Esenler Saadet'ten Engelliler Haftası Mesajı!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 10 May 2013
Yazdır

Değerli Esenler Halkı ve Muhterem Engelli Vatandaşlarımız..!

10-16 Mayıs Tarihleri arasında dünya genelinde ve Türkiye'de büyük duyarlılıkla geçmesi gereken bir haftaya hep birlikte girmiş bulunuyoruz.

Engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin, huzurla, sağlıkla, umut dolu bir hafta ve bir ömür geçirmelerini dileriz.

Engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin yaşadıkları sorunların farkındayız. Hayata katılım göstermedeki azim ve kararlılıklarını taktir ediyor ve destekliyoruz. Saadet Partisi olarak her zaman engelli ve diğer toplum kesitlerinin hak arayış mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu, olacağımızı içtenlikle belirtmek isteriz.

Sorunların çözümünde ilk ve esaslı adımların aileler, çevre, kurum ve gönüllü teşekküller yolu ile atılabileceğini, kısacası tüm insanlığın ortak sorununa toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olabileceğini bir kere daha belirtmek gerekir.

Bundan sonraki adımlarımızı ise özürlü vatandaşlara geçici duygular ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle özürlülere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir.

Esenler İlçemizde faaliyet gösteren tüm gönüllü engelli dernek ve kurumları ile bu vesile ile yakın temas halindeyiz.

Zaten, Saadet Partisi Engelliler Koordinasyonu Başkanı İsrafil Bayrakçı, Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada engellilerin sorunlarını masaya yatırdı. Bayrakçı, Engellilerin eğitim ve istihdam olmak üzere birçok sorunun hala devam ettiğini söyleyerek, engellilere verilen hakların da tıpkı gaziler gibi kanunla verilmesini özellikle Anayasal olarak, engelli haklarının garanti altına alınması gerektiğini söylemişlerdir.

Siz saygıdeğer engelli kardeşlerimiz ve muhterem ailelerinizin haftalarını en içten duygularımız ile kutlarken, her zaman yanınızda olmaktan büyük bir kıvanç ve onur duyduğumuzu ayrıca belirtmek isteriz.

Kamuoyuna Saygılarımızla


Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanlığı

Tuğrul YALÇINKAYA

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno