Saadet Gençliği Üye Buluşmasıyla Bir Araya Geldi

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 06 Aralık 2014
Yazdır

Saadet Partisi Esenler Gençlik Teşkilatının düzenlediği programda Saadet Partisi üyesi olan gençler,genç üye buluşmasıyla bir araya geldi. Programa Saadet Partisi İstanbul İl Eğitim Başkanı ve İlm-i Hâl program sunucu Ümit BAZ,Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul YALÇINKAYA,Saadet Partisi Esenler İlçe Gençlik Teşkilatı Başkanı Mehmet YEŞİLYURT,Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcıları ve çok sayıda genç üye katıldı.Programın Sunuculuğunu ise Cihat ERDOĞDU yaptı.Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Mehmet Yeşilyurt,gençliğin dava çalışmalarındaki önemini vurgulayarak İslam dini dinamikliğini,heyacanını gençler oluşturur, İslam devletini kuran gençler olmuştur, inşallah bu davayı devam ettirecekler de gençler olacaktır dedi
Mehmet YEŞİLYURT'tan sonra konuşan Tuğrul YALÇINKAYA ise Mili Görüş teşkilatının öneminden, misyonun getirdiği görevlerinden ve gençliği ehemmiyetinden bahsetti.
Programa eğitimci hatip olarak davet edilen Saadet Partisi İstanbul İl Eğitim Başkanı ve İlmi-hal program sunucu Ümit Baz insanın yaratılış esaslarına,teşkilat çalışmasının önemini anlatan bir eğitim icra etti

Çamaşır Makinası'na Bulaşık Konulmaz

Ümit Baz, Zariyat Suresinin 56.Ayeti kerimesinde İnsanı yaratan ve doğasını en uygun hüküm koyan Allahın Ben İnsanları ve Cinleri Bana İbadet Etsinler diye yarattım buyurması, bizim açıkça vazifemizi belli ediyor:Kulluk.Biz eğer doğamıza aykırı bir iş yaparsak çamaşır makinasına bulaşık koymuş gibi olur, akibetimiz şer olur mazallah dedi.

Tam Teslim Olmalıyız

Hayır ve şer kavramlarından bahseden Baz, Müslüman tam teslim olandır, kurana ve sünnete uyan Allah'ın getirdiği emirlere ve yasaklara tabi olandır.Günümüzdeki ahlaksızlığın teslim olmamaktan ve gerçek gayeyi kavramamaktan meydana geldiğini söyledi.

Ne olduysa Azar Azar Oldu

Ümmete yapılan zararlı aşılardan en önemlisi alışmak olduğunu söyleyen Baz, Sevgiliye,Namaz Kılmamaya, bir yanlışa ses çıkarmamaya alıştırdılar dedi.Şeytan bilinçli bir adama git zina et demez, önce bir selam ver diyerek başlar konuya, şeytan zekidir, ama akıl sahibi değildir. Bir kere yanlış yola koyulan yol sonrasında merhabalaşmaya,sohbet etmeye, flört etmeye ve zinaya götürür dedi, işte en büyük sıkıntı Allah (cc) ve Resulü dediklerinin dışına çıkmakta alışmamız.

 

Ümmet, Teşkilatlı biçimde çalışan topluluğa denir

Necmettin Erbakan hocamızın da dediği gibi Elmalı Hamdi Yazır tefsirinde de yazdığı üzere Ümmet,teşkilatlı bir biçimde çalışan topluluğa denir diyerek teşkilat çalışmalarının öneminde bahsetti.

Ümit Baz Hocanın eğitimden sonra ikrama geçildi, ikramla beraber program sona erdi

 Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.

Bu Yorum Hakkında Konuşanlar

  • Ziyaretçi (VEYSEL ÖZTÜRK)

    Çok değerli AjansESENLER yöneticisi ,
    Programın içeriği ve görselleriniiçeren detaylı haberiniz için teşekkürlerimi sunuyorum.Cenab-ı Hak ecrınzıı Ali eylesin

Powered by Komento
hd porno