsü

 

 
Yorum (0) Hitler: 75

Kar Esenler'i etkisi altına aldı.

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 31 Aralık 2015
Yazdır

Haftalardır İstanbul'da beklenen sibirya soğukları ve etkili kar yağılşarı kendini göstermeye başladı.Öğlen saatlerinden sonra başlayan kar zaman zaman dolu ve tipi olarak etkisi artırdı.Esenleri de etkisi altına alan kar yağışı sonrası kartpostallık görüntü oluştu.okullar ise tatil edildi.

 

 


 
Yorum (0) Hitler: 366

AKSOY İHO’DA BİLGİ, BİLİM, İLİM VE HİKMET DÜNYASINA YOLCULUK YAPILDI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 26 May 2016
Yazdır

AKSOY İHO’DA BİLGİ, BİLİM, İLİM VE HİKMET DÜNYASINA YOLCULUK YAPILDI.


Aksoy İmam Hatip Ortaokulu Fen ve Teknoloji öğretmenlerinden Sena Aydı ve Nagihan Yalçın isimli öğretmenlerin danışmanlığında düzenlenen Tübitak Bilim Fuarında bilgi, bilim, ilim ve hikmet dünyasına yolculuk yapıldı

Okul bahçesinde sunumunu Sena Aydı ve Nagihan Yalçı’ın birlikte yaptıkları Tübitak 4006 Bilim Fuarının açılışı Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Gözüdok, Atay Ertem, Tübitak Temsilcisi Samet Yumak, Okul Müdürleri ve velilerin katıldığı bir programla yapıldı.

Okul müdürü Mahmut Balcı bilim fuarının açılış konuşmasında yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi:

‘Bilim ile bilgi birbirinden ayrı düşünülecek kavramlar değildir. Eski başbakanlardan Prof.Dr. Necmettin Erbakan İlim ve İslam isimli herkesin okuması gereken önemli kitapta özetle şunu söylemektedir: ‘Bilimin mucidi Müslümanlar iken batılıların bu gerçeği kendilerine mal etmeye çalıştıklarını okuyoruz. Bu yalanlara kanmamak gerekir.’

O halde biz eğitimcilere düşen ise öğrencilerimizi öğrenmeye, araştırmaya ve yeni buluşlar yapmaya yönlendirmek olmalıdır. Her eğitimci ve okul idarecisi kendi eğitim kurumunu ve çevresini bilgi, bilim, ilim ve hikmetle tanıştırmak için liderlik yapmalıdır. Ben kendi okulum ve mahallemiz için bunu yapmaya hazırım. Destek olması durumunda daha çok şey yaparız. Bir ay önce bu bahçede Aksoy Ortaokulunun şimdi ise Aksoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yaptıkları projeleri sergiliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’

Bilim fuarına katılan Esenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Gözüdok, ve, Tübitak Temsilcisi Samet Yumak yaptıkları selamlama konuşmalarında Esenlerin 2016 yılında İstanbul’da en çok bilim fuarı düzenleyecek ilçe olduğunu ve bunun takdir edilmesi gerektiğini söylediler.

Aksoy İmam Hatip Ortaokulunun düzenlediği Tübitak 4006 Bilim Fuarına katılan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın ise şunları söyledi:

‘Bu tür faaliyetler bize İmam Hatip okulları sadece dini eğitim yapan kurumlar olmadığını göstermektedir. Geriye gittiğimizde bilimin doğuşunda Müslümanlar çok ciddi katkılarının olduğunu görüyoruz. Avrupa’da kadının insan mı değil mi gibi tartışmaların ve işkencelerin hatta işkencehanelerin yapıldığı yıllarda müsümanların bilimle, araştırma ile uğraştıklarını görüyoruz. Bize öğretilen bazı tarihi bilgilere göre medeniyetin batı tarafından kurulduğunu okuyoruz. Halbuki medeniyetin kurucusu Müslümanlardır. Esenler Belediyesi olarak her yıl dörtyol meydanda benzer etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Bu tür fuarların okullarda düzenlenmesi her mahalle için de büyük yararları olacaktır. Bilimsel çalışmalara daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.’

Yapılan konuşmaların sonunda öğrencilerin yaptıkları projelerin sergilendiği standlar gezildi. Bilim fuarının yapıldığı bahçeye görsel sanatlar öğretmeni Meryem Darendeli’nin öğrencilere yaptırdığı birbirinden güzel resimlerin sergilendiği ve ziyaretçilerin ilgiyle gezdiği resim sergisi de bilim fuarına ayrı bir renk kattı.

 

 
Yorum (0) Hitler: 26

Büyük Birlik Partisi'de Kan Değişimi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 13 Nisan 2016
Yazdır

Büyük Birlik Partisi Esenler ilçe kongresinde seçime tek liste giren Hasan BİLİCİ Esenler İlçe Başkanı seçildi.


Büyük Birlik Partisi Avrupa Bölge Başkanı Sayın Erol Hacıgül'ün başkanlığında oluşan divan kurulunda İl Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Çal, İl Sekreteri Müjdat Durak görev aldı. Divanın teşekkülünden sonra saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla kongre programı başladı. Sırasıyla Büyük Birlik Partisi il başkanı Mustafa Mican, Esenler Eski İlçe Başkanı Yılmaz Bilgin,Esenler Büyük Birlik Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Gülçubuk bir konuşma yaptı.
Tek Liste İle seçime giren İlçe Başkanı Hasan Bicili;Ededi siyasi liderimiz şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun usul ve üslubuyla siyaset yapabilmek ve çıkılan yola hizmet etmek amacıyla var olduklarınıı,büyük birlik partisi ve müntesiplerini  diğer siyasi hareketlerden ayıran yönümüzün siyaseti makam, mevki veya maddi gelir kapısı olarak görmeyip halka hizmeti hakka hizmettir sözünü bir hamaset vurgusu olarak değil, kalplerimizde hissettiğimiz bir yaşam sırrı olarak bilmemizdir. Bizlerin yegane gayesi hizmettir, sözü üzeri kurulmuş bir birlikteliktir Büyük Birlik Partisi teşkilatı şeklinde teşekkür konuşması yaptı.

Basın yayın organlarınız da bu haberi yayınlamanızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

 
Yorum (0) Hitler: 93

Belediye Meclisi Askeri Arazi İçin Toplanıyor

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 24 Nisan 2015
Yazdır

Milli Savunma Bakanlığı'na ait askeri arazinin Esenler Belediyesine verilmesi bakanlık tarafından kabul edilmişti.Bu deviri gerçekleştirmek için Esenler Belediye Meclisi 28 Nisan Salı günü olağanüstü toplanıyor.

5393 Sayılı Yasanın 30/05/2007 tarih ve 5675/3. Ek Fıkrası ile Değişik 20. Maddesi gereğince; Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 2. Dönem 2015 Senesi 1. Olağanüstü Meclis Toplantısı, aşağıda belirtilen gündem maddesini görüşüp karara bağlamak üzere; Esenler Birlik Mahallesi, Mehmet Akif İnan Caddesi, No: 8 sayılı yerde bulunan Esenler Belediye Başkanlığı Hizmet Binası’nda 28 Nisan 2015 tarihinde Saat 15.00’de yapılacaktır.


Teklif:


1- Milli Savunma Bakanlığına tahsisli Askeri Arazinin Esenler Belediyesine devri ile ilgili Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi hk. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi.

 

 
Yorum (0) Hitler: 774

ESENLER’E YENİ BİR EĞİTİM KURUMU GELİYOR

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 17 May 2016
Yazdır

Esenler de eğitime yıllarca hizmet vermiş Tarihçi Yazar Şeref Yumurtacının Kurucu Müdürlüğünü yaptığı  GÜNIŞIĞI ETÜT MERKEZİ çok yakında Esenler de ve çevre ilçelerde okuyan İlk ve Ortaöğretim öğrencilerine Çinçindere Caddesi üzerinde, eğitim vadisinin hemen yanı başında hizmet vermeye başlayacak.

Günışığı Etüt Merkezi başarı odaklı yapacağı çalışmalarla Etüt Merkezi kavramına da yeni bir bakış açısı getirecek. Geniş ve ferah sınıflarda az öğrenci birebir ilgi sloganı ile hareket eden Günışığı Etüt Merkezi teknolojik altyapısı ile de velilerin ilgi odağı olmayı başardı. Sınıflardaki akıllı tahta sisteminin yanı sıra Esenler’de ilk defa kullanılacak olan Elektroy sistemi ile öğrenciler eğlenirken öğrenmeyi, öğrenirken de eğlenmeyi ihmal etmeyecek. Özellikle elektronik ortamda parmak okuma sistemi ile alınacak yoklamalar derslerde yoklama alırken ortaya çıkan kayıp zamanı da ortadan kaldırmış olacak.

Eğitimde Son teknoloji Günışığı Etüt Merkezinde

Kurumun Kurucu Müdür’ü olan, aynı zaman da Esenler de öğrencileri özellikle Tarih ve Eğitim alanında bilinçlendirmek adına birçok Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte çalışma yapan Şeref YUMURTACI Günışığı Etüt Merkezi hakkında şunları söyledi:

-  Biz Günışığı Eğitim kurumları olarak başarı odaklı çalışmalarımızla var olacağız. Esenler de ki öğrencilerin Beşiktaş da ki Etilerde ki öğrenciden bir farkı olmayacak. Teknolojik altyapımızla öğrencilerimize sunacağımız imkânlar onları her alanda başarılı olmaya yönlendirecek. Gerek Sosyal sorumluluk projelerimiz gerekse Bilim Adamı ve Yazar yetiştirme atölyelerimizle öğrencilerimizi bir üst sınıfa değil geleceğe hazırlamak için çalışacağız. Velilerimize kayıt yaptırır yaptırmaz derslerine giren her öğretmenin özgeçmişlerinin bulunduğu bir dosya veriyoruz tecrübemize ve öğretmenlerimize güvenimiz bu konu da tamdır.  Aynı zamanda Öğretmenlerimiz bir yıl boyunca öğrencileri takip edecek öğrencinin sınıftaki, sınavlardaki, teneffüslerdeki durumunu rapor edecek ve yılsonunda bu raporlar velilerimiz ile paylaşılacaktır. İddia ediyoruz ki velilerimiz bir özel okulda aranan tüm hizmetlere Günışığı Etüt Merkezinde ulaşacaklar. Öğrencilerimizin yaz dönemini verimli geçirmeleri adına düzenleyeceğimiz YAZ OKULU projemizi velilerimizin incelemelerini istiyoruz. İçinde Matematik ve İngilizcenin yanında Milli ve Manevi Değerler eğitimi ile tamamlanmış Futbol, Yüzme, Sportif ve Kültürel geziler ile dolu dolu geçecek bu programı 2016 – 2017 yılında kurumumuzu tercih eden tüm öğrencilerimize tamamen ÜCRETSİZ olarak hediye ediyoruz.

Bir Etüt Merkezinden Çok Daha Fazlası

Günışığı Eğitim Kurumları kısa sürede başarısı ile büyümeyi hedefliyor. Bu başarının baş mimarı olan, özellikle birçok Sivil Toplum Kuruluşunda başarılı ve Eğitime öncelik veren çalışmaları ile tanınan Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat ŞAHİN yaptığı açıklama da ‘’ Esenlerin eğitim seviyesinin ilçe sıralamalarında çok gerilerde olduğuna dikkat çekerken bu tarzda eğitime gönül vermiş insanların bir araya gelerek açacağı kurumlarla eğitim seviyesinin daha da yukarılara çekilebileceğine dikkat çekti.’’ Şahin, Günışığı Etüt Merkezi’ni anlatırken ‘’ Kesinlikle bir etüt merkezinden daha fazlası, burada verilen hizmetler kolejlerle yarışacak seviye de ‘’ diyerek eğitimdeki iddialarının ne kadar büyük olduğunu ortaya koydu.

Muhabirimizin yakınlarda farklı projeriniz olacak mı sorusuna ise ‘’ İstanbul’un farklı bölgelerinde Anadolu Lisesi seviyesinde Kolejler ve yine Etüt Merkezi çalışmalarımız devam ediyor. ‘’  dedi. ‘’ Günışığı Eğitim Kurumları en ucuz şekilde en kaliteli eğitimi nasıl veririzin derdindedir. Velilerimizin mutlaka kurumumuzu ziyaret ederek ilgili arkadaşlardan bilgi almalarını rica ediyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Esenler Günışığı Etüt Merkezi tüm öğrencileri 3 – 4 - 5 Haziran günlerinde Ücretsiz ve ÖDÜLLÜ BURSLULUK SINAVI’na ve bir ay sürecek Ücretsiz tanıtım derslerine davet ediyor.


Ücretsiz ve Ödüllü Bursluluk Sınavı Başvurusu için :

Kazım Karabekir Mahallesi Çinçindere Caddesi No: 67 / A adresine giderek

Ya da 0212 544 0 357 / 0532 060 9 257 numaralı telefonları arayarak yapabilirsiniz.

 
Yorum (0) Hitler: 263

Esenler'de 'terörle mücadele' operasyonu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 08 Ocak 2016
Yazdır

İSTANBUL – İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sabahın erken saatlerinde Esenler'de önceden belirlenen bir adrese operasyon düzenledi. Operasyona özel harekat timleri de destek verdi.


Ekipler, Esenler’de Kazım Karabekir Mahallesi 1023 Sokak üzerindeki bir apartmanın bodrum katına sabahın erken saatlerinde baskın yaptı. Baskın yapılan evde bir süre arama yapıldı. Operasyona özel harekat timleri de destek verdi.

(İbrahim AKTÜRK / DHA)

 

 
Yorum (0) Hitler: 406

Çanakkale Bir Diriliştir

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 24 Nisan 2015
Yazdır

MENGENE’DEN ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARI ZAFERİ 100. YIL KUTLAMA MESAJI

Büyük Osmanlı Eğitim Ocakları Derneği (BOSEDER) Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Şener Mengene, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında, şehitlerimize şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe, milli ve manevi değerlere kararlı şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini bildirdi.

Mengene, Çanakkale Kara Savaşları Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi'nin milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin dönemin imkânsızlıklarına rağmen milletin bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne serdiğini vurgulayan Mengene, Çanakkale'deki birlik, kardeşlik ve dayanışmanın, zaferi beraberinde getirmesinin yanı sıra kurtuluş savaşı için gerekli mücadeleci ruhun güçlenmesine de vesile olduğuna işaret etti.

Çanakkale ruhunun, milletin hiçbir engel tanımamaktaki azminin, birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığının göstergesi olduğuna dikkati çeken Mengene, "Çanakkale geçilmez dedirten ecdadımızdan miras aldığımız vatan sevgisi, bizlere emanet edilmiş olan bu aziz vatana, günümüzde ve gelecekte, aynı şuur ve sadakatle sahip çıkılacağının da güvencesidir. Kadim medeniyetimizden ilham ve kuvvet alan bizler, milletçe hep birlikte, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olmayı sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

Mengene, Çanakkale bir destandır, bir milletin dirilişidir, bir medeniyetin var olma mücadelesidir, hasta addedilen bir devletin ayakta olduğunun bir göstergesidir. Büyük zaferin 100. Yılında, Çanakkale'de yatan yüzbinlerce şehidi rahmet ve hayırla yâd ederken, onlara şükran borcunu ödemenin yolunun vatana, bayrağa, birlik ve beraberliğe, milli ve manevi değerlere kararlı bir şekilde sahip çıkmaya devam etmekten geçtiğini vurgulayarak, "Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadesine yer verdi

 

 
Yorum (0) Hitler: 791

DİLLERİ FARKLI SEVDİKLERİ AYNI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 01 May 2016
Yazdır

 

Esenler Belediyesi, Hz. Muhammed (S.A.V.)'in doğumunu müjdeleyen "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi" düzenledi. 12 ülkeden öğrenciler kendi dillerinde okudukları naatlar ile Peygamber Efendimizi andı.


Esenler Belediyesi, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi" düzenledi. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat ve çok sayıda Esenlerli katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program konuşmalarla devam etti.

 

NASIL BİR ÜMMET OLDUĞUMUZU ANLAYALIM

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, en güzel şiirlerin Peygamberimize yazılan şiirler olduğunu belirterek, "Dünyanın dört bir tarafından Peygamber Efendimize övgü dolu şiirler yazıldı. Bugün 12 farklı ülkeden Esenler'e gelen kardeşlerimiz kendi dillerinde ve kendi duygularıyla bizlere seslenecekler. Ümmetin coğrafyasından gelen kardeşlerimiz Peygamber Efendimize yazılan naatları okurken, bizler de nasıl bir ümmet olduğumuzu anlayalım" diye konuştu.

 

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ; ÜMMET ANLAYIŞI

Göksu'nun ardından konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de Peygamber Efendimizi anmanın ve anlamanın herkesin sorumluluğunda olduğuna dikkat çekerek, "Hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım bu toprakların en büyük birleştirici gücü ümmet anlayışıdır. Bunu İstanbul'un her noktasında tertip edilen kutlu doğum programlarında yeniden hissediyoruz. Hazreti Peygamberin bizi kardeş kılan anlayışını kendimize rehber edinmemiz gerekiyor" dedi.

 

12 ÜLKE TEK ÜMMET


Konuşmaların ardından "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi"nde Arnavutluk, Bangladeş, Endonezya, Ürdün, Özbekistan, Cibuti, Tanzanya, Pakistan, İran, Karadağ, Sırbistan, Somali ve Türkiye’den öğrenciler, kendi ana dillerinde naat-ı şerifler okudu.

 

 
Yorum (0) Hitler: 66

2016'NIN İLK MECLİSİ 4 OCAK'TA

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 02 Ocak 2016
Yazdır

Esenler Belediye Meclisi'nin 5. Seçim Yılı 3. Dönem 2016 Ocak Ayı Meclis Toplantısı, 4 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirecek. Meclis toplantısı, Esenler Belediye Başkanlığı'ndaki Meclis Salonu'nda, saat 15.00’da başlayacak.

 

5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesi gereğince; Esenler Belediye Meclisinin 5. Seçim Yılı 3. Dönem 2016 Ocak Ayı Meclis Toplantıları, aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere; Esenler Birlik Mahallesi, Mehmet Akif İnan Caddesi, No: 8 sayılı yerde bulunan Esenler Belediye Başkanlığı Hizmet Binasında yapılacaktır. Meclis Toplantılarının ilk birleşimi 4 Ocak Pazartesi günü, saat 15.00’de başlayacak.


GÜNDEM   :


Açılış ve Yoklama


Teklifler:


1 - 5393 sayılı Belediye Kanununun 25.maddesi gereğince Denetim Komisyonuna üye seçimi.

2 - 2016 Mali Yılı Ücret Tarife Teklifleri hk. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi.

3 - Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği ve Dede Torun Yaşam Merkezi Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği teklifi hk.

4 - Edirne İli Keşan İlçesi Beyendik Belediye Başkanlığının talebi hk. Park ve Bahçeler Müdürlüğü teklifi.

5 - Sözleşmeli Personel Çalıştırılması ve Ücretleri hk. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.

6 - Geçici İşçi Vizeleri hk. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi.


Raporlar:


1 - Muhtarlıkların talepleri hk. Hukuk-Plan ve Bütçe-Çevre, Sağlık ve Engelliler Komisyonu Müşterek Raporu.

2 - Tahsis hk. Hukuk-Sosyal Yardımlaşma Komisyonu Müşterek Raporu.

 

 

 
Yorum (0) Hitler: 269

Göksu Koltuğunu Çocuklara Devretti

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Nisan 2015
Yazdır

Esenler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuk Belediye Başkanı ve Yardımcılarını ağırladı. Belediye Başkanı Selen Ünal ve yardımcıları, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tarafından kapıda karşılandı.

Başkan Ünal, ilk iş olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fatih Kaleli’den Esenler’de gerçekleştirilen geri dönüşüm projeleri hakkında rapor istedi. Selen Ünal’ın yardımcılıklarını ise yine Tacirler İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Eyüp Çetinkaya ve 3. sınıf öğrencisi Melih Berk Ağır yaptılar.

Esenler Belediye Başkanı Selen Ünal, Başkan Mehmet Tevfik Göksu’nun eğitim ve öğretime her zaman destek verdiğini ifade ederek, Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu Müdürü Uygur Keskin, Müdür Yardımcısı Temel Yağcı ve sınıf öğretmenleri Engin Sırtıkızıl ve Duygu Dağlı’ya okullarına her zaman destek olmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

Başkan Göksu, koltuğunu devrettiği Selen Ünal, Eyüp Çetinkaya ve Melih Berk Ağır'a program sonunda çeşitli hediyeler verdi.

 
Yorum (0) Hitler: 565

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 21 Nisan 2016
Yazdır

BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı yolundaki eleştirilere karşılık, AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır dedi.

Haber » Gündem » Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu
BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı" yolundaki eleştirilere karşılık, "AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" dedi.

 

Akdoğan, Esenler Belediyesi tarafından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’ne katıldı. Farklı ülkelerden gelen çocukların yanlarında getirdikleri un ve maya ile birlikte oluşturdukları hamuru yoğuran Akdoğan, çocuklarla birlikte "Barış Ekmeği" adı verilen ekmeği pişirmek için fırına verdi.

OBAMA VE PUTİN’E DE GÖNDERİLDİ

Pişen ekmeği dilimleyen ve dağıtan Akdoğan, birer parçayı da, aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de bulunduğu dünya liderlerine bir mektupla birlikte gönderdi. Akdoğan, ABD Başkanı Obama için hazırlanan mektubu da, tören alanına kurulan PTT standına bizzat teslim etti.

