BELEDİYE 45 MİLYON DAHA BORÇLANACAK...

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 12 Aralık 2014
Yazdır

Esenler Belediyesi’nin müteahhitlere olan borçlarını ödeyebilmek için İller Bankası, Kamu Bankaları ve özel bankalardan almayı düşündüğü 45 Milyon TL’lik kredi talebiyle ilgili 8 No’lu rapor da oy çokluğuyla kabul edildi.CHP’li  Meclis Üyesi Mustafa Usta bu durumu “Yeni camiide dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtmaya” benzetti.


Bir başka gündem maddesi ise İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün 5 adet motosiklet talebiyle ilgili idi. Bu raporun görüşülmesine geçildiğinde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Usta yaptığı konuşmada;

“Her Meclis Toplantısı’nda mutlaka Kaymakamlığa bağlı kurumlarla alakalı boyuna yardım talepleri geliyor. Benim anlayamadığım Kaymakamlık, İç İşleri Bakanlığı’nın bünyesinde değil midir, bu Bakanlığın bütçesi yok mudur? Niçin Belediyemiz sürekli bu ihtiyaçlarını karşılıyor? Bakın bundan sonraki 8 No’lu raporda ise Belediye'nin kaynağının yetersiz olduğundan dolayı Belediye Başkanımızın 45 Milyon TL kredi kullanabilmesi için borçlanma talebi geliyor. Madem bizim paramız yok ve borçlanıyoruz, neden oraya buraya dağıtıyoruz? Yani bu yeni camiide dilenip, Sultanahmet’te sadaka dağıtmaya benziyor” ifadelerini kullandı.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno