DİLLERİ FARKLI SEVDİKLERİ AYNI

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 01 May 2016
Yazdır

 

Esenler Belediyesi, Hz. Muhammed (S.A.V.)'in doğumunu müjdeleyen "Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi" düzenledi. 12 ülkeden öğrenciler kendi dillerinde okudukları naatlar ile Peygamber Efendimizi andı.


Esenler Belediyesi, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile ortaklaşa "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi" düzenledi. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat ve çok sayıda Esenlerli katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program konuşmalarla devam etti.

 

NASIL BİR ÜMMET OLDUĞUMUZU ANLAYALIM

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, en güzel şiirlerin Peygamberimize yazılan şiirler olduğunu belirterek, "Dünyanın dört bir tarafından Peygamber Efendimize övgü dolu şiirler yazıldı. Bugün 12 farklı ülkeden Esenler'e gelen kardeşlerimiz kendi dillerinde ve kendi duygularıyla bizlere seslenecekler. Ümmetin coğrafyasından gelen kardeşlerimiz Peygamber Efendimize yazılan naatları okurken, bizler de nasıl bir ümmet olduğumuzu anlayalım" diye konuştu.

 

BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ; ÜMMET ANLAYIŞI

Göksu'nun ardından konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de Peygamber Efendimizi anmanın ve anlamanın herkesin sorumluluğunda olduğuna dikkat çekerek, "Hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım bu toprakların en büyük birleştirici gücü ümmet anlayışıdır. Bunu İstanbul'un her noktasında tertip edilen kutlu doğum programlarında yeniden hissediyoruz. Hazreti Peygamberin bizi kardeş kılan anlayışını kendimize rehber edinmemiz gerekiyor" dedi.

 

12 ÜLKE TEK ÜMMET


Konuşmaların ardından "Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi"nde Arnavutluk, Bangladeş, Endonezya, Ürdün, Özbekistan, Cibuti, Tanzanya, Pakistan, İran, Karadağ, Sırbistan, Somali ve Türkiye’den öğrenciler, kendi ana dillerinde naat-ı şerifler okudu.

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno