Bu Ramazan Hocaefendi(!)Meydanı Bereketlendirmeyecek!

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 29 Haziran 2014
Yazdır


Esenler Belediyesi’nin bu sene yapacağı ramazan etkinliklerinin sloganı ''Ramazan Samimiyettir’’ olarak belirlendi. Slogan güzel,ambiyans farklı fakat bu sene de eksik olan Esenler Belediyesinin samimiyeti oldu...

Ajans Esenler: Haber Analiz/Özel Haber

Geçtiğimiz sene (2013-Ramazanda) düzenlenen Ramazan Etkinlikleri’nde manevi büyüklerin anıldığı Anadolu’yu Mayalayanlar programının konuklarından biri de Fethullah Gülendi.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan Umut Özkan’na kadar paralel örgüt, vatan haini olarak nitelendirilen Fettullah Gülen çok değil geçtiğimiz sene yapılan Anadoluyu Mayalayanlar programında Tevfik Göksu tarafından şöyle övmüştü:Fethullah Hoca kimimize göre cemaat kimimize göre hizmet,kimimize göre ne olursa olsun o hepimizin gönül sultanı,Esenler’de konuk ederek hem şehrimizin sokağını hem de şehrimizin meydanını bereketlendirdiğini düşünüyoruz demişti.Ogünlerde  yapılan programda Esenler Gülen’den feyiz almış,onun tüm yeryüzüyü mayalayan gönül sultanı olduğu söylenmiş,meydanı bereketlendirildiği dillendirilmiş öve öve bitirilemişti  defalarca övülen hocaefendi(!) bu yıl Esenleri bereketlendirmeyecek.Çünkü Fettulllah Gülen geçen sene gönül sultanıydı,bu sene ise örgüt lideri.Etkinliklerle ramazanı şenlendiren siyasiler şu hadisi unutmaya devam ediyorlar,severken çok seviyorlar,şimdi Fetullah Gülene kızarken de ölçülü davranmıyorlar: “Sevdiğin kişiyi ölçülü sev!Yoksa, bir gün gelir o insan gözünde sevimsizleşir de önceki aşırı muhabbetinden dolayı elemin iyice ziyadeleşir.Kızdığın kimseye karşı da ölçülü ol ve nefret hissinin önünü kes! Aksi halde, gün döner de o şahıs dostun oluverirse evvelki öfkeli tavırlarının mahcubiyeti seni çok üzer.”(Tirmizi, Birr, 59)


Çok değil 1 sene önce meydanı bereketlendiren, bu topraklara o kadar önemli bir maya serpti ki tam da Anadolu’yu mayalayanlar konseptine çok iyi oturan fakat,Anadoluyu mayalayanlar cümlesinin yetersiz kaldığı sadece anadoluyu değil yeryüzünü mayalayan gönül sultanı dünyanın neresine giderseniz gidin,O’nun bir mayasıyla karşılaşacak ve O’ndan bir eser bulacaksınız diyen aynı  Tevfik Göksu şimdilerde aynı kişiye paralel örgüt,vatan haini diyebilmesindeki bu değişim herkezi şaşırttı.

Onu Anlamaya Çalışmala Kendimizi Bahtiyar Addediyoruz…


Tevfik Göksu en son yapılan Yeryüzü Mayalayanlar programında Bu milletin inancının yok etmek isteyenler için gece gündüz çalışanlardan…O’nu anlamaya çalışmakla kendimizi bahtiyar addediyoruz da demişti.Oysa Tevfik Göksu'nun sevgisi basit bir sevgi olmadı,hem ülkede hem de ilçelerde 11 yıl beraber cemaatle yöneten işi çıkara bağlayanlar da onlardı.Mesele hata yapmak değil malesef çıkar ilişkisi olmuştuBu seneki sloganında ''Ramazan samimiyettir'' diyen belediye geçen programında bu milletin çocukları bu ismi çok iyi ezberlemeli diyerek okyanus ötesine binlerce selam göndermişti,ve Gülen’den Esenler feyiz almıştı.Bu sene yine Anadoluyu Mayalayanlar programını yapan aynı belediye bu sene kelimelerin kifayetsiz kalarak anlattığı Fettullah Gülen’i ANMAYACAK!Geçen sene Tevfik göksu’nun deyimiyle meydanı bereketlendiren Fettullah Gülen bu sene meydanı bereketlendirmeyecek… Fettulllah Gülen geçen sene gönül sultanıydı,bu sene ise örgüt lideri.Tevfik Göksu başta olmak üzere dün dündür bugün bugündür anlayışıyla siyaset yapmaya devam ederlerse kaybeden sadece kendileri değil aynı zamanda halk olur.

Esenler Belediyesi’nin her yere astığı ramazan samimiyettir pankartından kendinin feyiz alması Esenlerlilerin en büyük isteği olacaktır.

Gerçek manada siyaseti menfi amaçlar için kullanların şerrinden Allaha sığınırız!

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.

Bu Yorum Hakkında Konuşanlar

 • Ziyaretçi (Emre Bitiş)

  Vay be...
  Bir senede çok değişti diyebilirsiniz doğrudur ama aynı kişiye bir sene önce gönül sultanı diyor şimdi terörist diyorsanız deyim yerindeyse tükürdüğünü yalamışsanız sizde hata vardır…

 • Ziyaretçi (Ali Acar)

  Mehmet Tevfik Göksunun belediyemize kazandırdıklarını değerlendireceğimize söylemlerinin farklılaşmasını değerlendiriyoruz ne yazık ki...Bu görüşe göre (haşa) Hz.Ömer'de suçlu.İlk yıllarında İslama karşı çıkan halife sonradan doğru yolu bulmuştu.Allah doğru yolu bulanlardan eylesin hepimizi inşallah.Malesef böyle göremiyoruz...

 • Ziyaretçi (Ali Güven)

  Aslında bilinen şeylerdi ama arka planda (!) kalmıştı. Böyle derleyince fena olmuş. Helal olsun. Çok fena çakıyorsunuz ee :)

Powered by Komento
hd porno