Esenler'de Gençlik Ve Aile Muhabbet Gecesi Düzenlendi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 28 Nisan 2014
Yazdır

Semerkand Vakfı Esenler Şubesi Kutlu doğum haftası münasebeti ile 'Gençlik ve Aile' temalı muhabbet gecesi gerçekleşti. Ser Organizasyon'un katkılarıyla İstanbul Esenler halkı muhabbetin doruk noktaya ulaştığı bir gece yaşattı.


Semerkand Vakfı Esenler Şubesi, Seher Yıldızı Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin katkılarıyla 19 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 20.30'da Hakkı Başar Kapalı Spor Salonu'nda Muhabbet Gecesi gerçekleşti.

Sunuculuğunu Mikail Şimşek'in yaptığı gecede Hasan Nihat Sütçü'nün tek kişilik gösterisi Aslı Gibi Hikâyelerle katılımcılara tebessüm ettirdi. Akabinde 41 kişiden oluşan Ser İlahi Grubu Arbane gösterileri ve birbirinden güzel İlahileriyle katılımcıları keyf ettirdi.

Programda Mikail Şimşek'in seslendirmesini yaptığı Semerkand'dan Anadolu'ya adlı gösterisiyle Kum Sanatı sanatçısı Veysel Çelikdemir sahne aldı. Gecenin finalinde ise birbirinden güzel ilahileriyle Murat Belet sahne aldı.

4 bin kişi katıldıEsenler'de ikincisi düzenlenen "Gençlik ve Aile" gecesi, Esenler Belediye Başkanı ve heyeti, Semerkand Vakfı heyeti, Esenler Halkı'nın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Program Hafız Abdulkadir Tiller' in Kur'ân-ı Kerîm tilavetiyle başladı.

Açılış konuşmasını yapan Semerkand Vakfı Esenler Şube Başkanı Habib Işık; Muhabbet sevgidir, hürmettir, vefadır, sadakadır. Muhabbet, ruh dünyamıza yağan Rabbanî bir ikramdır. Yine muhabbet, bir gönle girmenin gayretiyle tüm gönüllere hizmet etmektir, çünkü gönül, Rabbimiz'in teveccüh mekânıdır. Aile bireyleri, muhabbet bağlarıyla birbirine kenetleniyor. Gönüller fethederek birçok sorunun çözülebileceğini düşünüyoruz." dedi.

Gençlerin gönül kapıları açarak, yarınlara umut olabileceğini ifade eden Habip Işık, 'Bir toplum, ancak muhabbetin sağlam temelleri üzerine inşa edilerek sarsılmadan, yıkılmadan varlığını devam ettirebilir. Bu hakikate bir damla da olsa hizmet etmek adına, yurtiçinde ve yurtdışında 'Muhabbet Geceleri' ismi altında programlar tertiplenmektedir.

Niyet, en çok ihtiyaç duyduğumuz hakiki muhabbetin tüm kalplerde yerleşmesine hizmet etmekle beraber, insanımıza keyifli saatler yaşatarak bir taraftan da tefekküre sevk edebilmektir. Bu duygular içerisinde Rabbimiz'in bizleri ihsan, sadakat, vefa ve tövbe gibi sevdiği hallerle hallendirmesini niyaz ederim. Programın gerçekleşmesinde emeği geçen, bir kültür hizmetkarı olan Ser Organizasyona ve katkılarından dolayı tüm sponsorlarımıza teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

Akabinde Hasan Nihat Sütçü'nün çıktığı sahnede tek kişilik gösterisi Aslı Gibi Hikayelerle katılımcıları tebessüm ettirdi.

Semerkand Vakfı Esenler Şube Başkanı Habib Işık, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'ya bir teşekkür plaketi ve el işlemeli bir Kur'ân-ı Kerîm takdim etti.

Verilen hediyelerin ardından esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu şu sözleri sarfetti. "Âlemler onun yüzü suyu hürmetine yaratılan Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in bu kutlu doğumunda yapılan etkinlikler için Semerkand Vakfı'na teşekkürlerimi sunarım, biz biliyoruz ve inanıyoruz ki bir sokakta, bir caddede Allah'ın zikri ediliyor ise o sokakta, o caddede, o şehirde huzur olur güzellik olur. Semerkand Ailesine en içten dileklerimle teşekkürlerimi ve minnetlerimi sunarım" dedi.

Ser İlahi Grubu'nun arbane gösterileri ve birbirinden güzel ilahileriyle katılımcıları mest ettirdiler. Daha sonra Mikail Şimşek'in seslendirmesini yaptığı Semerkand' dan Anadolu'ya adlı gösterisiyle Kum Sanatı sanatçısı Veysel Çelikdemir katılımcılara güzel bir gösteri sergiledi.

Gecenin finalinde ise birbirinden güzel ilahileriyle Murat Belet oldu.Ayrıca gecede Semerkand Yayınları, Fark Sepeti ve Semerşah Turizm stantları açıldı.

Gençlik Kulüpleri'nden Bizim Kuşak İzcilik ve Gençlik Spor Kulübü'nün açtığı stantta hem gençlik kulübünde yapılan sanatsal çalışmalar sergilendi hem de GENÇ-KON'un Gençlik Kulüpleri faaliyetleri tanıtıldı.

Bol Muhabbetli program ilahiler eşliğinde sona erdi.

Katılımcılar ve sanatçılarla yapılan röportajda organizasyon çok güzel olduğunu ve bu gibi etkinlikleri Esenler' de sürekli görmek istediklerini belirttiler.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno