Esenler KDCH 3 yaşında

Kategori: Yerel Haberler
Yayınlanma: 10 Mart 2017
Yazdır

07 Mart 2017 Salı
2014 yılında dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından açılan Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 3. yaşını kutladı.
2009 yılında göreve geldiğinde ilçenin tüm kamu kurumlarına kavuşması için yoğun bir çalışma başlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, güçlü ilişkileri sayesinde hem İBB’nin, hem de merkezi yönetimin yatırımlarını Esenler’e çekmeyi başarmıştı. Göksu’nun çalışmalarının meyvelerinden biri de Havaalanı Mahallesi’ne açılan Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesiydi.
7 Mart 2014 günü dönemin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile açılışı yapılan hastane, Esenler halkının hizmetine sunulalı 3 yıl geçti. Hastane yönetimi kuruluş yıl dönümü için ilk kez bir etkinlik düzenledi. Hastane Başhekimi Mevlit Yurtseven’in ev sahipliğini yaptığı etkinliğe Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran da katıldı.
Kuruluş yıldönümü etkinliğinde konuşan Başkan Göksu, hastanenin yapılmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük gayretleri olduğunu söyledi. Göksu, “Bu hastanede doğup, büyüyecek ve vatana, millete hayırlı olacak çocuklardan alacağımız sevap bizlere yeter” diye konuştu.

 

 

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento