Bağcılar'da Başlayan Eylem Esenler'e Sıçradı!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 08 Haziran 2014
Yazdır

Ajans Esenler / Özel Haber :

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK tarafında kapatılan yolu açmak için emniyet güçleri tarafından yapılan müdahalede ölen 2 törerist için eylem yapan HDP'li gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edince ortalık karıştı.

Lice'de yaşanan olayları protesto eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi bir grup, Bağcılar HDP binası önünde toplandı. Bağcılar Meydanı'na yürümek isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Bunun üzerine HDP önünde oturma eylemine başlayan grup, bir süre sonra polise taş ve havai fişekle saldırmaya başladı.

Polisin saldırıya biber gazı, tazyikli su ve plastik mermi ile karşılık vermesi sonucu eylemciler ara sokaklara kaçtı.

Bağcılar tarafından polis müdahalesinden kaçarak Esenler'e gelen eylemciler Esenler Üçyüzlü meydanındaki Çeşme Camii'nin önünden geçen bir halk otobüsünü taşladı. Polis tarafından mı yoksa teröristler tarafından mı atıldığı belli olmayan gaz bombasından çevredeki vatandaşlar da etkilendi. Ne olduğunu anlamayan vatandaşlar bir anda etrafı saran gazların arasında kalarak zor anlar yaşadı.

Yüzleri maskeli yaklaşık 20 kişilik grup, Esenler Fatih Mahallesi Aksaray Caddesi (5. Cadde) üzerinde bulunan BİM'e de taşlı saldırıda bulundu. Markette maddi hasar oluştu.

Emniyet güçleri ile HDP'li teröristler arasında bir yandan ara sokaklarda kovalamaca yaşanırken, bir yandan da polis helikopteri havadan takip ediyor.

Esenler Üçyüzlü Çeşme Camii'nin önünde Yardımeli Derneği tarafından açılmış olan hayır kermesinde duran kadınlardan bir kişinin gazdan etkilenerek fenalaştığı da görüldü.

İşte Posta Gazetesi'nin Bağcılar'da ki Çatışmalardan Yayınladığı Fotoğraflar

Bağcılarda Lice gerilimiBağcılarda Lice gerilimiBağcılarda Lice gerilimiBağcılarda Lice gerilimi

- - -

Okmeydanı'nda Halk Otobüsüne Molotof Attılar

Şark Kahvesi'nde cadde üzerinde eylem yapan grup, özel bir halk otobüsüne molotof kokteyli atarak saldırdı.

İstanbul Okmeydanı'nda yüzleri maskeli terör örgütü yandaşları, durdurdukları halk otobüsünü molotofkokteyli atarak yaktı. Kısa sürede alev topuna dönen otobüs kullanılamaz hale geldi. Kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

1 KİŞİ YARALANDI

Molotoflu saldırıya uğrayan otobüsteki yolculardan Yalçın Karamanoğlu, "Ben hastaneye gidiyordum 15 kişilik bir grup önümüzü kesti. Camları önce kırdılar. Sonra içeriye Molotof kokteyli attılar. İçeriden dışarıya kendimizi zor attık. Bir arkadaş yandı galiba onu götürdüler. Biz otobüsten inerken attılar. Bu arabaları yakanlar vatan hainidir. Biz yansaydık ne olacaktı. Yazıktır, günahtır. Bunun telafisi yok" diye konuştu.

İTFAİYE ZIRHLI ARAÇ EŞLİĞİNDE GELEBİLDİ

Otobüs kısa sürede alev topuna döndü. Olayı korku dolu gözlerle izleyen vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yolu kapatarak güvenlik önlemi aldı. İtfaiye araçları güvenlik gerekçesiyle olay yerine uzun süre gelemedi. Akrep diye tabir edilen zırhlı araçlar eşliğinde dakikalar sonra olay yerine gelebilen itfaiye araçları, yarım saatlik çalışmanın ardından yangına müdahale etti. Olayda otobüs kullanılamaz hale gelirken, çevredeki vatandaşlar da olay yerine geç geldiği gerekçesiyle itfaiye ekiplerine tepki gösterdi. (Kaynak:Ensonhaber)

- - -

Lice'de Ölen 2 Kişinin Cenazesinde Savaş Sloganları

Diyarbakır Lice'deki yol kesme eylemine güvenlik güçlerinin müdahalesi sırasında hayatını kaybeden iki kişi toprağa verildi. Cenazede, "savaş, savaş, savaş, barışa hayır" sloganları atıldı.

Lice’de dün çıkan çatışmada ölen Ramazan Baran’n cenazesi bu sabah saatlerinde Diyarbakır merkez Sur İlçesi Kurşunlu Camisi’nden alınarak cenaze aracına konuldu. Cenaze burada katılanların oluşturduğu kortejle Bağlar İlçesi Yeniköy Mezarlığı’na götürüldü. Cenazenin götürülmesi sırasında polisin sıkı güvenlik önlemleri aldığı görülürken, bir polis helikopteri havadan sürekli uçuş yaptı.

Cenaze törenine, HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, HDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, Lice’deki olaylar nedeniyle Diyarbakır’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Milletvekili Melda Onur, BDP’li ilçe belediye başkanları ve yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

Cenazeye katılanlar sık sık Kürtçe, ’Savaş savaş, savaş, barışa hayır’ sloganları attı. Ramazan Baran’ın cenazesinin toprağa verilmesinin ardından bir grup kepenklerin kapalı olduğu merkez Bağlar İlçesi’nde Göçmenler Caddesi üzerinde barikatlar kurarak yolu trafiğe kapattı. Göstericiler, gelen polislere molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

Bölgede olaylar bir süre devam etti. (Kaynak:Ensonhaber)

- - -

Sözcü Gazetesi Manşetine Taşımıştı

Başbakan Erdoğan, muhalefetten gelen "Terör örgütü ile masaya oturdular, görüştüler" sözlerine çok sert tepki göstermişti. Erdoğan 2010 yılında bu iddialar için "PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir" demişti.

Erdoğan, 2011 yılında "PKK ile kendilerinin değil, devletin görüştüğünü" açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala da dünkü "Çözüm Süreci Çalıştayı"nda çok çarpıcı bir itirafta bulundu.

PKK ile önceleri aracılar vasıtasıyla görüşüldüğünü dile getiren Efkan Ala, artık aracıların devreden çıkarıldığını "AK Parti'nin kendisinin görüştüğünü" açık açık söyledi.

Sözcü Gazetesi de Efkan Ala'nın bu sözleri sonrası Erdoğan'ın "PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir" sözlerini hatırlattı...

İşte Sözcü Gazetesi'nin önceki günkü manşeti;


 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Terör örgütüyle masaya oturan şerefsizdir!"

Bu sözleri defalarca tekrarlayan Başbakan, Diyarbakır’da bakanlarıyla resmi olarak çözüm çalıştayını başlattı… Böylece terör örgütü PKK’yla görüşmeler meşru hale getirildi. Şimdi ‘şerefsiz’ sözünü kim yutacak…

Başbakan, 2007’de baş­la­yıp bu­gü­ne ka­dar sü­ren PKK’y­la mü­za­ke­re­le­ri sü­rek­li ola­rak in­kar et­miş­ti. “İk­ti­dar ha­in­ler­le ma­sa­ya otur­du­” di­yen­le­re ha­ka­ret et­miş, şe­ref­siz­lik­le suç­la­mış­tı.

AKP gö­rü­şü­yor

Ancak ha­in­ler­le pa­zar­lık ay­yu­ka çık­tı. Er­do­ğan, 3 ba­ka­nı­nı Di­yar­ba­kı­r’­a gön­de­rip çö­züm pla­nı­nı açık­la­dı. Ba­kan Ala, “A­ra­da ara­cı yok. Ar­tık AKP gö­rü­şü­yo­r” de­di. PKK le­gal­leş­ti.

Yıl: 2010

"Biz PKK ile görüşmedik. Görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir…"

Yıl: 2011

"Terör örgütü PKK ile biz görüşmedik. Devlet görüştü…"

Yıl: 2012

"PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim. Sıkıntısı olan bana söylesin…" (Kaynak:Sözcü)

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno