YALÇIN AKDOĞAN GENÇ AKADEMİSYENLERLE BULUŞTU

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 20 May 2013
Yazdır

Esenler Şehir  Düşünce Merkezinin ikincisini düzenlediği genç akademisyenler toplantısının  konuğu Başbakan Başdanışmanı Doç. Dr. Yalçın AKDOĞAN oldu. Programa ayrıca MKYK üyesiProf.Dr Mazhar BAĞLI   İlçe BaşkanıAv. Umut ÖZKAN, Belediye Başkanı M.Tevfik GÖKSU ve Esenler’de kariyer yapmış akademisyen ve şehir düşünce merkezi üyeleri hazır bulundu.

Esenler’de vizyon sahibi gençlerle birarada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı; gençlerin düşünce ve görüşleri bizler için önemlidir dedi.

Şehir Düşünce Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mazhar BAĞLI, Türkiye’de ilk olan bu merkezin şehir ve kültürü bir arada tutmayı hedeflediğini ifade etti.

Toplantının onur konuğu olan Başbakan Başdanışmanı Yalçın AKDOĞAN çözüm süreci ve Suriye politikaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Terör hadisesinin tarihi bir süreçten kaynaklandığını, yanlış devlet politikalarında bu sürecin tetikleyicisi olduğunu ifade eden AKDOĞAN, Çözüm ve barış sürecinin belirli bir aşama neticesinde sonuca varıldığını ve bu süreç içerisinde başta Kandil olmak üzere pek çok faktöre rağmen yol kateldiğini belirtti. Hükümetimizin ve başta Başbakanımızın kararlı duruşu bu sonucu doğurmuştur ifadesini kullananan Yalçın AKDOĞAN; Suriye politikasının bu süreçlen bağlantısını kurmanın yanlış olduğunu söyledi. Suriye’nin bölgenin  dengeleriyle irtibatlı olduğunu, bu savaşın daha ziyade mezhepsel dengeler üzerine oturtulabileceğini ifade eden Doç.Dr. Yalçın AKDOĞAN” Türkiye olarak mazlumların yanında olmamız tarihin bize verdiği bir görevdir” dedi.

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno