Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 21 Nisan 2016
Yazdır

BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı yolundaki eleştirilere karşılık, AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır dedi.

Haber » Gündem » Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Esenler’de konuştu
BAŞBAKAN Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "23 Nisan’ın unutturulmaya çalışıldığı" yolundaki eleştirilere karşılık, "AK Parti iktidarı bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" dedi.

 

Akdoğan, Esenler Belediyesi tarafından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen 7. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’ne katıldı. Farklı ülkelerden gelen çocukların yanlarında getirdikleri un ve maya ile birlikte oluşturdukları hamuru yoğuran Akdoğan, çocuklarla birlikte "Barış Ekmeği" adı verilen ekmeği pişirmek için fırına verdi.

OBAMA VE PUTİN’E DE GÖNDERİLDİ

Pişen ekmeği dilimleyen ve dağıtan Akdoğan, birer parçayı da, aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de bulunduğu dünya liderlerine bir mektupla birlikte gönderdi. Akdoğan, ABD Başkanı Obama için hazırlanan mektubu da, tören alanına kurulan PTT standına bizzat teslim etti.

"23 NİSAN’I 1 HAFTA BOYUNCA KUTLUYORUZ"

Törende bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 23 Nisan kutlamalarıyla ilgili eleştirilere cevap verdi. Akdoğan, "23 Nisan bizim milli bayramımız. Hep birlikte coşkuyla kutluyoruz. Şimdi birileri diyor ki, ’AK Parti iktidarı unutturmaya çalışıyor bunu.’ Neyi unutturmaya çalışıyoruz? Bakın belediyelerimiz günlerdir kutlama yapıyor. Dün Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız dünya çocuklarını kabul etti. Sadece bir gün değil, her gün bu bayramı kutluyoruz. Bir hafta boyunca bu etkinliği dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarımızla kutluyoruz. AK parti iktidarı, bütün bu bayramların asıl sahibidir ve yaşatıcısıdır" diye konuştu.

ÖZGÜR SURİYE BAYRAĞI

Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Suriye, Türkmenistan ve Türkiye’den çocukların katıldığı etkinlikte, Suriye bayrağı olarak 3 yıldızlı "Özgür Suriye Ordusu"nun bayrağı kullanıldı.

BARIŞ DUVARI’NI AÇTI

Törenin sonunda, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu çocuklarla birlikte "Barış Duvarı"nın açılışını yaptı.

Özgür ALTUNCU - Taner YENER / İSTANBUL, (DHA)

- See more at: http://www.7yirmidorthaber.com/gundem-36069697#sthash.VmM8Ly6L.dpuf

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno