Erol Urhan'ın Çanakkale Zaferi Mesajı!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 18 Mart 2014
Yazdır

SAADET PARTİSİ ESENLER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EROL URHAN'IN

'18 Mart Çanakkale Zaferi' Mesajı

Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Erol URHAN 18 Mart Çanakkale zaferinin 97. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Çanakkale Zaferi’nin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden URHAN, “Bundan 97 yıl önce, sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale’ye gelenler, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır. Çanakkale, milletimizin hangi şart olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin ispatıdır” dedi.

“Bir ülkenin en büyük gücü tankı, tüfeği değil inançlı, imanlı gençliğidir” diyen Erol URHAN, bunun en somut örneğinin Çanakkale zaferi olduğunu vurguladı. URHAN;

“Çünkü binlerce genç gönüllü olarak cepheye koşmuş, vatan için, namus için, bağımsızlık için şehit düşmüştür. Herkesin bildiği gibi o yıl birçok lise mezun verememiştir. Bu millet özgür ve bağımsız bir ülke konusundaki kararlılığını Çanakkale’de 250 bin şehidin kanıyla ortaya koymuştur.”

En Önemli Gücümüz Birlik ve Beraberliğimizdir

Açıklamasında Kardeşlik vurgusu da yapan URHAN, Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken derslerin başında, milletimizin sahip olduğu kardeşlik bağının geldiğini söyledi. Çanakkale Savaşı’nda, Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla yurdun ve İslam Coğrafyasının dört bir yanından koşup gelen vatan evlatlarının omuz omuza savaşarak can verdiğini hatırlatan URHAN mesajını şu cümlelerle tamamladı:

“Çanakkale destanı birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunun en büyük göstergesidir. Milletimizin sahip olduğu bu üstün kardeşlik ve iman gücünü bilen emperyalist güçler, şimdi karanlık emellerini gerçekleştirebilmek için, kardeşliğimizi bozmaya çalışmaktadır. Ancak bir kez daha ifade etmek istiyorum ki; milletimiz sahip olduğu tecrübe, şuurla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu karanlık oyunlara dur demesini bilecektir. Bu temenni ile, milletimizin Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, bu vatanı canları pahasına bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Erol URHAN / SAADET PARTİSİ ESENLER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

18 MART 2014

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno