Akil İnsanlar Esenler'de Konuştu!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 23 Nisan 2013
Yazdır

Akil İnsanlar Marmara Grubu Genel Sekreteri Yüksel Levent Korkut Esenler'de konuştu. Korkut, protestolara karşı yeni bir dil geliştirilmesi ile çözülebileceğini söyledi.

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Barış Ekmeği Festivali'ne katılan Korkut, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Akil İnsanlar olarak çalışmaları hakkında bilgi veren Korkut, mümkün olduğu kadar halka yakın olmaya çalıştıklarını ve bu barış etkinliğine bu nedenle katıldıklarını anlattı. "Buradaki etkinlik dünyadaki barışa yönelik. Ama biz aynı zamanda Türkiye'deki barışı da sağlamayı düşünüyoruz. Türkiye'nin dünyadaki barışa katkıda bulunabilmesi için kendisinin barışı sağlamış bir ülke olması çok önemli" diyen Korkut, "Dünyadaki barışın yanında kendi barışımızı da yeşertelim diyoruz. Bunun için buradayız." değerlendirmesinde bulundu.

 

haber,haberler,güncel haberler,Akil İnsanlar Marmara Grubu Genel Sekreteri Yüksel Levent Korkut,protesto,dil

Çalışmalar sırasında ortaya çıkan tepki ve protostoların etkilerini soran bir gazeteciye cevap veren Korkut, tepkilerin normal olduğunu ancak yapıcı bir dil geliştirilmesinin önemine işaret etti. Korkut, "Tepkilerin farklılaştığını görüyoruz. Bu tür süreçler tabi ki insanların kafasında soru işaretleri uyandırır. Biz diyoruz ki, bu soru işaretlerini gidermeye, çözmeye çalışalım, yaratıcı fikirler oluşturmaya çalışalım, barışı sağlayıcı fikirleri birlikte oluşturalım. Fakat hala kavga ve çatışma dilinin zaman zaman öne çıktığını görüyoruz. Dilimizi değiştireceğiz ama bu biraz vakit alacak. Bu bir anda değişmiyor. Zaman içinde değişecek, yeter ki sabırlı ve ısrarcı olalım. Sabreder, demokratik davranır ve herkese konuşma olanağı sağlarsak bu dil değişecektir. Eleştiri ve protestolar her ortamda olacaktır ama bunları demokratik bir ortamda yapmak bize çok şey kazandıracaktır." ifadesini kullandı.

Akil İnsan grubunun çalışma şekline ilişkin bir soruyu da cevaplayan Korkut, "Gelecekte farklı modeller oluşturulabilir. Ama bunu yapacak olan siyasi iradedir. Siyasi irade bu işin yürütücüsüdür. Onlar adına karar veremeyiz." dedi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno