Esenler'de Şehitler Gecesi Programı

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 06 Mart 2017
Yazdır

Anadolu Gençlik Derneği Esenler şubesi olarak şehadet ve dünya genelindeki şehitlerimiz hakkında düzenlediği  Şehitler Gecesi programımızı 2 Mart 2017 Perşembe günü Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirdi. 20:00'da Anadolu Gençlik Derneği ve Şehadet konulu sinevizyonların izlenmesiyle başlayıp Ömer SALMAN'ın sunumuyla gerçekleşe nrogram  Mehmet GÖMEÇ'in Kur'an tilavetleriyle ilerledi.


Programımız MİNİKLERE ŞEHADETİ SORDUK konulu sinevizyonla devam etti. Esenler'de hizmet veren birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin, yerel basının ve belediye başkan yardımcısının katıldığı programa halkın teveccühü de büyük oldu.

İlçe Başkanı Yakup DEMİR'in açış konuşmalarını gerçekleştirdiği program, dünya genelinde şehit olan İslam davası liderlerinin hayatlarından kesitler ve 15 Temmuz olaylarında Esenler'de şehit olan 7 kişinin hayatları okunarak devam etti. Şehitlik konulu sinevizyonların yer aldığı programımızda duygu, şuur, aşk, heyecan ve hüzün bir arada yaşandı. Mustafa Enes YILMAZ, Peygamberimize ithafen yazılan şiiri sinevizyon destekli sunarak katılımcıların gönüllerini cuşa getirirken, Hakan UĞURLU ve Arif Emre SİRKECİ'nin oynadıkları 2 kişilik HAYY'DAN GELENLER isimli tiyatro oyunu şehadete sevdalanan bir gencin hikayesini anlatıyordu. Programa Balıkesir'den katılan SALİH DÜLGER Hoca'nın sohbetleriyle devam edildi. Program sonunda Oğuzhan YEŞİLYURT'un seslendirdiği ezgiler ve Agd Esenler Eğitim başkanı Veysel FATSA hocanın şehitler için okunan hatimlerin duasını yapmasıyla sona erdi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno