Sırrı Süreyya Esenlerde Konuştu!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 18 Mart 2014
Yazdır

Ajansesenler / Haber Merkezi:

HDP Dörtyol Meydanı’nda Esenler Belediye eş başkan adaylarının ve İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Sırrı Süreyya Önder’in katıldığı bir miting düzenledi.

BDP’nin batı illerinde ki versiyonu sayılan ve BDP ile aynı çizgide devam eden HDP’nin Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği mitinge birçok partili katıldı.

Esenler Belediye Eş Başkan Adayları Nuriye Avşar, Feti Aydın ve ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın konuşmalarından sonra HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adayı, Sırrı Süreyya Önder Esenlerlilere hitap etti.

Önder konuşmasına "Hepinizi Uğur yürekli, Ceylan bakışlı, Berkin kokulu Uğur Kaymaz, Ceylan Önkol ve Berkin Elvanlar adına selamlıyorum" diyerek başladı. Önder ayrıca: “Diğer partilerin aksine HDP adaylarının yarıdan fazlası kadın. HDP'li kadınlar Clara, Roza, Meral, Sakine, Fidan ve Leyla sevdasıyla çalışmaya hazırdırlar” dedi.

“Bu meydan son zamanlarda hiçbir siyasi partinin bizim dışımızda bu kadar kalabalığı toplayamadığını belirterek Burada fotoşop yok, hiç bir oynama yok, montaj yok. Hepiniz sağ olun var olun. Ben Esenlerde daha önce seçim çalışmalarında da biliyorum şuan ki kalabalık oluşmuşsa insanlarımız uyanmış demektir. Biz Esenler Belediyesi’ni alacağız demektir.

Neden Abi Diyorlar?

Kadir Topbaş'ın önceki gün bir televizyon konuşmasında sarf ettiği "diğer bütün adaylar bana Kadir Ağabey diyor" sözlerine atfen "Haşa bizi katmasın. Biz 30 Mart günü ağabey kardeş onları betona çevirdikleri bu şehirde sandıklara gömeceğiz. İnsan birine 'ağabey' demez. Eh siz aynı ana babadan doğmamışsınız, niye ona 'ağabey' diyor? Şu sebepten; aynı şeyleri yapıyorlar, aynı şeyleri yapacaklar" dedi. Şuan Belediye Başkan adaylarının tek vaatleri var devasa inşatlar ve projeler. Bende diyorum ki, 30 Mart’ta o inşaatların ve betonların altında kalacaksınız. Bir hançer gibi İstanbul’un göğsüne sapladığınız o yasa dışı gökdelenleri, o yasa dışı rant kaplı binaları yıkarak, bedelini sizden kesip halka sosyal yardım olarak dağıtacağız diyorum…”

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno