Didik Didik Ettik, 400 Projeyi Bulamadık!

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 23 Haziran 2013
Yazdır

Rıdvan Salman'ın Haberi:

SP Esenler İlçe Teşkilatı yerel basınla birlikte düzenlediği sabah kahvaltısı ve basın açıklamasında Gezi Parkı’ndan Prestij Esenler’e kadar bir çok konu konuşuldu.

Saadet Partisi Esenler İlçe Merkezinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya; ‘Belediye başkanına sen reklamcısın, şovcusun, televizyon çocuğusun deniyorsa, bunu diyenler hiç de haksız sayılmaz’ dedi.

SESSİZ KALMAMALIYIZ

Yalçınkaya; “Son iki ay hariç yaklaşık bir buçuk yıldır yerel basınla bir araya geliyoruz. Son iki ayda görüldü ki memleketin huzuru bozuluyor, biz sessiz kalmamalıyız, biz sessiz kaldıkça çok da huzurlu olmayan bir dünyada yaşadığımızdan sorunlar artıyor. Mevcut durum itibariyle bölgemiz ve ülkemiz için durum daha ağır. Bölgemizdeki kardeş kavgası bizim de kapımızı çalmaya başladı. Bu sıkıntılardan nasıl kurtulacağız, çıkış yollarını nasıl bulacağız. Bu anlamda derin düşünceleri faaliyete geçirmemiz gerekiyor.

BİZ 70 MİLYONLUK BİR AİLEYİZ

Bizler bu memleketin gerçek sahipleriyiz çünkü biz  70 milyonluk bir aileyiz. Hepimiz değişik görüş ve mizaca sahip kardeşleriz. İçimizde solcumuz farklı sağcımız farklı, milliyetçimiz ya da bir başkası ayrı bir mizaca sahip olabilir. Bizim evimiz jeopolitik açıdan dünyanın en iyi ve en güzel yerinde, bu durumdan yararlanarak aile saadetimizi ve evimizin düzenini bozmaya çalışabilirler, bu oyuna gelmemeliyiz. Dış güçlerin oyununu biz bozmalıyız. Yuvamızı dağıttırmaya varacak durumlarda uyarmalıyız. Biz bu uyarı görevimizi yerine getiriyoruz.

KARDEŞ KAVGASINDA ORTADA OLURUZ

Bize diyorlar ki hangi taraftansınız, sanki kurtuluş savaşı veriyoruz da yunana karşı mı savaşacağız. Fransızlarla veya dış ülkelerle savaşta mıyız? Biz ülkemizi inşa etme peşinde olan, dimdik duran bir partiyiz. Bu millete yazı tura attırma dışında bir şey söylenmiyor, hangi tarafta olacağı söyleniyor. Biz bu kardeş kavgasının ortasında oluruz ve her iki tarafa da telkinde tavsiyelerde bulunuruz, merhametimizi ise adaletin önüne koyarız. Bu insanlığın ulaşamadığı en yüce değerdir. Ne sağcıyız ne solcu, biz ortada duruyoruz. Kırk yıldan beri safımız belli.

TERÖRİZM İLE HAK ARANMAZ

Terörizm ile hak aranmaz. Ama başbakanın dediği gibi ‘Ümüğünüzü sıkarım’ veya ‘Ben %50’yi evde zor tutuyorum’ demek te koskoca bir Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı ve hükümetine yakışmaz. Siz bir meydanda birmilyon toplarsanız bende her meydanda bir milyon toplarım inatlaşması doğru bir tavır değildir. Bu davranışlar toplumu kardeş kavgasına götürür.

Son on yıldır şov yaparak meydanlarda bağırarak gelinen durum bellidir. Hükümet tam bir sorgulanma aşamasına gelmişken muhalefet ve AKP oy artırma çalışmaları yapıyor ve her durum da AKP’ye yarıyor. Taksim olayları Türk Ceza Kanunu’nun 225. Maddesine göre suçtur ama yapılanlar ortada. Bu oyunu izliyoruz ve uyarı görevimizi yerine getiriyoruz. Gündemi sağlıklı takip etmeyen bir durum oluştu. Kendi inancına bağlı ama yanlış yönlendirilen milyonlarca mütedeyyin insan var. Biz kargaşanın bir an önce sonlandırılması için çalışıyoruz ve çalışacağız.

MERDİVEN YAPMAK PROJE OLMUŞ

Esenler’e gelince, biz didik didik ettik 400 projeyi bulamadık. 400 gün uğraşsan bu projeleri bulamazsın. Belediyenin bir katalog, kitapçık bastırarak bu projeleri belgelemesi gerekir. En azından basın aracılığıyla toplumla paylaşması gerekir. Partilere ve STK’lara göndermesi gerekir. Muhalefet ediyorsunuz alın bakın belediyemiz neler yaptı diyebilmesi gerekir. Bu belediye başkanı laflarla 400 proje yapıyor. Camiye tuvalet tamiratı, dört basamaklı merdiven yapmak proje olarak değerlendiriliyor. Bunları proje saymak doğru değildir. Belediye başkanının yüz bin hastalığı var. Albaraka ile anlaşarak belediye yüz bin kredi kartı dağıtacaktı. Kart sahibinin bireysel sigortalı olduğu bir kart verilecekti. Hiçbir işe yaramaz bu karttan banka benim adıma da çıkarttı. Yüz bin kişiye dağıtılacak olan kartı iki üç bin kişiye zor verdiler, hem de hiç işe yaramayan bir kart oldu.

73 TRİLYONLUK BORÇ İSRAFTAN KAYNAKLANIYOR

İşleri yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Her şeyi abartarak on katı göstererek halkı kandırmaya çalışıyorlar. Esenler’i borç ile yönetmeye çalışıyorlar. 139 trilyonluk bütçesi olan bir yerde 73 trilyon borç yapıyorlar ve sonra borç umurumda değil diyorlar. Kimse kimseye bedel ödetmeden borç vermez. Biz korkuyoruz çok yakında belediye çok zor durumda ve aciz kalacak. Öyle bir aymazlık içindeler ki borçla iş yapmanın finansal maliyetini görmüyorlar. Bu 73 trilyonluk borç asla hizmetten kaynaklanan bir borç değil. Bakın hafta geçmiyorki bir kamyon afiş gidiyor bir kamyon afiş geliyor, en ufak bir etkinlikte dahi brandalar, afişler, broşürler, davetiyeler. Borç israftan kaynaklanan bir borçtur. Biz aynı şeyleri 10 yıl önce söylediğimizde başbakan Cidde’de yapılan bir İslam Konferansı’nda ‘Faiz bir dünya gerçeğidir ve bunun karşısında durulamaz diyordu. Devletin bütün parası faizde dururken, faiz bir dünya gerçeğidir, karşısında durulamaz derken, kalkıp ta faiz lobilerine çatan bir başbakan hiç inandırıcı gelmiyor.

SEN REKLAMCISIN, ŞOVCUSUN, TELEVİZYON ÇOCUĞUSUN

Bir röportajda Esenler’li bir vatandaşa soruyorlar; ‘Belediye başkanını nasıl buluyorsunuz?’ Vatandaş; ‘Reklamcı, şovcu adeta bir televizyon çocuğu’ diyor. Sonuç olarak vatandaş belediye başkanına ‘Sen reklamcısın, şovcusun, televizyon çocuğusun’ diyorsa bunu diyen kişi hiç de haksız sayılmaz. 7 trilyon reklama harcanmış. Bu milletin parasını har vurup harman savurmaya hiç kimsenin hakkı yok. Belediye meclisine soru önergesi veriyoruz, verilen cevaplarhep üstünkörü hep işbilmezcesine. Belediye başkanı ve belediyeyi yönetenler Esenler’i mahvediyor, borç batağına sürüklüyor.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE TEKLİFİMİZ VAR

Bir basın mensubunun sorduğu soru üzerine söz alan Saadet Partisi Esenler Belediye Meclis Üyesi Fevzi Başoğlu; ‘Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Dörtyol Meydanı’ndaki belediye işçileri ile esnaf arasında bir arbede yaşandı. İsterse şarkı söylensin isterse ilahi söylensin caminin yanında esnafın dükkanının önünde o  kargaşada hiçbir önemi kalmıyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Tekstilkent’te yönetim değişti. Yeni yönetime ilk ziyareti Saadet Partisi olarak biz  gerçekleştirdik. Tekstilkent yöneticilerinin bizden bir isteği vardı, Tekstilkent’te etkinlikler için çarşı sokağı benzeri güzel mekanlar var. Biz buradan bir öneride bulunuyoruz, önümüzde Ramazan var. Ramazan etkinlikleri yine Dörtyol Meydanı’nın kargaşasında değilde Tekstilkent esnaf ve  yöneticilerinin  de istediği gibi Tekstilkent’teki çarşı sokağı benzeri mekanda gerçekleştirilsin. Esenler’in her yerinden Tekstilkent’e ulaşım mümkün.

BASININ BASKI ALTINA ALINMASINI KINIYORUZ

Tekrar sözü alan Yalçınkaya; ‘Geçtiğimiz günlerde bir kardeşimiz belediyenin borcunu gazetesinde yayınlamış. Bu gerçekleri yazan basının baskı altına alınmasına da karşıyız. Yayın yapmanın engellenmesi çok yanlıştır. Basın gerçekleri özgür habercilik anlayışı ile tabiî ki yayın yapacak. Belediye başkanı da basını baskı altına almaya çalışmamalıdır. Bu ve benzer gerçekleri yazan basının baskı altına alınmaya çalışıldığını duyuyoruz.  Basının baskı altına alınmasına da karşıyız. Biz böyle baskıcı bir durumu, basının baskı altına alınmaya çalışılmasını kınıyoruz’ dedi.

Toplantının sonunda Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya yerel basın temsilcilerine "Objektif ve seviyeli hizmet kalitesi ile taktir ve taltiflerini topladıkları" için plaket takdim ederek, basın mensuplarının basın hayatında başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

- - -

Dikkat! Ajans Esenler'in Özel Haberidir

Yönlendirmeli Kaynak Gösterilmeden Kopyalanması Halinde Yasal İşlem Başlatılacaktır!

Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno