Göksu: Bu Arkadaşı Taşlayın!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 28 May 2013
Yazdır

Rıdvan Salman'ın Haberi:

Her hafta farklı bir camide dağıtılan pilav eşliğinde halka projelerini anlatan Göksu, bu hafta Esenler Dörtyol Merkez Camii’ndeydi.

Cuma namazının ardından caminin önünde vatandaşlara seslenen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Hasip Dinçsoy İköğretim Okulu’nun yıkım tarihini açıkladı.

Cuma hutbesinde imamın Göksu’ya yönelik “Sayın belediye başkanımıza, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürü borç bilirim” demesi akıllarda soru işareti bırakırken, namaz çıkışı halka seslenen Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve Menderes Mahalle Muhtarı Bilal Koca ile vatandaşlara pilav ve ayran ikram etti.

Caminin önünde vatandaşlara seslenen Tevfik Göksu, “Bu pilavı şunun için ikram ediyoruz. İstiyoruz ki, Esenler’de böyle bir gelenek olsun. Şehri yönetenler halkın karşısına çıksın ve halka hesap versinler. Çünkü bu belediyenin de, bu şehrinde nihai patronu halktır. Siz seçiyorsunuz ve hesap sormakta sizin hakkınız. İşte biz de istiyoruz ki, bu şehri yönetenler gelsin halka hesap versinler.

Sözleri çok fazla uzatmayacağım sizler bizlere dört yıldır hakkıyla muhafaza etmek, büyütmek ve geliştirmek üzere bir emanet verdiniz. Biz de sizlerin vermiş olduğu emanete en sadık bir şekilde kalarak, bu emaneti büyüterek yolumuza devam ediyoruz. Şimdi şu meydandaki binalara bakın 3 yıl öncekinin binalarını yansıtıyor mu? Bu meydana bakın 3 yıl öncesinin Esenler’ini yansıtıyor mu?

Allah nasip ederse 17 Haziran’da Hasip Dinçsoy İlköğretim Okulu’nu yıkıyoruz ve burası Esenler’in yaşam alanına dönüşüyor. Okul yıkıldıktan sonra geçici bir süre bu alanı düzeltip meydana katacağız ve Allah nasip ederse seçimin hemen ardından bu görmüş olduğunuz alanın altı tamamen otopark olacak” dedi.

HAFTAYA TEMELİ ATIYORUZ

Göksu, içerisinde yurt, camii, konferans salonunda bulunacağı otuz iki derslikli Esenler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yerinin kamulaştırılmasının için sekiz buçuk trilyon tl, projenin toplam maliyetinin ise elli trilyon tl olduğunu söyledi. Göksu’nun temeli atıyoruz demesi, daha öncede defalarca Esenler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temeli için tarih vermesi ve o tarihlerde herhangi bir şey olmamasını akıllara getirdi.

BÜTÜN SOKAKLARA KONTEYNER

Vatandaşların saatinde toplanmayan ve biriken çöplerle ilgili şikâyetleri üzerine Göksu,  bu sorunla ilgili tespit çalışmaları yapıyoruz, hedefimiz 30 Haziran’dan sonra günlük çöpü kaldırmaktır. 30 Haziran’dan sonra bütün mahallelerde her gün çöpler toplanacak” diye konuştu.

İbrahim Şahin’e dönerek “Duydun değil mi?” diye soran Göksu, vatandaşa, “Eğer, 30 Haziran’a yetişmezse bu arkadaşı taşlayabilirsiniz” dedi.

BENİ GÜNAHA SOKMA

Başkan Göksu konuşmasının ardından vatandaşların sorduğu soruları cevaplandırdı. Bir vatandaşın: “Başkanım Güngören hiçbir şey yapmıyor” demesi üzerine Göksu, “Yapıyordur yapıyordur. Dur beni günaha sokma şimdi” diye cevap verdi.

20.000 METRE YÜRÜYÜŞ ALANI

Esenler Belediye binasının karşısındaki yeşil alana yürüyüş alanı ve otopark yapılacağını belirten Göksu, 750 araç kapasiteli otoparkın üstüne yeni bir kültür sarayı ve 20.000 metre yürüyüş alanı yapılacağını söyledi.

- - -

Dikkat! Ajans Esenler'in Özel Haberidir

Yönlendirmeli Kaynak Gösterilmeden Kopyalanması Halinde Yasal İşlem Başlatılacaktır!

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno