2015 Genel Seçim Esenler Sonuçları

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 25 Haziran 2015
Yazdır

2015 Türkiye genel seçimleri, 7 Haziran 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi25. Dönemi'nin 550 yeni üyesini belirlemek için yapılan genel seçimleri. Seçim, Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihi'nin 24. genel seçimleridir.

Seçim sonuçlarına göre, hiçbir siyasi parti tek başına iktidar olabilmek için gerekli olan 276 sandalye sayısına ulaşamadı.

2002 yılından beri iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) meclis çoğunluğunu kaybetti fakat %40,8 oy oranı ve 258 sandalye sayısı ile seçimlerden birinci parti olarak çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) oyların %24,9'u ile 132 sandalye elde etti ve ikinci parti oldu fakat oy oranı ile milletvekili sayısı 2011 genel seçimlerine göre düştü.Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oyların %16,2'si ile 80 milletvekili kazandı ve oy oranını ve sandalye sayısını bir önceki seçimlere göre %3,28 artırdı. Seçimlere ilk kez katılan Halkların hatay escort Demokratik Partisi (HDP) %10 seçim barajını geçerek, aldığı %13,1 oy oranı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilmeye hak kazandı. Aynı zamanda 80 milletvekili ile Milliyetçi Hareket Partisi ile aynı sayıda sandalye kazandı.

 

İşte Partilerin Esenlerde Aldıkları Oy Sayısı ve Oranı

 

Bağımsız Adaylar

 
Yorum (0) Hitler: 1797

HAVALANI MAHALLESİ KONUŞMASI ANALİZİ

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 03 Şubat 2014
Yazdır

Aşağıda yapacağımız analiz belediye başkanının halkımızla yaptığı ve basınımızın yayınladığı aşağıda linkleri verilen konuşmalardan derlenmiştir.

Belediyelerin asli görevlerinden biri imar planı hazırlamaktır. Şehirlerin yaşanabilir olmasını ve yaşayanların mutlu olduğu, can, mal ve nesil emniyetinin korunabildiği alanların oluşturulmasını sağlamaktır. Müteahhitlik oynamak, göz boyamak ve gereksiz beyanlar vermek değildir.

http://www.7-24esenlerhaber.com/haberdetay/Esenler-Belediye-Baskani-Havaalani-Mahalle-Sakinlerine-Dert-Yandi/2603

http://bolgedeilkhaber.com/dairemi-bana-satiyorsunuz.html

http://www.esenlertime.com/haberdetay/-quot;BELEDIYE-OLARAK-SEKRETERLIK-GOREVI-GORMEKTEYIZ.-quot;/1376

Yaptığı konuşma incelenirse:

PROJE DEVLET GARANTİSİNDE:

-Daha önce vatandaşımıza bana oy verirseniz proje biter diyen Göksu bu beyanı ile bu projenin devlet garantisinde olduğunu beyan etmiştir. Projenin büyüklüğü hususunda da her zamanki gibi abartmaktadır.

-Konuşmasında tecrübe eksikliğini kabul etmektedir.

İNŞAAT M2 MALİYETİ:

-170.000 m2 inşaat yapacağız bunu da 150 trilyona mal edeceğiz demektedir. Bu hesaba göre inşaat m2 maliyeti 880 TL/m2 gelmektedir. Bu alan içinde otopark alanları da olduğu düşünülürse maliyet rahatlıkla yapılabilecek bir maliyettir.

-91.000 m2 inşaat yaparak bu inşaat maliyetini karşılayacağını söylemektedir.

-Vatandaşın sorduğu sorudan anlaşıldığına göre 20 m2 inşaatı 70.000 (yetmişmilyara) satılacağı anlaşılmaktadır. Bu hesaba göre metrekare satış bedeli 3.500 TL ‘ye gelmektedir.

-170.000+91.000=261.000*880=229.680.000-TL inşaat maliyeti vardır. (Bu alanın içinde otopark maliyeti de vardır ki otopark maliyeti çok daha ucuzdur. Yaklaşık 450 TL/m2)

-91.000*3500=318.500.000-TL satıştan elde edilen tahmini gelir.

-318.500.000-229.680.000=88.820.000-TL proje karı var iken vatandaşa, ödeme, alma demek rantçılığın daniskasıdır. Burada vatandaştan alınacak parada hesaba katılmamıştır!

BECERİKSİZLİĞİ SAKLAMAYA ÇALIŞIYOR:

-Proje hala ortada olmadığı halde yuvarlak alan hesapları ile atıp tutarak alın yapın demesi ve kendi teşkilatının yaydığı Arnavutköy palavrası ile kükremesi projenin gecikmesini ve akamete uğramasını saklamak içindir.

- Proje alanı 72000 m2 toplam inşaat alanına 261.000 m2 inşaat yapmak e=3 ü aşmak (e=3,62) gibi görünse de bu alanlara otopark alanını da dâhil ettiği ve ölçüsünü vermediği için emsal = 3 geçip geçmediği hususunda bir şey söylenememektedir.

VATANDAŞA VERDİĞİ HALA BELİRSİZ:

-170.000 m2 vatandaşa vereceğim demektedir.  1447 kişiye daire vereceği bilinmektedir. Bu hesaptan dahi vatandaşa ortalama 117,48 m2 yeri olması gerekirken vatandaşa 67 m2 daire vermektedir.  Ortalama otopark için 25 m2 yer düşünülürse de 67+25=92 m2 yer vermektedir.

CEVAP BEKLİYORUZ:

-Biz Sayın Göksu’nun projeyi şeffaf bir şekilde bağırıp çağırmadan izah etmesini bekliyoruz. Başkan sanki kendi elinde imiş gibi, isteyen gelsin yapsın diyor. Yukarıdaki ölçüler doğru ise bu işin Esenler müteahhitleri ile yapılabileceği ve oldukça karlı olduğu görülecektir. Bu evsafta toplu yapılarda bir çok müteahhit %10 kara razıdır. 229.680.000-TL yaklaşık maliyeti görülen bu yapının %10 karı 22.968.000 olacaktır. Verilere göre tahmini proje karı olarak 88.820.000-TL görülmektedir.

-Vatandaşa verilen kira hususunda da Göksu net değildir. 18 ay sonrası için biz vereceğiz diyor, peki nasıl ve nereden vereceğini niye açıklamıyor. Kanun çıkarsa verecekmiş! Kendisine kentsel dönüşümden bölge parkı yapmak yerine o bölgeye rezerv alanı yapıp konut üret dendiğinde kirayı devlet veriyor diye geçiştirdiği zamanları da hatırlatmak isteriz.

Biz kentsel dönüşümün önemli ve gerekli olduğunu hala iddia ediyor, gelişi güzel, gereksiz konuşmalar ile akamete uğratılmasını, geciktirilmesini ve anlamsız her türlü beyanla geçiştirilmesini kınıyor bu husustaki düşüncelerimizi değerli kamuoyumuzla paylaşıyoruz.

SAADET PARTİSİ MECLİS ÜYELERİ

 
Yorum (0) Hitler: 2652

Esenler'e Emniyet Müdürü Dayanmıyor!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 25 Aralık 2013
Yazdır

Rıdvan Salman'ın Haberi:

25 Temmuz 2013 tarihinde Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Erhan Akgün görevinden alındı.

Türkiye’de ki siyasi dengeleri derinden sarsan 17 Aralık tarihli yolsuzluk operasyonu sonucunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan şube müdürleri, şube müdür yardımcıları, emniyet amirleri ve başkomiserlerin de arasında bulunduğu yirmi beş emniyet çalışanın görev yeri değiştirildi.

Bundan beş ay gibi kısa bir süre önce Atatürk Havalimanı Şube Müdür Yardımcılığı görevinden Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Erhan Akgün’ün de görev yeri değişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hukuk İşleri Şube Müdürlüğüne getirilen Akgün’ün yerine Atina Büyükelçiliği Emniyet Müşavir Yardımcılığı görevinde bulunan Erol Öztaş atandı.

İstihbarat Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü`nde görevli emniyet amirleri, baş komiserleri, komiserleri ve polis memurlarının tayinleri ilçelere çıkarıldı.

Yerlerine ise Asayiş Şube Müdürlüğü, Güven Timleri Şube Müdürlüğü, Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüklerinde görevli polisler getirildi.

- - -

Dikkat! Ajans Esenler'in Özel Haberidir

Yönlendirmeli Kaynak Gösterilmeden Kopyalanması Halinde Yasal İşlem Başlatılacaktır!

 
Yorum (0) Hitler: 3408

CHP İlçe Başkanı'ndan Tehdit Gibi Açıklama!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 23 Mart 2014
Yazdır

Rıdvan Salman'ın Haberi:

CHP Esenler İlçe Başkanı Halil Özden’in, “Seçime beş gün kala son bir sürpriz yapacağız. Bazılarının sokağa çıkmaya yüzü bile kalmayacak” şeklindeki açıklamaları tartışma konusu oldu.

Gazetemize konuşan Halil Özden, 2009 yerel seçim sonuçlarında Esenler’de Ak Parti’nin birinci, Saadet Partisi’nin ikinci, CHP’nin ise üçüncü parti olduğunu unutmuşçasına “Belediye Başkanı biz birinci partiyiz, ikinci parti CHP, diğerleri barajı aşamıyor diyerek propaganda yapıyor. Aradaki farkı yüzde altmış olarak ifade ediyor. Sayın AKP belediye başkanı galiba yanlış duymuş. Aramızda altı puan fark var. O bu altıyı altmış duymuş olabilir. Altı puan fark da on beş gün önceydi. Bunu kapatmak üzereyiz, 30 Marta kadar AKP’yi beş puan geçeceğiz ve seçimi kazanacağız” şeklinde açıklama yaptı.

AKP İle CHP Neden Aynı Görüşte?

Muhazafakar nüfusu ile bilinen ve sol görüşlü partilerin en başarılı seçimlerinde dahi üçüncü parti oldukları Esenlerde CHP’nin Esenleri alması bir hayal olarak gözükürken, 2009 yerel seçim sonuçlarında Ak Parti’nin 47,5 ile birinci, Saadet Partisi’nin 18,1 ile ikinci, CHP’nin ise üçüncü olarak 13,7 oy oranı almasına rağmen ve Esenler’de ki mevcut seçim atmosferi de göz önüne alındığında Ak Parti’nin adayı Tevfik Göksu ile CHP’nin adayı Aksal Örüklü’nün neden 2009 seçimlerinde yaklaşık 43 bin oy alan Saadet Partisi’ne karşı birleştikleri akıllarda soru işareti bıraktı.

Hatırlanacağı Üzere:

Öte yandan CHP İlçe Başkanı Halil Özden’in, CHP’nin Esenler belediye başkan adayının belirlenmesi sürecinde kendisi ve ekibi, CHP genel merkezinden farklı aday ve farklı liste açıklamıştı. Bu durum 'daha kendi içlerinde bir karar alamayan, başkan adaylarını hep birlikte bir karar alıp ta açıklayamayan bir parti Esenler'i nasıl yönetebilir ki?' sorusunu akıllara getirmişti. (ilgili haber için tıklayın)

2009 yerel seçim sonuçları ve Esenler'de ki mevcut seçim atmosferi göz önüne alındığında ezeli rakip gibi gözüken Ak Parti ile CHP'nin Esenler'de ikinci parti olan diğer partilerin aksine daha önceki dönemde ki adayları ile yine birlikte hareket eden Milli Görüş'ün partisi Saadet Partisi'ne karşı neden birleştikleri ve neden yok saydıklarının yorumunu sizlere bırakıyoruz...

 
Yorum (0) Hitler: 1883

BELEDİYE MECLİSİ 3 ŞUBAT’TA

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 31 Ocak 2014
Yazdır

 

Esenler Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantıları, 3- 7 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şubat Meclisi’nin ilk oturumu, 3 Şubat 2014 Pazartesi günü saat 15.00’da yapılacak.

5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesi gereğince; Esenler Belediye Meclisinin 4. Seçim Yılı 6. Dönem 2014 Senesi Şubat AyıMeclis Toplantıları, aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere; Esenler, Fevzi Çakmak Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi, No:71 sayılı yerde bulunan Esenler Belediye Başkanlığı binasında 03 Şubat 2014– 07 Şubat 2014tarihleri arasında yapılacaktır. Meclis Toplantılarının ilk birleşimi 03 Şubat 2014 Pazartesi günü, Saat:15.00’da yapılacak.

GÜNDEM   :

Açılış ve Yoklama

Teklifler:

1- Kanal Katılım Payı Hesabı hk. Fen İşleri Müdürlüğü teklifi.

2- Esenler Kaymakamlığı İlçe Müftülüğünün talebi hk. Fen İşleri Müdürlüğü teklifi.

3- Tarihi Avasköy Su Kemeri hk. Fen İşleri Müdürlüğü teklifi.

4- Esenler Fevziçakmak Mahallesi, 274 ada 12 parsel sayılı taşınmaz hk. Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü teklifi.

 

Raporlar:

1- Kemer Mahallesi Kemertepe Camii ve Kur’an Kursu Yapma ve Yaşatma Derneğinin talebi hk. Hukuk-Plan ve Bütçe Komisyonu Müşterek Raporu.

2- Esenler Oruçreis Mahallesi 15 pafta 1021 parsel sayılı taşınmaz hk. Hukuk-Plan ve Bütçe Komisyonu Müşterek Raporu.

3- “Esenlerli Gençler İçin Gelecek Vizyonu ve Liderlik Projesi ve Esenler Bilim Parkı Projesi hk. Hukuk-Plan ve Bütçe Komisyonu Müşterek Raporu.

4- Metris 1 ve 2 Nolu T.Tipi  Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun muhtelif talepleri hk. Hukuk Plan ve Bütçe Komisyonu Müşterek Raporu.

5- Esenler 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve Plan Notlarına İtirazlar hk. (7 No’lu) İmar Komisyonu Raporu.

 
Yorum (0) Hitler: 1755

Meclis Üyesi Cemal Kaya'nın Acı Günü!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 22 Aralık 2013
Yazdır

Rıdvan Salman'ın Haberi:

CHP Esenler Belediye Meclis Üyesi Cemal Kaya’nın annesi Hanım Kaya 88 yaşında vefat etti.

Hastalığın teşhisinden bu yana uzun yıllar tedavi gören merhume en son Çapa Tıp Fakültesi’nde tedavi görüyordu. Normal tedavisi devam ederken diyalize giren Hanım Kaya ağırlaşarak yoğun bakım ünitesinde 20 Aralık akşam saatlerinde vefat etti.


Merhume pazar günü Esenler Yavuz Selim Camii'nde kılınan ikindi namazını müteakip Topkapı Merkezefendi Mezarlığında aile kabristanına defnedildi.

Cemal Kaya şahsında tüm Kaya ailesine başsağlığı, merhume Hanım Kaya’ya Allah’tan rahmet dileriz…

 
Yorum (0) Hitler: 2116

Ahmetfidan.tc Açıldı

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 10 Mart 2014
Yazdır

MHP Esenler Belediye Başkan Adayı Ahmet Fidan'ın Resmi Web Sitesi ahmetfidan.tc açıldı.Sitede Ahmet Fidan'ın  Öz Geçmişi,iletişim bölümü ve Ahmet Fidan'ın esnaf ziyaretlerinden fotoğraflar bulunuyor.Siteye Gitmek İçin Tıklayın

 
Yorum (0) Hitler: 2102

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 26 Ocak 2014
Yazdır

Esenler Birlesik Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimi daha önce de başkan yardımcılığı yapan Şükrü Şahin Kazandı.


Esenlerli Esnafımıza Hayırlı Uğurlu Olsun.

1 nolu sandık sonucu
Arslan Arslan :57
Şukru Şahin :33
Emrullah Bey:33
Geçersiz oy :2

2 nolu sandık sonucu
Arslan Arslan :68
Şukru Şahin :74
Emrullah Bey:51
Geçersiz oy :1

Toplam Oy Sonuçları:
Arslan Arslan :169
Şukru Şahin :201
Emrullah Bey :171
Geçersiz oy:0

 
Yorum (0) Hitler: 2073

Kaymakamlık Artık Sosyal Medyada

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 14 Aralık 2013
Yazdır

Esenler Kaymakamlığı, en büyük eksiklerinden biri olan sosyal medya hesaplarını açarak büyük bir açığı kapattı. Esenler Kaymakamlığı'nın resmi sitesinden duyurulan haberde Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarının açıldığı belirtildi.

Göreve geldiği günden bu yana bir çok çalışmaya imza atan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Kaymakamlığının en büyük eksikliklerinden birini daha gidermiş oldu.

Esenler Kaymakamlığı Facebook adresi için tıklayın

Esenler Kaymakamlığı Twitter adresi için tıklayın

Esenler Kaymakamlığı Youtube adresi için tıklayın

 
Yorum (0) Hitler: 1961

Erol Urhan'ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 08 Mart 2014
Yazdır

Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Erol Urhan  8 Mart, "Emekçi Kadınlar Günü"

dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

İşte Yayınladığı Mesaj:


Dünya Kadınlar Günü, ülkemizde ilk kez 1921 yılında 8 Mart, "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında daha yaygın olarak kutlandı ve sokağa taşındı.

Yıllardan beri 8 Mart, "Dünya Kadınlar Günü" olarak her sene büyük bir iştiyakla kutlamasına rağmen kadınlar açısından değişen bir şey olmuş mudur? Bugün hala ezilen ve her türlü zulme tabi tutulan yine kadın değil midir? Evde, işte, hayatın tüm sosyal alanında ezilen ve horlanan kadın değil midir?

İşgal edilen topraklarda daha fazla özgürlük ve demokrasi çığırtkanlığı adı altında akıl almaz zulümlere maruz bırakılan yine kadınlardır. Hayatın her alanına baktığımızda kadın her sahada istismar edilmektedir. Sömürü çarkının bir vasıtası olarak kullanılan ve Kendi varlığının değerini öğrenemediği için, istismar edilişini anlayamayan kadın bu istismarı kendisi için bir özgürlük ve kendini ifade etmesinin kazancı saymaktadır.

Ailenin tahkimi, evinin düzenini koruma ve çocuklarının “ Milli ve Manevi değerler “ ile yetişmesini sağlamak yerine "kadına özgürlük" adı altında sergilenenler ile kadının istismar edilmesi, sosyal dengeyi bozmuştur.

Hareket noktasına baktığımızda sosyal eşitlik ve adalet için bir eylem olarak başlayan bu kutlama, geçen onca zamana rağmen kadının hayatında nispi bir iyileşmenin ötesine geçilememiş belki de son radde de kadın ve aile sorunları daha da derinleşmiş olarak önümüze çıkmıştır. Ancak bundan maddi kazanç sağlayan kesimlerin olduğu gerçektir. Kadınlar ise sadece istismar edilmekle kalmamakta, tüketimin kutsal bir aracıymış gibi görülmektedir.

 

Kadını yaratılışına uygun bir yaşam tarzı ile toplumda hak ettiği yere yükselterek, toplumun temel taşı olan sağlam bir aile yapısına kavuşturacak yegane zihniyet milli görüş zihniyetidir.


Bu vesile ile Esenler’ in tüm hanımefendilerini bu gerçeği görüp hak ettikleri hayat seviyesini elde etmelerinin mücadelesini Saadet Partisi çatısı altında sürdürmelerini öneriyor ve Saadet Partisine destek olmaya davet ediyoruz.

Erol URHAN
Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı

 
Yorum (0) Hitler: 1854

Şahin Esenler İçin Projelerini Anlattı

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 23 Ocak 2014
Yazdır

 

 

 

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimine İki gün kala mevcut Oda Başkan Vekili ve Başkan adayı Şükrü Şahin ‘ İstanbul Fm’de seçime ve projelerine yönelik canlı yayına katıldı…
Başkan Adayı Ve Mevcut Oda Başkan Vekili Şükrü Şahin canlı yayında her konuda açıklamalarda bulundu;

“On yıldır odamızda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmaktayım. Ayni zamanda Esenler Kredi Kefaret Kooperatifi Başkanlığını yürütmekteyim. Esenler’de gitmediğimiz, elini sıkmadığımız esnafımız kalmadı. Esenler esnafımız çok zor durumda ve aidatını ödeyemez hale getirildi. Biz inisiyatif kullanarak eski borçlarla ilgili haciz işlemleri başlatmıyoruz ve bekliyoruz. Diğer adayların dediği gibi borç silme, affetme gibi bir yetkisi yoktur odamızın. Kim bunu söylüyorsa oy hesabı yaptıkları için söylüyor.

Dört aydır sahadayız. İstanbul’da mevcut 163 oda içinde en iyisi olmak için yola çıkarak çalıştık. Bir önceki kongrede 4.600 üyemiz vardı bu kongrede 2085 üye ile seçimlere gidiyoruz. Esnaf bitiş düdüğünü çalmış uzatmaları oynuyor gibi. Biz 276 meslek dalında üyesi bulunan karma bir odayız. Birleşik esnaf odasıyız bu nedenle işimiz çok zor. Esnafa bir dokunup bin ah işitiyoruz. Muhtelif esnafımızın saymakla bitmeyecek sorunları ve beklentileri var. Çözüm noktasında değiliz ama sorunların giderilmesi ve duyurulması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Sorunlarımıza ilgi göstermek ve hizmet vermek için uğraşıyoruz ve uğraşmaya da devam ediyoruz.

Mahalle bakkal esnafımız mahallelinin bankasıdır. Büyük marketlerden alışveriş yapamayacak durumdaki halkımızın imdadına bakkal esnafı koşuyor. Bakkal esnafımızın yaşaması ve desteklenmesi için elimizden geleni yapacağız. AyrıcaEsenler’de bir çıraklık eğitim merkezi eksikliği var. Bu merkezin açılması için gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Belli merkezlerde biriken dışarıdan gelen büyük esnaf küçük esnafımızı mağdur ediyor. Her türlü esnaf denetimlerinde komisyonlara esnaf odası yönetimimizden üye vermeyi sağlayacağız. Bir hukuk birimi oluşturarak hukuksal anlamda esnafımız bir dara, bir derde düştüğünde çözüm bulmasını sağlayacağız. Saat 22 sonrasında alkol satışı yasak. Biz hiç kimse alkol ve sigara kullanmasın isteriz. Ancak bir eşitsizlik var. Kimse alkol satacağım diye hayata atılmaz. Ama tekelci olmuşlar ve geçimlerini bu işten sağlıyorlarsa bu yasak esnafımızı zorluyor. Bu konuda yetkililere bir şekilde sesimizi duyurmak istiyoruz. Biz iyi hizmet vermeye talibiz.

Seçimlere çok iki gün süre kaldı. Esnafımız ne yapması gerektiğini bilir ve zamanı gelince de yapar. Bu kongre ile çıraklıktan ustalığa geçiş yapıyoruz. Oda başkanımız bize el verdi, esnafımız da yol verirse onlara en üst seviyede hizmet edeceğim. Esnafımızdan şahsıma, Şükrü Şahin’e oy vermelerini bekliyorum…”

 
Yorum (0) Hitler: 1783

Erolurhan.com açıldı!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 12 Aralık 2013
Yazdır

Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Erol Urhan'ın resmi internet sitesi www.erolurhan.com açıldı.
Görsel tasarımıyla göze çarpan sitede Erol Urhan'ın öz geçmişi,belediyecilik anlayışı ve seçim politikası,basına yansıyan haberleri,yaptıkları ziyaretleri ve Esenlerlilerin görüşlerini paylaşabileceği serbest kürsü bölümü de bulunuyor.SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

 
Yorum (0) Hitler: 2883

Ahmet Kurt'tan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 07 Mart 2014
Yazdır

Esenler Ortopedik Engelliler Derneği Onursal Başkanı Ahmet KURT 08 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gazetemize bir mesaj göndererek Kadınlar toplumda hak ettiği yeri, hak ettiği şekilde almalıdır. Diyerek Tüm kadınların 08 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

08 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Şüphesiz müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima saygı, sevgi, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, “Toplumun temelini aile, ailenin temelini ise kadınlar oluşturmaktadır.” Ülkemiz malesef kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın dramatik örnekleriyle doludur. Kadınlar toplumda hak ettiği yeri, hak ettiği şekilde mutlaka almalıdırlar.

Kadınların toplumsal hayata katılımının, toplumsal barış ve ülke kalkınmasının en temel şartlarından biri olduğu unutulmamalıdır. Kadınların hak ve özgürlüklerini bireysel ve toplumsal sorunlarını sadece kadınlar gününe hapsetmeden, kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal kazanımlarına yönelik adımlar süratle atılmalıdır.

Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren özellikle Engelli kadınlar ve Engelli vatandaşlarımızın Anneleri başta olmak üzere tüm dünya kadınlarınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yürekten kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir gelecek dilerim.

Saygı, Sevgi ve Hürmetlerimle

 

AHMET KURT

E.O.E.D. ONURSAL BAŞKANI

 
Yorum (0) Hitler: 1718

Erol Urhan'dan Mevlid Kandili Tebriği!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 12 Ocak 2014
Yazdır
Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Erol URHAN, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İşte O Mesaj:

Kızgın çöllerden, çorak topraklardan ve karanlığa gömülmüş hayatların içinden, alemlere rahmet olarak seçilen, "Örnek İnsan" Hz. Muhammed (sav.) efendimizin doğumu mazlum ve mahsun İslam dünyası ve insanlık alemi için iki cihan "Saadeti" olsun.

Mevlid Kandilinizi Tebrik Ederim!

Erol URHAN

Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı

 
Yorum (0) Hitler: 1981

Ak Parti Sarıgül İçin Seferber Oldu!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 21 Kasım 2013
Yazdır

Mustafa Sarıgül’ün Esenler’e gelişini öğrenen Esenler Ak Parti İlçe Teşkilatı Esenler’de adeta seferberlik ilan etti.

Esenler'in tüm caddelerinde 98 yerinde kurulan üye standları hem beklenen ilgiyi görmedi hem de yolları kapatmasıyla halkın yürüyüşünü zorlaştırdı.

10 (450 x 338)

Ak Parti İlçe Başkanı Umut Özkan’ın talimatıyla Mustafa Sarıgül’ün geçiş güzergahı üzerine yaklaşık 98 masa kurarak üye çalışmasına yeltinen Ak Parti teşkilatları gün boyu istediği sonucu alamadığı öğrenildi.

1 (450 x 338)

Esenlerin Ak Parti kalesi olarak adlandıran Ak Parti teşkilatları umduklarını bulamadılar. Gün boyu stantlarda yaptıkları çalışmayla 218 yeni üye partilerine dahil ederken. Sarıgül’ün gelişi sırasında ise Esenler Dörtyol meydanına toplanarak programı takip ettiler.

11 (450 x 253)

Üye çalışmasında beklentilerine varamayan Ak Parti teşkilatları, ilçe Başkanı Umut Özkan önderliğinde twitter’da çareyi Sarıgül’e laf atmakta buldu. Dörtyol Meydanı'nda toplanan binlerce kalabalık fotoğrafıları photoshop ve sahtekarlık olarak nitelendiren Özkan yaptıkları üye sayısınında 5 000 olduğunu idda etti.

7 (450 x 338)

Gazetemizin yaptığı araştırmada tüm stantlarda yapılan üye çalışmasının 218 yeni üyeyle son bulduğunun bilgisine varken. Ençok üye beklenilen Dörtyol Meydanındaki stantta ise 24 üye yapıldığı öğrenildi.

6 (450 x 338)

Esenler Belediye çalışanlarınında mesai saatlerinde statlarda olması vatandaşlar tarafında tepkiyle karşılandı.

Sosyal medyada ise bazı vatandaşlar “Esenler Belediyesi Mustafa Sarıgül için resmi tatil ilan etmiş” diye espri yaptılar.

5 (450 x 338) 4 (450 x 338) 3 (450 x 338)

Kaynak Gazete Bugün

 
Yorum (1) Hitler: 2785

Sayfa 1 / 9

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sonraki > Son >>
hd porno