Esenler'i Tacirler Temsil Edecek

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 23 Nisan 2015
Yazdır


ARAPÇA YARIŞMALARI İL ELEMELERİ SONUÇLANDI


Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün koordinesinde Akdem Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği tarafından Türkiye genelindeki imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Arapça Yarışmalarının il elemeleri sonuçlandı. İmam hatip ortaokulları arasında Türkiye genelinde düzenlenen ilk yarışma olan Arapça yarışmalarında öğrenciler, Arapça Şiir Okuma, Arapça Hikaye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları kategorilerinde yarıştılar. Yarışmaya Türkiye genelindeki 917 imam hatip ortaokulundan 1401 eser katılmıştır. İstanbul'dan ise 90 İmam hatip ortaokulu üç kategoride 208 eserle yarışmalara katıldı.


ESENLER BİR İLKE İMZA ATTI

Yapılan bu yarışmalarda ilçemiz okullarından Esenler Tacirler Eğitim Vakfı İmam-Hatip Ortaokulu adına yarışan öğrencilerimiz de bir ilke imza atarak yarışmalara katılan 208 eser arasında şiir ve çocuk şarkıları kategorilerinde İstanbul’u temsilen bölge elemelerine katılmaya hak kazanmışlardır. Muhammed Said KADIOĞLU Yusuf El-Azm’ın ‘Filistin’ isimli şiiriyle şiir dalında, 7. Sınıf öğrencilerinden oluşan koro da ‘Asel’ isimli şarkı ile çocuk şarkıları dalında İstanbul birincisi oldu.

BÖLGE ELEMELERİ İÇİN SON GÜN 2 MAYIS

İstanbul'u altı il içi bölge birinciliği ile temsil edecek olan öğrenciler, başarılı oldukları yarışma kategorilerinde videolarını yeniden çekerek 02 Mayıs 2015 tarihine kadar yarışma koordinasyon merkezine göndereceklerdir. Bunun neticesinde İstanbul'dan üç kategoride birer bölge birincisi seçilecektir. Bölge birincisi olan okullar ise 20 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye finallerinde Kayseri Kadir Has Kongre Merkezindeki yarışmalarda fiilen birbirleri ile yarışacaklar.

BAŞARILAR

Yarışmalara katılan ve il içi elemesinde başarı elde eden tüm imam hatip ortaokullarını, öğrencileri ve onları yarışmalara hazırlayan öğretmenlerini tebrik ediyor; bölge elemelerinde ve Türkiye finalinde de başarılar diliyoruz.

Bildiren: Çiğdem GünLütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno