"YAPTIKLARI ETKİNLİKLERLE RAMAZANI CÜMBÜŞE ÇEVİRDİLER"…

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 06 Ağustos 2013
Yazdır

Esenler CHP İlçe Başkanı Halil Özden, Belediye Başkanı ile birlikte bulunduğu bir iftarda ‘Ramazan ayı ibadet ayıdır, şov yapma ve siyaset yapma ayı değildir, bu iftar sofraları reklam ve siyasi propaganda yapma yeri de olmamalıdır” demişti… Özden; “ Yapmış oldukları etkinliklerle Ramazanı cümbüşe çevirdiler…” diyerek konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:Esenler CHP İlçe Başkanı Halil Özden, Belediye Başkanı ile birlikte bulunduğu bir iftarda ‘Ramazan ayı ibadet ayıdır, şov yapma ve siyaset yapma ayı değildir, bu iftar sofraları reklam ve siyasi propaganda yapma yeri de olmamalıdır” demişti…

Özden; “ Yapmış oldukları etkinliklerle Ramazanı cümbüşe çevirdiler…” diyerek konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

" Esenler’de bu Ramazan toplumumuzu birleştirmesi, kaynaştırması gereken ölçülerde yardımlaşma ve dayanışmayı göremedik. Ramazan yanlı, yandaş ve taraf olanlar için iyi geçti. Geniş halk yığınları için durum hiç de iç açıcı değil, felaket. İşte biz onlara gittik ve o garip insanlarımızı ziyaret ettik.

Diyanet İşleri Başkanı’nın söylediği gibi bunlar  ‘bu güzel ayı, bu mübarek ayı yapmış oldukları etkinliklerle cümbüşe çevirdiler.’ Ezanla namazla, şarkı ve türküleri ses kirliliği yaratacak düzeyde karıştırdılar. Ramazan ayının; dua, ibadet ve yaratana yakarma ayı olduğunu unuttular. İftardan sahura kadar yeme, içme ve eğlenme gün ve gecelerine döndürdüler Ramazan’ı.

Bu Ramazan eski Ramazanlara hiç benzemedi, yıldan yıla değiştirilerek dinin kutsal mekanlarda ve vicdanlarda yaşaması yaşatılması gerçeği yok edilmeye çalışılıyor. Bizim bildiğimiz ve bize alimlerin öğrettiği din bu değil. Sokaklarda verilen iftarlara bir diyeceğimiz yok. Ama bunun finansmanını kim sağlıyor. İftarları hayırseverlerin verdiği söyleniyor, sonradan ise bu iftar maliyetleri belediye bütçesinden ödeniyor. Ramazan ayında televizyona organizasyon için bir trilyon verildiği ve diğer masraflarla trilyonları bulduğu konuşuluyor. Yazık değil mi esenlere bu milletin parası çar çur ediliyor.

Bunlar kendilerini çok iyi Müslüman görüyorlar veya kendilerini öyle zannediyorlar. Şu Dörtyol Meydanı’nda kurulmuş dernek stantları ziyaretlerine bakıldığında hiç de öyle olmadıkları görülür. Bunlar sadece kendilerine Müslümanlar. Derneklerin sunduğu ikramları izleyen halkımıza aldırmadan, yandaşları ile bölüşüyorlar, afiyetle yiyorlar. Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar sözünün boşuna söylenmediğini onlarda biliyor.

Biz de bir çok milletvekillerimizle, partililerimizle Dörtyol Meydanı’nda dernek ziyaretleri gerçekleşirdik. Biz ziyaretlerimizi abartılı şovdan kaçınarak ve dernek stantlarında olan başkan ve yöneticilerin kısa sürede dertlerini dinleyerek sunulan ikramlardan tadarak gerçekleştirdik. Hayırlı ramazanlar dileyerek, Ramazan Bayramlarını da kutlayarak kısa ve öz söyleşiler yaptık.

Özellikle Ramazan’dan sonraya bıraktık seçime yönelik çalışmalarımızı, bayramdan sonra sallanan AKP iktidarını yıkacak kadrolarla yeni yöntem ve söylemlerle halkımızın önün çıkacağız ve doğruları anlatacağız. Bu yalan ve korku saltanatının bitmesi için yollara düşeceğiz. Eylül ayında sürpriz bir adayla seçim startı vereceğiz.

Bu vesileyle halkımızın, Esenlerlilerin ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını kutluyorum…"


Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno