Haziran Ayı Belediye Meclisi Olaylı Başladı!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 05 Haziran 2013
Yazdır

Kurulduğu ilk günden bu yana, Esenler hakkında yaptığı seviyeli haberleri ve haberlerinde kullandığı özgün dili ile Esenler’de gündeme uyan değil gündem oluşturan haber sitesi olan ajansesenler, siz değerli Esenler halkını Esenler’de ki her olaydan daha iyi bir şekilde haberdar edebilmek için dur durak bilmeden çalışıyor. Değer yargıları olan bir habercilik anlayışıyla yola çıkan ajansesenler, artık Esenler Belediyesi Meclis Toplantılarını siz değerli Esenler halkına aktaracak.

Rıdvan Salman’ın Haberi:

Esenler Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ilk oturumu 3 Haziran 2013 Pazartesi günü, belediye konferans salonunda, imza karşılığı yapılan yoklamanın ardından Meclis Başkan Vekili Birol Hacıoğlu tarafından açılması ile gerçekleştirildi.

Esenler Belediye Meclisi’nin 4. Seçim Dönemi 5. Çalışma yılı 2013 senesi Haziran ayı meclis toplantısının birinci birleşimine CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hasan Babacan ile AKP’Lİ Belediye Meclis Üyesi Ömer Çetinkaya arasında geçen diyalog damgasını vurdu.

Başkanlık Makamından gelen dört maddenin gündeme alınmasının ardından SP’li Belediye Meclis Üyeleri’nin Başkanlık Makamı tarafından yanıtlanmak üzere verdikleri soru önergeleri okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hasan Babacan, yazılı olarak sordukları önergelere verilen cevaplara baştan savma olduğunu öne sürerek, şöyle konuştu;

“Bizim çeşitli tarihlerde vermiş olduğumuz soru önergeleri vardı. Bu soru önergelerinden birin de afet riskli alanlarla ilgili hangi çalışmaları ne şekilde yaptığınızı tarafımıza bilgi olarak verilmesini istedik.

Bu sorumuza Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Sayın Ömer Çetinkaya ise şu şekilde cevap vermiş;

“İlçenin sınırları içerisinde 6306 sayılı yasa kapsamında afet riskli alanlarla ilgili 11 Ocak 2013 tarihli Belediye Meclis Toplantısı başlamadan önce Belediye Başkanımız Sayın M. Tevfik Göksu tarafından bilgilendirme yapılmıştır”. Allah aşkına soruyorum: Hangi arkadaşımız Belediye Başkanı’nın anlattıklarından bilgi edinmişse çıksın bu bilgileri bizlere bir anlatsın da görelim bakalım. Çünkü böyle bir cevap olur mu? Bu Meclisin bir ciddiyeti var. Onun için verdiğiniz bu cevabı biz akıl almaz buluyoruz.

Aynı şekilde biz Belediye Meclis tutanakları ile ilgili bir soru önergesi veriyoruz ve tutulan tutanakları istiyoruz. Bu tutanakları her Meclis Toplantısının ardından Meclis Üyelerine vermediyseniz bu Meclisi Yönetenlerin mi ayıbı, yoksa biz bu tutanakları istedik diye mi ayıp ettik?

Arkadaşlar sizden rica ediyorum ben yaptım oldu mantığından çıkın artık. Yoksa biz bunları sizlerden almasını biliriz ama ben CHP Belediye Meclis Üyesi olarak böyle bir duruma başvurmak istemiyorum. Bize bir cevap yazılıyor isteğiniz bu şekilde uygun görülmemiştir. Allah Allah… Sayın Meclis Başkanı bu duruma el koyun lütfen. Yani bu olaydan sorumlusunuz bir el koyun. Böyle bir cevap olur mu? Bu Esenler Belediye Başkanlığının ayıbıdır”

NİYE KIZIYORLAR HİÇ ANLAMIYORUM

CHP’li Babacan’a cevap vermek için söz alan AKP’li Belediye Meclis Üyesi Ömer Çetinkaya ise şöyle konuştu;

“Hasan Abimiz hiddetli bugün. Anladığım kadarıyla başka bir sıkıntısı var. Şimdi Hasan Beyler kıymetli Meclis Üyelerimiz bir soru sormuşlar ve demişler ki, Esenler’deki kentsel dönüşüm alanları ile ilgili bilgileri istiyoruz. İşte onların bu sorularından bir müddet sonra AKP’li Meclis Üyeleri’nin de talepleri oldu ve Sayın Belediye Başkanımız bu konu ile ilgili Meclisimizden önce detaylı bir bilgi verdi.

Kaldı ki, normalde soru önergelerinin cevabını Belediye Başkanı verir. Fakat burada bir görevlendirmeyle Başkanımız bu görevi bana verdi. Ama Başkan bizzat Hasan Beylerin istediği sorunların cevabını burada Meclis Toplantısı’nın öncesinde arkadaşların yüzüne dönük olarak saatlerce anlattı. Ancak arkadaşlar ne istiyorlar, niye kızıyorlar hiç anlamıyorum.

Bu sorunun cevabı çok açık değil mi, Başkanımız bu sorunun cevabını burada vermedi mi? Biz de soru önergenize Belediye Başkanımız Meclisten önce bilgi verdi dedik. Bunda alınacak, kızacak ve hiddetlenecek ne var, anlamadım. Gerekirse yine cevaplarını verelim bunda problem yok. Çünkü kimsenin kimseden kaçırdığı bir şey yok.

İHTİYAÇ HİSSEDERSEK VERİRİZ

İkincisi Belediye Meclisi’nin bütün tutanaklarını istediler. Şimdi bu Meclis’te hep beraberiz ve burada ne konuşuluyorsa onların yazıya dökümüdür tutanaklar. Ancak arkadaşlar diyor ki, bir yıllık Meclis Tutanaklarını bize verin diyor. Ya niye verelim? Hangi toplantının tutanağı lazımsa onu talep edin onu verelim.

Ama sen Belediye Meclis oturumlarının bütün tutanaklarını bana ver diyorsun. Burası bir kamu kurumudur. Tamam, ihtiyaç hissedersek 5 yıllığını da veririz. Ama ben istedim diye doğru gelmiyor bana. Ha ben bu uygulamada da ısrar etmiyorum ama doğrusunun da bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü bir Belediye Meclis Üyesi ben bütün tutanakları istiyorum derse verecek miyiz? Veya bunu istemek doğru mudur?”

NE ANLADIYSANIZ ÇIKIN ANLATIN

AKP’li Meclis Üyesi Çetinkaya’nın verdiği cevaplara sert tepki gösteren CHP’li Meclis Üyesi Babacan tekrar söz alarak şöyle konuştu;

“Ömer Bey nerden çıkardınız bu hiddeti falan. Benim yüreğim sevgi ile doludur. Hayatımda kurnaz adamı sevmem. Yaşamım boyunca da kurnaz adamı sevmedim. Ben burada hiç kimsenin kafasının arkasında soru işareti var falan da demedim. Bunun arkasında da bir şey saklıyorsunuz demişsem namerdim. Ben öyle laf mı söyledim ki, böyle bir cevap veriyorsunuz.

Ömer Bey benim söylemediğim lafları söylemişim gibi konuşmanızı kınıyorum. Ayıptır yani. Ben böyle bir şey söylemedim kendisi benim adıma kendi kendine yorum yapıyor.  Ben burada soru soruyorum. Tamam, Belediye Başkanı burada afet riskli alanları anlattı. Hadi ne anladıysan çık anlat bakalım. Hadi ne anladıysanız çıkın anlatın ben de sizlerden dinleyeyim. Hadi çık anlat bakalım. Kaldı ki, bize verdiği cevap anlamadınız mı imasıyla hakaret içeriyor. Anlattı ama siz anlamadınız mı diyor. O zaman kendisi anladıysa çıkıp bir anlatsın bakalım ne anlamış”

Daha sonra gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçilerek 1.2.3.4.5.6 ve 7 No’lu teklifler oy birliği ile kabul edilerek komisyonlarına havale edildi. Gündemdeki 1, 2 ve 3 numaralı raporlar ise AKP’li Meclis Üyeleri’nin talepleri doğrultusunda komisyonlarına geri iade edildi.

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Meclis Başkan Vekili Hacıoğlu, Esenler Belediye Meclisi’nin 4’ncü Seçim Dönemi 5’nci Çalışma yılı 2013 senesi Haziran ayı Meclis Toplantılarının birinci birleşimini 7 Haziran 2013 Cuma günü saat 15.00’da toplanmak üzere kapattı.


Saadet Partisi Tarafından Sunulan Soru Önergesi :

- - -

Dikkat! Ajans Esenler'in Özel Haberidir

Yönlendirmeli Kaynak Gösterilmeden Kopyalanması Halinde Yasal İşlem Başlatılacaktır!

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno