Nazım Madenoğlu Veda Etti

Kategori: Yerel Yönetimler
Yayınlanma: 27 Ağustos 2013
Yazdır

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu İçişleri bakanlığı tarafından yapılan kaymakamlık değişimlerinden dolayı Mezit'liye tayin oldu.Nazım Madeoğlu'nun bugünki son görevi.Nazım madenoğlu veda etmeden önce Esenler'lilerle yemekte buluştu


Ağustos 2008’den bu yana ilçemizde görev yapan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesi ile Mersin’in Mezitli ilçesine atandı. Atama sebebiyle Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Madenoğlu’nun onuruna Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir akşam yemeği verdi.

Yemeğe Kaymakam Madenoğlu ve Belediye Başkanı Göksu ile birlikte Esenler eski Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın, Orhan Oğuz Türk, Ömer Çetinkaya, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Kaymakamlık Birim Müdürleri, Tekstilkent Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaduman, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve bazı iş adamları katıldı.

UNUTAMAYACAĞIZ

Veda yemeğinde ilk konuşmayı Esenler Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdür Vekili Saime Uygur yaptı. Madenoğlu’nun 5 yıl boyunca Esenler’de yaptığı hizmetleri özetleyen Uygur konuşmasının sonunda göz yaşlarını tutamadı ve, “Sayın Kaymakamım, biz Kaymakamlık çalışanları da, Esenler halkı da sizi unutmayacak” diyerek sözlerini tamamladı.
Sivil toplum kuruluşları adına Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Kahveci, kamu kurumları adına İlçe Sağlık Müdürü Doğan Uysal, mahalle muhtarları adına Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven, İl Genel Meclisi Üyeleri adına Hilmi Işık’ın duygu ve düşüncelerini yansıtan konuşmalarının ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu kürsüye geldi.


HAYIR DUA İLE ANACAĞIZ

Böyle bir sofra etrafında bazen hüzünle, bazen sevinçle buluşulabileceğini belirterek sözlerine başlayan Göksu, “Bugün bir veda yemeği vesilesi ile bir sofrada buluştuk” dedi.
Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun emek ve yürek koyarak bu şehrin sokaklarında iz bıraktığını söyleyen M. Tevfik Göksu, “Sayın Kaymakamımızda biz Türkiye’nin değişen yüzünü, devletin şefkat ve merhamet kapısı olduğunu gördük. Bu hizmet anlayışından dolayı Esenler halkı adına kendisine teşekkür ediyorum. Yaklaşık 4.5 yıl çalıştık ve şehrin heyecanını birlikte yaşadık. Bir yerde bir hizmet üretip bittiğinde (İyi ki bitti, gitti) dedirtmemeli. (Yeri doldurulamayacak) adamdı dedirtmek lazım. Kaymakamımızı böyle görüyor ve bütün hissiyatımla kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
GÖNLÜMÜ BURADA BIRAKIYORUM
Programda son olarak Kaymakam Nazım Madenoğlu kürsüye geldi. Bir gün Esenler’den de gideceğini bildiğini belirterek sözlerine başlayan Madenoğlu, “5 yıl göz açıp kapatıncaya kadar geçti. Görevler hakkıyla yerine getirildiği zaman çabuk geçer. İşi savsakladığınız zaman geçmez” dedi ve 5 yıl boyunca birlikte çalıştığı Esenler Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kamu kurumlarının yönetici ve çalışanları, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür etti. “5 yıl boyunca ahenkli, uyumlu bir çalışma içinde olduk” diyen Madenoğlu, “Esenler’de sadece kendiliğimden bir şey yapmış değilim. Bunu böyle söylersem nefsimin esiri olurum. Esenler’i bir yerlere taşımanın çalışmasını hep birlikte yaptık. Bunun hazzını hep duyacağım. Esenler’den huzur içerisinde ayrılıyorum. Esenler’i hiçbir zaman unutmayacağım. Gidiyorum ama gönlümü burada bırakıyorum” şeklinde konuştu.
HAKKINIZI HELAL EDİN

Özetle Esenler’de yaptığı çalışmalardan da bahseden Madenoğlu konuşmasının son bölümünde, “Bundan sonra Mersin’de ikinci demiyorum, birinci eviniz var. Her zaman için misafirim olmanız beni ziyadesiyle memnun edecektir” dedi ve salonda bulunanlardan helallik isteyip, “Benden yana gani gani helal olsun. Eğer kamu personellerimizden kalbini kırdığım varsa onlardan özür diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün başta olmak üzere yemekten bulunanlar, Kaymakam Madenoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler takdim ettiler. Veda yemeği, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Lütfen Yorum Yazın

0
Kabül Ediyorum.
  • Hiçbir Yorum Bulunamadı
Powered by Komento
hd porno