"23 NİSAN’I 1 HAFTA BOYUNCA KUTLUYORUZ"

Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan kutlamalarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Akdoğan, "23 Nisan bizim milli bayramımız. Hep birlikte coşkuyla kutluyoruz. Şimdi birileri diyor ki, ’AK Parti iktidarı unutturmaya çalışıyor bunu.’ Neyi unutturmaya çalışıyoruz? Bakın belediyelerimiz günlerdir kutlama yapıyor. Dün Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız dünya çocuklarını kabul etti. Sadece bir gün değil, her gün bu bayramı kutluyoruz. Bir hafta boyunca bu etkinliği dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarımızla kutluyoruz. AK parti iktidarı, bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" diye konuştu.

ÖZGÜR SURİYE BAYRAĞI

Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Suriye, Türkmenistan ve Türkiye’den çocukların katıldığı etkinlikte, Suriye bayrağı olarak 3 yıldızlı "Özgür Suriye Ordusu"nun bayrağı kullanıldı.

BARIŞ DUVARI’NI AÇTI

Törenin sonunda, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu çocuklarla birlikte "Barış Duvarı"nın açılışını yaptı.

Özgür ALTUNCU - Taner YENER / İSTANBUL, (DHA)

- See more at: http://www.7yirmidorthaber.com/gundem-36069697#sthash.VmM8Ly6L.dpuf

 

 
Yorum (0) Hitler: 96

2 Ocak 2016 Nöbetçi Eczaneler:

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 02 Ocak 2016
Yazdır

ÖZGE Eczanesi
Adres: Nine Hatun Mahallesi Aziziye Caddesi No:35/B
Nene Hatun Mah. / Esenler / İstanbul
Tel: 0(212) 5682437


ÖZÇELİK Eczanesi
Adres: Kemer Mahallesi Kemer Caddesi No:34/A
Kemer Mah. / Birlik / Esenler / İstanbul
Tel: 0(212) 4318208

 

 
Yorum (0) Hitler: 245

Esenler'i Tacirler Temsil Edecek

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Nisan 2015
Yazdır


ARAPÇA YARIŞMALARI İL ELEMELERİ SONUÇLANDI


Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün koordinesinde Akdem Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye genelindeki imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Arapça Yarışmalarının il elemeleri sonuçlandı. İmam hatip ortaokulları arasında Türkiye genelinde düzenlenen ilk yarışma olan Arapça yarışmalarında öğrenciler, Arapça Şiir Okuma, Arapça Hikaye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları kategorilerinde yarıştılar. Yarışmaya Türkiye genelindeki 917 imam hatip ortaokulundan 1401 eser katılmıştır. İstanbul'dan ise 90 İmam hatip ortaokulu üç kategoride 208 eserle yarışmalara katıldı.


ESENLER BİR İLKE İMZA ATTI

Yapılan bu yarışmalarda ilçemiz okullarından Esenler Tacirler Eğitim Vakfı İmam-Hatip Ortaokulu adına yarışan öğrencilerimiz de bir ilke imza atarak yarışmalara katılan 208 eser arasında şiir ve çocuk şarkıları kategorilerinde İstanbul’u temsilen bölge elemelerine katılmaya hak kazanmışlardır. Muhammed Said KADIOĞLU Yusuf El-Azm’ın ‘Filistin’ isimli şiiriyle şiir dalında, 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan koro da ‘Asel’ isimli şarkı ile çocuk şarkıları dalında İstanbul birincisi oldu.

BÖLGE ELEMELERİ İÇİN SON GÜN 2 MAYIS

İstanbul'u altı il içi bölge birinciliği ile temsil edecek olan öğrenciler, başarılı oldukları yarışma kategorilerinde videolarını yeniden çekerek 02 Mayıs 2015 tarihine kadar yarışma koordinasyon merkezine göndereceklerdir. Bunun neticesinde İstanbul'dan üç kategoride birer bölge birincisi seçilecektir. Bölge birincisi olan okullar ise 20 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye finallerinde Kayseri Kadir Has Kongre Merkezindeki yarışmalarda fiilen birbirleri ile yarışacaklar.

BAŞARILAR

Yarışmalara katılan ve il içi elemesinde başarı elde eden tüm imam hatip ortaokullarını, öğrencileri ve onları yarışmalara hazırlayan öğretmenlerini tebrik ediyor; bölge elemelerinde ve Türkiye finalinde de başarılar diliyoruz.

Bildiren: Çiğdem Gün 
Yorum (0) Hitler: 1088

Sayfa 1 / 46

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>